Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Imię McCree zostanie zmienione z Overwatch na Cole Cassidy w przyszłym tygodniu • Eurogamer.net

Ulubiony kowboj z Overwatch, Jesse McCurry, w końcu otrzymuje nowe imię po tym, jak Activision Blizzard zobowiązał się do zmiany go w następstwie Pozew toczy się w Kalifornii Zarzut molestowania seksualnego i kultury „Fatboy” w firmie. Od teraz Jesse McCree będzie znany jako Cole Cassidy.

McCree to tylko jedna z wielu postaci w portfolio Blizzarda, które wzięły swoje imię od dewelopera w firmie. Jednak w sierpniu ubiegłego roku Blizzard ogłosił, że zmieni nazwę na Cowboys po tym, jak prawdziwy Jesse McCurry, który został wymieniony w kilku relacjach o toksycznej kulturze pracy w studiu, potwierdził, że opuścił firmę w związku z konsekwencjami pozwu – choć nie ma powodu został dany za jego wyjście.

Dwa miesiące później dostępny jest oficjalny kanał Overwatch na Twitterze Teraz ujawnione Cole Cassidy to nowa nazwa strzelca wyborowego znanego wcześniej jako Jesse McCree, a zmiana ma nastąpić w aktualizacji we wtorek 26 października.

Wyjazd Cole’a Cassidy’ego do miasta 26 października.

„Pierwszą rzeczą, jaką traci uciekinier, jest jego imię, a ten już dawno się poddał” – napisał Blizzard w szumie towarzyszącym wiadomościom. „Ucieczka przed przeszłością oznacza uciekanie przed samym sobą, a każdy mijający rok tylko powiększa przepaść między tym, kim był, a tym, kim się stał. Ale w życiu każdego kowboja przychodzi czas, kiedy musi się zatrzymać i zająć stanowisko”.

„Aby ulepszyć ten nowy Overwatch — aby wszystko było w porządku — musiał być szczery ze swoim zespołem i ze sobą” — kontynuuje Blizzard. „Kowboj jedzie na zachód słońca, a Cole Cassidy mierzy się ze światem o świcie”.

Oczywiście Cassidy nie jest jedyną postacią, której imię zmieniono w świetle toczącego się w Kalifornii procesu. Blizzard wcześniej potwierdził, że usunie ze swoich tytułów odniesienia do innych byłych pracowników Blizzarda, w tym ukłon w stronę byłego reżysera gry Diablo 4 Luisa Barriga i byłego projektanta World of Warcraft Jonathana Likerafta.

READ  Capcom toczy pozew o 12 milionów dolarów w związku z domniemanym nieautoryzowanym wykorzystaniem zdjęć przez artystę

Fani World of Warcraft też ostatnio rozpoczął protest Domaga się usunięcia zleceniodawcy zadań w Stormwind City, marszałka polnego Afrasiabi – nazwanego na cześć byłego dyrektora kreatywnego World of Warcraft, Alexa Afrasiabi, który był Rozpoczęty przez Blizzard w 2020 roku „Za niewłaściwe postępowanie z innymi pracownikami” po wewnętrznym dochodzeniu.

W oświadczeniu wysłanym do Washington Post w sierpniu, Blizzard obiecał, że „odtąd postacie w grze nie będą nosić imion prawdziwych pracowników, a my będziemy bardziej rozważni i wnikliwi w dodawaniu rzeczywistych odniesień do przyszłych treści Overwatch. „

„Pomoże to wzmocnić, że budujemy fikcyjny świat, który bez wątpienia różni się od świata rzeczywistego i lepiej pokazuje, że tworzenie Overwatch to naprawdę wysiłek zespołowy” – kontynuował. „Nad tymi aktualizacjami trwają prace i są one tylko częścią naszego stałego zaangażowania w uczciwe myślenie i dokonywanie wszelkich zmian niezbędnych do zbudowania przyszłości, o którą warto walczyć. Wiemy, że czyny mówią głośniej niż słowa i mamy nadzieję pokazać nasze zaangażowanie aby uczynić Overwatch lepszym doświadczeniem w grze i nadal dbać o to, by nasz zespół był w najlepszym wydaniu.