Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Iga Świątek i Coco Gauff w półfinale WTA Finals w Cancun po Ons Jabeur i Marketa Vondrousova |  Wiadomości tenisowe

Iga Świątek i Coco Gauff w półfinale WTA Finals w Cancun po Ons Jabeur i Marketa Vondrousova | Wiadomości tenisowe

Numer drugi na świecie Iga Świątek i trzecia na świecie Coco Gauff awansowały do ​​półfinału finałów WTA w Cancun w Meksyku.

Polska Świątek potwierdziła swoją pozycję po zwycięstwie 6:1, 6:2 nad szóstym na świecie Ons Jabeur.

„Chciałem podziękować wszystkim kibicom za przybycie” – powiedział Świątek po meczu. „Warunki są tak trudne, że bez Was nie wiem, czy znaleźlibyśmy motywację do gry”.

„Wiem, że te mecze nie są najładniejsze, ale naprawdę staramy się dać wam jak najlepsze widowisko. Dziękujemy za przybycie i prosimy o przybycie jutro, a także na finał”.

Wcześniej Gauff odniosła zwycięstwo nad Marketą Vondrousovą w pojedynku pomiędzy dwoma tegorocznymi głównymi mistrzyniami.

W piątkowy wieczór w ostatniej rundzie rozgrywek grupowych zwyciężyła 5:7, 7:6(4), 6:3 i tym samym przekreśliła szanse Czeszki na awans do półfinału.

Zwycięstwo było kolejnym piórem w czapce Gauff i uczyniło ją pierwszą nastolatką, która dotarła do ćwierćfinału turnieju na koniec roku od czasu Caroline Wozniacki w 2009 roku.

Teraz zmierzy się z Jessicą Pegulą, a Świątek z Aryną Sabalenką.

zdjęcie:
Coco Gauff również zakwalifikowała się do półfinału po pokonaniu Markety Vondrousovej

Gauff zdobyła tylko jeden z 11 punktów za drugi serwis i zaledwie 39 procent swoich punktów serwisowych w sumie w pierwszym secie przeciwko Vondrousovej przed rozpoczęciem meczu.

Gauff ostatecznie zwyciężył, mimo że popełnił 38 niewymuszonych błędów w porównaniu do 25 Vondrousovej, a różnica ta nie została zrekompensowana przewagą Gauff 31-25 nad zwycięzcami.

„Czułem, że muszę przejść przez boisko” – powiedział Goff. „To bardzo twarda zawodniczka. Kiedy grasz z jej szybkością i pozwalasz jej poruszać się z boku na bok, jest to trudne. Grałem z nią po raz trzeci, więc wiem o tym”.

„Ale oczywiście na wietrze trudno jest być tak agresywnym, jak chcesz, ponieważ odbicia są dziwne, a piłka się porusza. Dlatego cieszę się, że dokonałem tego dostosowania i nie byłem zbytnio sfrustrowany, gdy coś schrzaniłem. Płacisz tę cenę i masz nadzieję, że otrzymasz dobrą nagrodę”.

READ  Wiadomości wojenne między Ukrainą a Rosją na żywo: Kijów mówi, że „zdecydowanie jest miejsce na kompromis” w rozmowach ze wzmianką o ustępstwach NATO – ale Putin podaje bardziej ponure informacje; Blair: Zachód nie powinien wykluczać interwencji wojskowej

Opóźnione przez deszcz zwycięstwo sprawiło, że Sabalenka była o krok od zajęcia pierwszego miejsca w turnieju WTA Tour.

Najlepiej rozstawiona Sabalenka w piątek pokonała czwartą rozstawioną Rybakinę z Kazachstanu 6:2, 3:6, 6:3 i dotarła do półfinału.

Jeśli Sabalenka pokona w sobotę drugą rozstawioną z Polką Igę Świątek, białoruska zawodniczka będzie miała pewność, że zakończy rok na szczycie rankingów.

Sabalenka, obrończyni tytułu Australian Open, wygrała 2:1 w grupie Bacalar i zajęła drugie miejsce za piątą rozstawioną Jessicą Pegulą (3:0).

Aryna Sabalenka (Getty Images)
zdjęcie:
Po deszczowym opóźnieniu Aryna Sabalenka zapewniła sobie awans do półfinału, wyprzedzając Elenę Rybakinę

Rybakina przegrała dwa z trzech meczów, zajmując trzecie miejsce w grupie Chetumal z wynikiem 1-2. Rozstawiona z ósmym miejscem Greczynka Maria Sakkari wygrała 0:3.

Sabalenka pokonała Rybakinę 6:2, 3:5 po przerwaniu gry w czwartek. Rybakina zakończyła drugiego seta, ale Sabalenka złamała swój serwis, otwierając trzeciego seta i po tym nie została już zakwestionowana.

„To była naprawdę ciężka walka w naprawdę trudnych warunkach” – powiedziała Sabalenka. „Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się odnieść to zwycięstwo bez względu na wszystko”.

Pegula ma bezpośrednią przewagę 2:1 nad Gauffem, a w tym roku obaj zawodnicy rozegrali dwa mecze. Świątek i Sabalenka również rozdzieliły dwa mecze w 2023 roku, pozostawiając Świątek z przewagą w karierze 5-3.