Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Gdynianka dołącza do Tindera, aby opowiedzieć Rosjanom o zbrodniach Putina na Ukrainie – Pierwsze wiadomości

Gdynianka dołącza do Tindera, aby opowiedzieć Rosjanom o zbrodniach Putina na Ukrainie – Pierwsze wiadomości

Zdeterminowany, by walczyć z dezinformacją w Rosji, Kenja Zostko stworzył fałszywe konto w aplikacji randkowej, a teraz zagłusza mężczyzn, którzy krytykują obrazy okrucieństw popełnianych przez rosyjskie wojska.
CottonPro / Piksele / Kinga Zostko / Tender

Polka zabrała się do Tindera, by walczyć z dezinformacją i opowiedzieć Rosjanom o zbrodniach popełnianych na Ukrainie.

Zainspirowana przebojowym serialem Netflixa The Tinder Swindler, gdyńska Kinga Szostko stworzyła fałszywe konto ze swoim nazwiskiem napisanym cyrylicą, mówiącym, że ukończyła moskiewską szkołę prawniczą.

Następnie dodała swoją lokalizację w stolicy Rosji i opublikowała swoje prawdziwe zdjęcia.

Zainspirowana przebojowym serialem Netflixa The Tinder Swindler, gdyńska Kinga Szostko stworzyła fałszywe konto ze swoim nazwiskiem napisanym cyrylicą, mówiącym, że ukończyła moskiewską szkołę prawniczą.Kinga Zostko / Tinder

Ale kiedy Rosjanie zaczęli przesuwać palcem w prawo, zamiast oglądać więcej zdjęć brunetki, zmierzyli się z brutalnością popełnioną przez rosyjskie siły od czasu inwazji Putina.

40-latek, który pracuje dla organizacji o nazwie Gdyńska Fundacja Pomocników Przedsiębiorczości, powiedział: „Pewnego ranka, oglądając zdjęcia zamieszczone na Instagramie, ukazujące okropności wojny, zdałem sobie sprawę, że muszę coś zrobić.

„Ponieważ Tinder w Rosji nie jest jeszcze zbanowany, postanowiłem działać szybko.

Kiedy Rosjanie zaczęli przesuwać palcem w prawo, zamiast oglądać więcej zdjęć brunetki, stanęli twarzą w twarz z brutalnością, jakiej dokonały rosyjskie siły od czasu inwazji Putina.Kinga Zostko / Tinder

Oczywiście nie chodziło o zapoznanie się z rosyjskimi mężczyznami.

„Chodzi o to, by Rosjanie, którzy są zainteresowani moim wizerunkiem i chcą się z nimi spotkać, zobaczą realia wojny na Ukrainie”.

Licząc na to, że inne Polki też się podzielą, zamieściła na Instagramie: „Dzięki temu narzędziu możemy spróbować dotrzeć z informacją do rosyjskich użytkowników. na serio.’

Chcąc podzielić się z innymi Polkami, Kinga opublikowała na Instagramie instrukcje, jak utworzyć fałszywe konto.Kinga Zostko / Tinder

Następnie zamieściłem instrukcję mówiącą: „Założyłem konto, ale masz na imię rosyjski z translatora Google, możesz też mnie zabrać: инга.

Szkoła: wybierz dowolną Moskwę (pojawi się lista do wyboru), potem najważniejsze!W ustawieniach konta określ lokalizację Moskwy.

Dodajesz pierwsze zdjęcie, które chcesz, a następnie w profilu wrzucasz kolejne zdjęcie „wojenne”, zostawiam je w raporcie z flagą „Zdjęcia na Tinderze”.

„Gdybyśmy byli w stanie zrobić coś takiego na całym świecie, zróbmy to” – powiedział 40-latek, który pracuje w organizacji o nazwie Gdyńska Fundacja Pomocników Przedsiębiorczości. stworzyć teczkę. Definiowanie w ten sposób antypropagandy i zwalczanie rosyjskiej dezinformacji”.Kinga Zostko / Tinder

Następnie klikasz każdą osobę, która pokazuje Ci Tindera jako parę. Nie wiem, ile zrobisz, ale nie zaszkodzi spróbować.

Dziś mam tylko nadzieję, że ten koszmar się skończy i że rosyjska propaganda wcale tego nie ułatwia.

Gdyby ludzie wiedzieli, może by zareagowali? Tak myślę, chodźmy!

Kinga udostępniła zdjęcie Rosjanina, który przesunął palcem po jej profilu, który, jak mówi, był „ogarnięty emocjami po zobaczeniu rzeczywistości”.Kinga Zostko / Tinder

„Zraniłem już dziesiątki przystojnych Rosjan”.

Jeśli jesteśmy w stanie zrobić coś takiego globalnie, zróbmy to. nic nie kosztuje,

„Wystarczy zaledwie 5 minut pracy, aby stworzyć profil antypropagandowy i walczyć w ten sposób z rosyjską dezinformacją”.

Opublikowała również zdjęcie Rosjanina, który przesunął się prosto na jej profil, o którym mówi, że był „przytłoczony emocjami po zobaczeniu rzeczywistości”.

READ  W mediach społecznościowych, wiadomościach rozrywkowych i najważniejszych historiach