Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Iga Świątek w ćwierćfinale w Stuttgarcie, a Coco Jove odpada |  Wiadomości tenisowe

Iga Świątek w ćwierćfinale w Stuttgarcie, a Coco Jove odpada | Wiadomości tenisowe

Czołowy rozstawiony Ija Świątek wyleczył kontuzję żebra, pokonując Zeng Chenwen 6:1, 6:4 i awansując do ćwierćfinału Grand Prix Porsche w czwartek, po tym jak Coco Gauff przegrała z Anastasią Potapową.

TENIS – WTA 500 – Stuttgart Open – Porsche Arena, Stuttgart, Niemcy – 20 kwietnia 2023 r. Polka Iga Świtek w akcji podczas meczu 1/8 finału z Chenwen Cheng z Chin, REUTERS/Angelica Warmut (Reuters)

Świątek nie grał od dotarcia do półfinału w Indian Wells w zeszłym miesiącu i przegapił Miami Open, a także eliminacje Polski do Billie Jean King Cup przeciwko Polsce.

Po pożegnaniu w pierwszej rundzie w Stuttgarcie sezon na glinie Świątek rozpoczął się gładko od jednostronnego pierwszego seta, zanim Zheng wrócił z 3-1 do poziomu drugiego przy 4-4, tylko po to, by Świątek przełamał serwis Zhenga w następnym meczu i służyć do wygranej.

Przed nami ćwierćfinałowe spotkanie z Karoliną Pliskovą, po tym jak Czeszka pokonała Donnę Vekic 6:2, 6:7 (5), 7:6 (5).

Potapova pokonała szóstego rozstawionego Gauffa 6:2, 6:3 w meczu, w którym o wszystkim zadecydowały break pointy. Potapova obronił sześć break pointów i wykorzystał trzy z 13 meczów serwisowych Gauffa. To były pierwsze mistrzostwa USA od czasu jej rozstania z trenerem Diego Moyano, powołując się na osobiste powody ze strony Moyano.

Paula Badosa umówiła się na spotkanie ćwierćfinałowe z drugą rozstawioną Aryną Sabalenką po pokonaniu Hiszpanki Cristiny Buxa 6:1, 6:2 w meczu drugiej rundy.

READ  Manchester United zremisował z Realem Betis w 1/8 finału Ligi Europy