Howland pokonuje Hubbarda 4:1 i wraca do finału okręgowego |  Wiadomości, sport, praca

Howland pokonuje Hubbarda 4:1 i wraca do finału okręgowego | Wiadomości, sport, praca

HOWLAND — Chłopięca drużyna piłkarska Howland Tigers od wielu lat jest jednym z najlepszych programów w okolicy i w tym sezonie kontynuuje tę tendencję.

We wtorek Tygrysy (12-2-4) awansowały do ​​finału okręgowego II ligi po zwycięstwie 4:1 nad Hubbardem u siebie.

„W tym roku mamy naprawdę niedoświadczony zespół” – powiedział trener Howland Brian Stiles. „Ciągle zauważam, że na treningach radzą sobie coraz lepiej. Z każdym dniem staramy się być lepsi. Widać, że młodsi zawodnicy zaczynają przejmować role przywódcze. To jest coś, czego potrzebowaliśmy przez cały rok”.

Tygrysy strzeliły dwa gole z rzędu w połowie pierwszej połowy i objęły prowadzenie 2:0. Senior Jayden Phillips szybkim ruchem umieścił piłkę w siatce.

„Ciężko na to pracowaliśmy” – powiedział Phillips. „Pokazaliśmy to dziś wieczorem. Będziemy dalej ciężko pracować. Chcemy dalej zwyciężać”.

Zespół Eagles nie ułatwił im zadania, gdy Jacob Penner przedryblował boisko, ale student drugiego roku Dimitri Gintis był solidny w obronie i odebrał piłkę wślizgiem dla Howlanda.

Starszy Jacob Jackson kopnął Hubbarda, a młodszy Chase Yohman wyprowadził Orły na szachownicę przed przerwą.

„Hubbard miał największy impet na świecie” – powiedział Stiles. „Myślałem, że pierwsza połowa w pewnym sensie uspokoiła dynamikę. Próbowałem uspokoić nasz młody zespół. Zapytałem ich, czy myślą, że to będzie łatwe.

Na początku drugiej połowy Orły (12-5-2) nadal wywierały presję, ale bramkarz Carter Jones nie pozwolił Hubbardowi wyrównać wyniku.

„To był dobry mecz” – powiedział trener Hubbarda Corey Rennard. Howland grał mocno. Grali fizycznie. Przewyższyli nas. Chwała im. Wykonali bardzo dobrą robotę. Jesteśmy dumni z naszego sezonu. Zajęliśmy pierwsze miejsce w naszej konferencji. Graliśmy według bardzo trudnego harmonogramu. Było ciężko i byliśmy z tego zadowoleni.”

READ  Wiosenne wyniki sportowe liceum hrabstwa Stark

Sezon Hubbarda zakończył się, ponieważ nie mogli powstrzymać seniora Howland Caleba Rose’a przed zdobyciem pozycji strzeleckiej. Rose wkradła się przed siatkę i podwyższyła na 3-1.

„Jestem dumna z tego wysiłku” – powiedziała Rose. „Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy i zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Mieliśmy wspaniały sezon. Będziemy to kontynuować. Jestem po prostu dumny ze wszystkich”.

Senior Herb Lawson kontynuował swoje wysiłki aż do ostatniej syreny. Lawson dobrze podał Phillipsowi. Następnie Phillips zaliczył asystę, gdy Rose ponownie strzeliła gola na 7:17 przed końcem meczu.

W sobotę w finale okręgowym Tygrysy zmierzą się z kardynałem Mooneyem (11-2-4), po tym jak w drugim półfinale Cardinals pokonali Polskę 1:0.