Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

John Carmack wprowadza odblokowany system operacyjny dla nieistniejącego zestawu słuchawkowego Oculus Go

Powiększenie / Pokazany tutaj Sam Machkovech firmy Ars jest wzorem na świetlaną przyszłość Oculus Go.

Oculus może mieć Niskie słuchawki Oculus Go zostały oficjalnie wycofane z produkcji pod koniec zeszłego rokuFirma ma jednak kolejną „oficjalną” aktualizację, która pomoże chronić urządzenia w przyszłości. czwartek, Oculus Odblokowana skrzynia budowlana Z systemu operacyjnego Oculus Go, umożliwiającego uruchomienie „pełnego dostępu do konta root” Wymieniono ponad 2 miliony jednostek.

Dyrektor generalny Oculus (i były współzałożyciel ID Software) John Carmack Ogłosił swoje plany dotyczące tej aktualizacji w zeszłym miesiącu, mówiąc, że było to coś, co „pchał od lat”. Częściowo odblokowywanie jest próbą zapewnienia, że ​​urządzenia Go będą nadal dobrze funkcjonować w przyszłości, pozwalając na „słuchawki z folią termokurczliwą”, które zostały odkryte losowo za dwadzieścia lat. [to] Możliwość aktualizacji do ostatecznej wersji oprogramowania, długo po wyłączeniu bezprzewodowych serwerów aktualizacji” – napisał Carmack.

Wcześniej jednak aktualizacja umożliwi twórcom „ponowne wykorzystanie sprzętu do większej liczby rzeczy dzisiaj” – powiedział Carmack. Urządzenia Go z odblokowanym systemem operacyjnym nie będą już sprawdzać podpisu Facebooka na poziomie jądra, co oznacza, że ​​programiści mogą tworzyć nowe wersje oprogramowania systemowego niskiego poziomu dla całego systemu operacyjnego opartego na Androidzie. Może to pozwolić na niestandardowe wersje funkcji niskiego poziomu, takich jak uruchamianie aplikacji i usuwanie zablokowanych aplikacji systemowych. Aktualizacja pozwala również na łatwiejsze ładowanie boczne aplikacji poza sklepem Go, chociaż tak właśnie było Już możliwe w starszych wersjach systemu operacyjnego.

Witaj w zaświatach

Najpierw Wydany w 2018 rokuGo był pierwszym samodzielnym zestawem słuchawkowym Oculus i stanowił znaczącą ewolucję rozwiązań rzeczywistości wirtualnej opartych na telefonach, takich jak Samsung Gear VR (nad którym również pracował Oculus). Podczas gdy Go był dobry i stosunkowo w pełni funkcjonalny, biorąc pod uwagę cenę początkową 199 USD, urządzenie było ograniczone przez brak pełnego śledzenia pozycji zestawu słuchawkowego i kontrolera. Zaczęło wyglądać staro, kiedy Najdroższy Oculus Quest wydany w 2019 roku.

READ  Infinite Warfare powinno być tak samo rewolucyjne jak Call of Duty 4 • Eurogamer.net

Jednak Go było stosunkowo tanim punktem wyjścia dla podstawowych przypadków użycia VR i nadal może służyć temu celowi. Używane jednostki można znaleźć dla Już od 100 USD w serwisie eBayA teraz użytkownicy mogą być pewni, że będą mieli pełny dostęp do tych starych jednostek, z potencjałem na nowe funkcje domowe i wsparcie w przyszłości.

Co więcej, mamy nadzieję, że tego rodzaju oficjalne odblokowywanie starszych urządzeń jest sytuacją, w której więcej firm może pozostać w tyle z perspektywy filozofii korporacyjnej. Jak pisaliśmy, kiedy Nintendo wyłączyło serwery online dla Wii i Nintendo DS W 2014 roku:

Nie ma powodu, dla którego wsparcie online dla tych konsol miałoby być kontynuowane według kaprysu firmy, w której wyraźnie nie mają już żadnego interesu finansowego. Nintendo i inni producenci gier i konsol powinni podjąć kroki w celu wydania wersji kodu ich serwera, który umożliwi graczom uruchamianie ich infrastruktury w Internecie po tym, jak serwery firmy staną się niedostępne.

Ale w praktyce wydaje się, że łatwiej to powiedzieć niż zrobić. „Mam nadzieję, że to stanie się precedensem, gdy słuchawki przestaną być obsługiwane w przyszłości”, Carmack Tweetuj w zeszłym miesiącu. – Ale do cholery, uzyskanie wszystkich potrzebnych do tego pozwoleń wymaga o wiele więcej wysiłku, niż można by się spodziewać.