Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Fred Curley leci do Florencji przez Grenadę;  Informacje o transmisji Diamentowej Ligi

Fred Curley leci do Florencji przez Grenadę; Informacje o transmisji Diamentowej Ligi

amerykański Freda Curleya W tym roku miał ścigać się na innym czwartym kontynencie, ale ziarno na ten sezon – i wszystkie jego medalowe sezony – zostało zasiane na piasku, trawie i chodnikach Grenady.

Curley, mistrz świata na 100 metrów, trafia na pierwsze strony gazet podczas piątkowego spotkania Diamentowej Ligi we Florencji we Włoszech. paw Jego transmisje są transmitowane na żywo od 14:00 do 16:00 czasu wschodniego. CNBC emituje relacje w soboty o 13:00 ET.

Miało to być pojedynek między Curleyem a mistrzem olimpijskim na 100 m, Marcela Jacobsa We Włoszech. Ale Jacobs wycofał się we wtorek z powodu bólu nerwów, który skłonił go do rozpoczęcia sezonu na świeżym powietrzu. Jacobs wycofał się z sześciu zaplanowanych wyścigów z Curleyem od maja 2022 roku z powodu serii problemów zdrowotnych od czasu zdobycia tego szokującego złotego medalu w Tokio.

Curley, który tej wiosny wymieniał kolce z Jacobsem w mediach społecznościowych, zasygnalizował przełom na czwartkowej konferencji prasowej.

„Nie jestem zły, że nie startuje, życzę mu tylko zdrowia i powrotu do rywalizacji na 100 procent” – powiedział.

Mówiąc za siebie, Curley zachował pewność siebie jako znak towarowy. W czwartek nosił kapelusz z kozą i powtórzył, że skupia się na dwóch liczbach: 9,69 (Tyson GayRekord Ameryki w sprincie na 100 m) i 9,58 (Usaina BoltaRekord świata). Rekord życiowy Curleya w ciągu ponad dwóch lat, odkąd zszedł z 400 metrów, wynosi 9,76.

Mieszka w południowej Florydzie, miejscu, które pozwala sportowcom na świeżym powietrzu trenować przez cały rok. Curly tego unika. Corocznie podróżuje do Grenady na okres do sześciu tygodni.

„[I] Curley powiedział, odnosząc się do sierpniowych mistrzostw świata w stolicy Węgier, gdzie będzie próbował zostać pierwszym człowiekiem, który powtórzył tytuł mistrza świata na 100 m od czasów Bolta w 2013 i 2015 roku.

READ  Wydano koszulkę, logo, koszulkę Mistrzostw Świata 2022 w Meksyku: jak kupić oficjalne koszulki, koszulki i najlepszy sprzęt

Dlaczego Grenada? Jego trener z Południowej Karoliny, Allena Franciszkabrał udział w trzech Igrzyskach Olimpijskich Spice Island, w tym zajął czwarte miejsce na 400 m podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004 r. Był to jak dotąd najlepszy wynik olimpijski spośród wszystkich sportowców z Grenady. Kirani James W ostatnich trzech igrzyskach zdobyła medal na 400 m w każdym kolorze.

Francique Curley została wybrana na Texas A&M University po ukończeniu gimnazjum w 2015 roku. Kiedy Curley przeszedł na zawodowstwo w 2017 roku, przeniósł się do ośrodka szkoleniowego ALTIS w Arizonie. Po roku wrócił do Francique na College Station – „Po prostu mi to nie wyszło. Nie powiedziałbym złego słowa o programie”, powiedział w 2019 roku, według Wiadomości lekkoatletyczne. Od tego czasu Curley przeniósł się na Florydę, ale Francique nadal trenuje go zdalnie z Południowej Karoliny i razem z nim podróżuje.

Curley trenował na Stadionie Narodowym Grenady w St. George’s, który w 2017 roku został nazwany imieniem Jamesa. Ale bardziej wyjątkowym miejscem dla Curly jest utwardzone wzgórze Niedaleko domu jednego z przyjaciół Francique.

„Nie ma ruchu, więc jest to dobre miejsce do trenowania” – powiedział Francic.

Oprócz kurczaków, kaczek i bydła jest tam niewiele rozrywek. Franchic zwrócił uwagę, że w ciągu trzech sezonów, które Curley trenował w Grenadzie, zdobył brąz (400 m na Mistrzostwach Świata 2019), srebro (100 m na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio) i złoto (100 m na Mistrzostwach Świata 2022).

