Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Gwiazda siatkówki z Banff umieszcza swój cel na liście Paryża 2024

Gwiazda siatkówki z Banff umieszcza swój cel na liście Paryża 2024

„Nie mogę się doczekać bycia częścią zespołu, który, miejmy nadzieję, pomoże Kanadzie zdobyć medal, a potem nie mogę się też doczekać bycia częścią tego 12-osobowego składu”.

Banff – kolejne osiem miesięcy Pierce Iszczenko Będzie to o tyle istotne, że utalentowany środkowy blokujący z Banff po raz pierwszy chce zostać olimpijczykiem.

Reprezentacja Kanady w siatkówce halowej mężczyzn Zdobył miejsce w Paryżu w 2024 r W październiku w kwalifikacjach do Letnich Igrzysk Olimpijskich, po zdecydowanym zwycięstwie 3:0 nad Meksykiem w emocjonującym turnieju.

Wśród kolegów z drużyny Iszczenko świętował na korcie zakończenie trudnego zadania, jakim było zarezerwowanie biletu do Paryża, ale jednocześnie oznaczało to początek nowych zawodów dla drużyny z Canucks, która teraz walczyła o miejsce w ostatecznym składzie olimpijskim.

„Praca naprawdę się nie kończy” – powiedział 26-letni Iszczenko. „Nie mogę się doczekać bycia częścią zespołu, który, miejmy nadzieję, pomoże Kanadzie zdobyć medal, a potem nie mogę się doczekać bycia częścią tego.” Ogółem 12-osobowy skład.

Mierzący metr dziewięćdziesiąt wzrostu Eshenko jest jednym z najwyższych zawodników w drużynie narodowej, a kiedy nie rywalizuje z kolegami z drużyny Canucks, Eshenko gra zawodowo i występuje w drużynie SL Benfica w Lizbonie w Portugalii. Od teraz do końca sezonu Benfiki w maju utalentowany zawodnik będzie pracował nad kluczowymi obszarami, w których może wnieść wartość dodaną do drużyny narodowej.

W szczególności przy siatce Eshenko musi być górą wielkości Banff, dobrze radzącą sobie w obronie dzięki swoim talentom genetycznym i korzystającym ze swojej zdolności do blokowania ataków ofensywnych.

„Myślę, że każdy rok, w którym awansujesz, jest zazwyczaj najważniejszym rokiem w Twojej karierze, ale tak, można śmiało powiedzieć, że jest to dla mnie bardzo ważny rok” – powiedział Iszczenko. „W tej chwili jest wielu niższych, bardzo ofensywnych pomocników [on Canada’s roster] Daje mi to ogromną przewagę, ponieważ mam sześć stóp dziewięć wzrostu i nadal mogę się dobrze poruszać.


Podczas kwalifikacji olimpijskich w Xi’an w Chinach Kanadyjczycy odnieśli dwa ogromne zwycięstwa, w pierwszym z nich pokonali czołową w rankingu Holandię i brązową medalistkę olimpijską Argentynę w 2020 r. „Szum zaczął rosnąć” po zwycięstwie nad Argentyną, powiedział Iszczenko.

READ  Mistrzostwa Świata na torze: Evans zdobywa tytuł punktowy kobiet, Viviani powtarza w wyścigu eliminacyjnym mężczyzn

Kanada przegrałaby wtedy z Polską, ale w kluczowych meczach pokonała Chiny i Bułgarię 3:0 i przygotowałaby ważny mecz z Belgią, kolejną wschodzącą drużyną, która ma za sobą wspaniały turniej. Canucks jednak nie stanęli na wysokości zadania i przegrywali 3:1.

„Tego dnia przegraliśmy z nimi” – powiedział Iszczenko. „Byli tego dnia lepszą drużyną”. „Nie wykorzystaliśmy całego swojego potencjału. To jest sport, prawda? Było wiele rozczarowań”.

Ale następnego dnia sport zrobił to, co robi sport i ponownie wywrócił wszystko do góry nogami, gdy Bułgaria poradziła sobie z zamieszaniem i wyeliminowała Belgię 3:2. Otworzyło to drogę Kanadzie do wyprzedzenia Meksyku, który do tej pory nie wygrał seta w turnieju.

Wkraczając do Paryża w 2024 r., Kanada nie popełniła błędu i pokonała Meksyk 3:0.

Do Paryża 2024 zakwalifikowało się dotychczas siedem drużyn: złoci medaliści z 2020 r.: Francja, Kanada, USA, Japonia, Niemcy, Brazylia i Polska.

„To niewiarygodne” – powiedział w komunikacie prasowym Thomas Samelvo, główny trener drużyny. „Jestem bardzo szczęśliwy z siatkówki w Kanadzie i z tego, co ludzie robili przez tyle lat w ramach tego programu, że teraz konsekwentnie biorą udział w igrzyskach olimpijskich (trzeci występ z rzędu)…. To niewiarygodny moment i być w Igrzyska Olimpijskie są niesamowite.” Ogromny, bo reprezentuje kraj”.

Po kwalifikacjach drużyn halowych mężczyzn Iszczenko wrócił do Banff, aby odwiedzić przyjaciół i rodzinę przed rozpoczęciem sezonu zawodowego.

Podczas pobytu w mieście zawodnik drużyny narodowej został zaproszony na swoje dawne boisko w szkole średniej Banff Community, aby ćwiczyć z chłopięcą drużyną siatkówki.

Iszczenko (26 l.) był asem drużyny siatkarskiej Banff Bears w klasach od ósmej do jedenastej i chętnie korzystał z okazji, by pomagać przy blokach i innych ćwiczeniach, a także wspominać swoje nastoletnie lata na korcie.

Miło było wrócić; „Wiele dobrych wspomnień” – powiedział Iszczenko. „Zespół 11. klasy, który mieliśmy w tamtym roku, był całkiem niezły, ale zakrztusiliśmy się w okręgach. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to wielka sprawa w mojej karierze, ale żałuję, że nie miałem tego z powrotem”.

READ  Rosja wstrzymuje dostawy gazu ziemnego do Polski i Bułgarii powyżej rubla

„Wiem, że Banff zawsze było przede wszystkim szkołą rugby, ale mam nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku lat na ścianach będzie więcej banerów siatkówki”.

Patrząc wstecz, trener siatkówki z Banff Michael Jeertsema wspomina czas, kiedy Iszczenko grał w drużynie Bears w 2011 roku.

„Teraz jest dużym facetem. Kiedy go trenowałem, miał niecałe sześć stóp wzrostu” – powiedział Geertsema o sportowcu, który obecnie mierzy sześć stóp dziewięć wzrostu.

„To zaangażowana i zdeterminowana osoba i niesamowicie jest widzieć, dokąd dotarł w siatkówce. Bardzo dobrze, że mógł tu wrócić pomiędzy meczami narodowymi i drużynowymi w Portugalii, aby dołączyć do nas na treningach.

Sezon Iszczenki w Benfice rozpoczyna się w sobotę (4 listopada).