Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Fani Fortnite nie mogą uwierzyć w nową cenę transakcyjną gry na PS5 i PS4

Fani Fortnite nie mogą uwierzyć w nową cenę transakcyjną gry na PS5 i PS4

Wraz z wprowadzeniem trzech zupełnie nowych atrakcji – LEGO Fortnite, Rocket Racing i Fortnite Festival – niepowstrzymana gra „wszystko” firmy Epic, Fortnite, zrobiła duży krok w kierunku stania się własną platformą. Jednak przy tak dużej dostępności nowej zawartości deweloper musi znaleźć sposób na zarabianie na niej, a najnowsze mikrotransakcje spotykają się z krytyką ze względu na ich skandaliczne ceny.

Być może jedną z największych reakcji jest cena pojazdów Rocket Racing, które ważą do 4000 V-dolców każdy. Aby być uczciwym, obejmują one różne skórki i są dostępne również w Rocket League, ale patrzysz na inwestycję na prawdziwe pieniądze w wysokości 27,99 GBP / 36,99 USD za jeden samochód tutaj, chociaż pozostanie Ci około 1000 V-dolców z procesu zakupu.

Tymczasem pojedyncza piosenka na festiwalu Fortnite będzie kosztować około 500 V-dolców, więc rozważasz zakup za około 6,99 GBP / 8,99 USD za dwie osoby (lub około 3,50 GBP / 4,50 USD za jedną). W innych miejscach nowe skórki do instrumentów, takich jak zestawy perkusyjne i gitary, kosztują około 1000 V-dolców za sztukę, więc koszt wynosi 6,99 GBP / 8,99 USD. Oczywiście, że to jest to bardzo z pieniędzy.

Nawet Karnet Festiwalowy, oddzielny karnet bojowy poświęcony trybowi muzycznemu, kosztuje 1800 V-dolców, czyli prawie dwukrotnie więcej niż koszt głównej ścieżki Battle Royale. Być może jedyną pozytywną rzeczą jest to, że 1200 skórek zostało bezpłatnie przekonwertowanych na LEGO Fortnite, więc nie musisz inwestować dodatkowych pieniędzy w tym trybie.

Epic wyraźnie testuje tutaj grunt, aby zobaczyć, na co może sobie pozwolić. Oczywiście Fortnite to obecnie ogromna gra i możesz doświadczyć prawie wszystkiego, co ma do zaoferowania, nie rujnując ani razu portfela. W tym sensie jest to niezwykle hojne doświadczenie. Ale jeśli chcesz więcej kosmetyków premium, wygląda na to, że będzie cię to kosztować.

READ  17 rzeczy, których możesz nie wiedzieć o Zeldzie: Breath of the Wild