Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Młodzi dziennikarze dołączają do gwiazd na warsztatach Media Development Project we Florencji

Młodzi dziennikarze dołączają do gwiazd na warsztatach Media Development Project we Florencji

Gdy sportowcy przygotowywali się do startu na torze, 16 młodych dziennikarzy z 11 krajów europejskich dołączyło do nich w przygotowaniach do spotkania Złotej Gali Wanda Diamentowej Ligi we Florencji w tym tygodniu, uczestnicząc w trzydniowym programie w ramach projektu rozwoju mediów (MDP).

MDP to program edukacji medialnej organizowany przez World Athletics, który zbiega się z jednodniowymi wydarzeniami mającymi na celu zachęcenie dziennikarstwa lekkoatletycznego w określonych regionach na całym świecie i przyciągnięcie większej liczby młodych pisarzy do tego sportu. Ubiegłoroczna edycja została zorganizowana w Nairobi jako okazja dla młodych afrykańskich dziennikarzy.

Tegoroczna edycja w Europie została zorganizowana we współpracy z European Athletics, Międzynarodową Federacją Prasy Sportowej (AIPS) oraz Komitetem Organizacyjnym Złotej Gali.

Uczestnicy w wieku do 30 lat pochodzili z 11 krajów, w których odbędą się wydarzenia w Europie w ciągu najbliższych kilku lat, w tym z Włoch, Ukrainy, Słowacji, Belgii, Niemiec, Hiszpanii, Polski, Finlandii, Portugalii, Francji i Turcji.

Uczestnicy wzięli udział w wielu sesjach dotyczących pisania, redagowania i relacji w mediach, a także w sesjach dotyczących etyki lekkiej atletyki i działań komunikacyjnych dla Światowej i Europejskiej Lekkoatletyki, wykorzystania statystyk i tworzenia cytatów flash.

IFPS był reprezentowany przez Riccardo Romani, mentora IFPS Young Reporters i doświadczonego dziennikarza, który mówił o wyzwaniach związanych z tym zawodem, podczas gdy przedstawiciele World Athletics i European Athletics poinformowali młodych dziennikarzy o strukturze sportu i środkach dostępnych dla ich. im pomóc w ich raportach na temat lekkoatletyki.

W programie znalazły się również prezentacje dotyczące Złotej Gali Wanda Diamentowej Ligi 2023 oraz zbliżających się Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Rzym 2024. Ponadto uczestnicy mieli wyjątkową okazję do przeprowadzenia wywiadu z mistrzynią Europy w skoku o tyczce Wilmą Murtaugh i omówienia wszystkich aspektów spotkania Diamentowej Ligi, w tym konferencji prasowej poprzedzającej zawody i wywiadów ze sportowcami mieszanymi.

Media odgrywają niezwykle ważną rolę w naszym sporcie, przybliżając pasję i emocje lekkoatletyczne, a także wyniki, zdjęcia, wywiady i analizy do oczu i uszu milionów osób, które nie mogą osobiście uczestniczyć w zawodach. Dlatego organizacje te przeznaczyły zasoby na wspieranie nowej generacji dziennikarzy sportowych w ramach Projektu Rozwoju Mediów.

READ  Zapowiedź meczu piłki nożnej chłopców z liceum Poland Bulldogs