„Może w przyszłym roku może pobije rekord świata” – powiedział Francic.

Poniżej znajdują się listy wpisów do Florencji. Oto harmonogram wydarzeń (czas ET):

12:30 – rzut dyskiem kobiet
12:45 – Trójskok mężczyzn
1:15 – pchnięcie kulą mężczyzn
1:43 – Skok o tyczce kobiet
2:04 – 400m przez płotki kobiet
2:15 – 200m mężczyzn
2:20 – Skok wzwyż mężczyzn
2:25 – bieg na 3000 m przez płotki kobiet
2:42 – Skok w dal kobiet
2:44 – 100 mln kobiet
2:56 – bieg na 110 m przez płotki mężczyzn
3:06 – 5000m mężczyzn
3:28 – 400m kobiet
3:39 – 100m mężczyzn
3:49 – 1500m kobiet

READ  Trzecia runda Jacksona Richardsona | Sporty

Oto pięć wydarzeń, które trzeba obejrzeć:

Skok o tyczce kobiet – 13:43 czasu polskiego
Podobnie jak otwierający sezon Diamentowej Ligi stadion w Doha, ten stadion plasuje się w pierwszej piątce ubiegłorocznych światów, na czele z Amerykanami Katie Księżyc I Sandy’ego MorrisaZłoci i srebrni medaliści. Moon jest tegorocznym światowym liderem w halach i na zewnątrz, chociaż nie prowadziła w Grand Prix Los Angeles w ostatnią sobotę. W sierpniu będzie chciała zostać pierwszą kobietą, która powtórzy tytuł mistrzyni świata w skoku o tyczce od 16 lat. Morris, która zajęła trzecie miejsce w Doha, liczy na swój pierwszy tytuł mistrza świata w plenerze po czterech srebrnych medalach między igrzyskami olimpijskimi a mistrzostwami świata.

Skok w dal kobiet – 14:42 czasu polskiego
Zebrali się najwybitniejsi skoczkowie świata – mistrzowie olimpijscy i świata Malaika Mihambo Niemiecka medalistka olimpijska i światowa Bal Izy Nigeria – i starsi Amerykanie – Quancha Borks I Tary Davis Woodhull. Wszyscy ścigają się na odległość 7,08 metra, najlepszy na świecie skok odnotowany przez Jamajkę w tym roku Akwila SmithJest studentem drugiego roku na Uniwersytecie w Teksasie.

Bieg na 5000 m mężczyzn – 15:06 czasu polskiego
W polu znajduje się mistrz olimpijski na 5000 metrów Joshua Cheptegee Uganda, mistrzyni olimpijska w biegu na 10 000 metrów Salomon Pareja Z Etiopii i srebrna medalistka świata Jakub Krupp z Kenii oraz mistrzyni USA na 5000 m i 10 000 m Granta Fishera I Joe Clicker. Cheptegei, rekordzista świata, był dziewiąty na mistrzostwach świata w lipcu ubiegłego roku i od tego czasu ściga się wyłącznie na szosie i cross country.

Bieg na 100 m mężczyzn – 15:39 czasu polskiego
Tutaj zbiega się całe podium z ubiegłorocznych światów: Curley i Nationals Marvina Brasseya Williamsa I Trayvona Brumella. To podobne pole do ostatniej niedzieli, kiedy Curley odniósł pięćsetne zwycięstwo nad Republiką Południowej Afryki Akane Sembene. Simbine powrócił, podobnie jak Kenijczyk Ferdynand UmañalaJest w tym roku najszybszym człowiekiem świata (9,84), ale w Rabacie zajął trzecie miejsce.

READ  Typy piłkarskie w drugim tygodniu w regionie Kanton

Bieg na 1500 m kobiet – 15:49 czasu polskiego
Kenny’ego Wiara Kebigon, dwukrotny mistrz olimpijski i dwukrotny mistrz świata, ustanowił najszybszy czas świata w 2023 roku w meczu otwarcia Diamentowej Ligi w Doha 5 maja. Następnie w miniony weekend czterech różnych Etiopczyków pobiegło szybciej. Liczby Quebecu były szybsze we Florencji niż w Doha z dodatkiem Brytyjczyków Laura MuirSrebrna medalistka olimpijska i brązowa medalistka świata, debiutująca w sezonie outdoorowym.

Poprawka: we wcześniejszej wersji tej historii podano, że Franciec mieszka w Teksasie. Przeniósł się z Teksasu do Południowej Karoliny.

OlympicTalk jest włączony Nowości Apple’a. woleliśmy!