Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Google potwierdza, że ​​nadchodzą zupełnie nowe narzędzia i „znaczące” aktualizacje

Sundar Pichai, dyrektor generalny Google, powiedział inwestorom, aby podczas tegorocznej konferencji programistów w Kalifornii oczekiwali pewnych „istotnych aktualizacji i ogłoszeń dotyczących produktów”. Google pominęło wydarzenie, nazwane Google IO, w zeszłym roku z powodu pandemii Covid-19. Podczas dwudniowej konferencji deweloperzy oprogramowania i sprzętu zwykle podróżują z całego świata, aby porozmawiać z inżynierami o najnowszych funkcjach, narzędziach i aktualizacjach zaplanowanych przez Google.

W poprzednich latach Google wykorzystywał prezentację przewodnią, aby ogłosić nowe inteligentne gadżety domowe, takie jak pierwsza generacja inteligentnych głośników Google Home, a także zupełnie nowe aplikacje, takie jak Zdjęcia Google. Na scenie pojawiły się nowe funkcje dla Google Chrome, Google Maps, Gmail, YouTube i oczywiście Androida.

Konferencje programistów mają ogromne znaczenie, ponieważ umożliwiają zespołom odpowiedzialnym za oprogramowanie i sprzęt testowanie najnowszych funkcji przed udostępnieniem ich milionom użytkowników na całym świecie. Producenci Androida, tacy jak Samsung i Sony, muszą testować najnowsze aktualizacje na swoich urządzeniach inteligentnych, aby mieć pewność, że najnowsze sztuczki nie zepsują żadnej istotnej funkcji. Podobnie należy wypróbować nowe sztuczki zestawu gadżetów do inteligentnego domu Google Nest z zadziwiającą liczbą inteligentnych żarówek, robotów odkurzających, routerów i inteligentnych telewizorów, które klienci mogli skonfigurować w swoich domach.

Chociaż Sundar Pichai, dyrektor generalny Google, nie podał inwestorom więcej szczegółów na temat tego, czego mogą się spodziewać na scenie podczas tegorocznego IO Google, możemy zgadnąć. Kalifornijska firma wprowadziła już bardzo wczesną wersję beta Androida 12 – kolejnego dużego mobilnego systemu operacyjnego dla milionów smartfonów i tabletów na całym świecie – więc spodziewamy się, że Google będzie miał jedne z najfajniejszych funkcji, które można zaprezentować podczas Google IO słowo kluczowe.

Bardziej jak to
YouTube rozwiązuje największy problem z oglądaniem filmów na telefonie

Podobnie jest prawie pewne, że Google ujawni kilka sztuczek swojego mówiącego asystenta AI, Asystenta Google. Ten asystent bez użycia rąk, aktywowany poleceniem głosowym „Hej Google” lub „OK, Google”, można znaleźć we wszystkich smartfonach i tabletach z systemem Android, a także w inteligentnych głośnikach, inteligentnych wyświetlaczach i systemach audio SONOS. Jest również zintegrowany z wieloma telewizorami Smart TV.

READ  Najlepsze alternatywy dla Pixel Watch, których wciąż brakuje

Google niedawno zaktualizował swój zegar łóżkowy Google Nest Hub ze śledzeniem snu, jednak jego największy kuzyn, Google Nest Hub Max, zaczyna pojawiać się długo w zębach. Można zobaczyć, jak niektóre z tych samych technologii wykrywania ruchu, które można znaleźć w Nest Hub, docierają do modelu z większym ekranem dotykowym.

A ponieważ Apple i Samsung niedawno ogłosili, że małe urządzenia śledzące mogą mieć oko na klucze, torby, torebki i okulary przeciwsłoneczne … nie byłoby zaskoczeniem wybór konkurenta w Google. W końcu urządzeń z Androidem jest więcej niż iOS – co oznacza, że ​​istnieje większa szansa na znalezienie tych trackerów przez przekazanie połączeń Bluetooth właścicielom telefonów. Nie tylko to, ale także mogą być w stanie wykorzystać moc Map Google i Street View.

Wraz z nagłym przeniesieniem się do pracy z domu, harmonogram wydań Google stał się nieco przytłaczający w ciągu ostatniego roku.

Firma z Mountain View odwołała planowaną konferencję Google IO w zeszłym roku i wstrzymała wydawanie wszelkich nowych funkcji Google Chrome i Chrome OS, które zasilają laptopy Chromebook. Przedkładał aktualizacje zabezpieczeń i wydajności nad nowe, krzykliwe sztuczki.

Google IO ma zostać uruchomione w dniach 18-20 maja 2021 r., A dyrektor generalny Sundar Pitchai stara się wzbudzić pewne oczekiwanie wśród inwestorów, wygląda na to, że Google powraca z rzędu i jest gotowy do pojawienia się na pierwszych stronach gazet dzięki ekscytującym nowym produktom i nowym funkcjom. Express.co.uk zobaczy słowo kluczowe, które Pitchai ma obsługiwać w ciągu najbliższych kilku tygodni, więc bądź na bieżąco z najnowszymi ogłoszeniami od Google, Androida, Google Chrome, YouTube i innych.