Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Epicki „nie na miejscu”, by sprawdzić pochodzenie po tym, jak skandal z kreskówkami Elden Ring połknie ponurą wiarę: Daredevil

Epicki „nie na miejscu”, by sprawdzić pochodzenie po tym, jak skandal z kreskówkami Elden Ring połknie ponurą wiarę: Daredevil

aktualizować: Po tym, jak został wciągnięty w skandal związany z imitacją anime Elden Ring, trzyosobowy zespół Archangel Studios wydał oświadczenie wyjaśniające, w jaki sposób Bleak Faith: Forsaken zakończyło się identycznym pochodzeniem z otwartym światem RPG FromSoftware. W efekcie stało się jasne, że 10 procent rozwoju gry zostało zlecone zasobom Epic Marketplace i że pakiety zostały zakupione w dobrej wierze. Od momentu zgłoszenia problemu do firmy Epic Games otrzymaliśmy następującą odpowiedź:

Zgodnie z Umową dystrybucyjną na Rynku każdy Sprzedawca na Rynku oświadcza i gwarantuje firmie Epic, że ma odpowiednie prawa do przesyłania swoich Treści. Podobnie jak w przypadku każdego Sklepu, w którym znajdują się Treści osób trzecich, firma Epic nie jest w stanie niezależnie zweryfikować takich praw i nie udziela takiej gwarancji nabywcom Treści.

Zasoby zostały już usunięte z Epic Marketplace, a Archangel Studios zobowiązuje się do zastąpienia ich wszystkich w grze. Zespół wyjaśnił w oświadczeniu:

[The response from Epic] Niesatysfakcjonujące dla nas, dlatego podjęliśmy decyzję o wymianie zakupionych w sklepie aktywów w ciągu najbliższych kilku dni. Niektóre zmiany, które wprowadziliśmy w ostatnich łatkach, a więcej pojawi się w ciągu najbliższych kilku dni. To z pewnością była ogromna lekcja dla nas i, miejmy nadzieję, także dla innych niezależnych twórców, że zasobów w tych witrynach sklepowych najwyraźniej nie można kupić w dobrej wierze.


Oryginalny artykuł: Wiele gier wykorzystuje pomysły i koncepcje rewolucyjnej formuły rozgrywki FromSoftware, którą Dark Souls spopularyzowało w 2011 roku. Jest to tak powszechne, że obecnie istnieje cały gatunek gier „Soulslike”. Bleak Faith: Forsaken, gra Soulslike wydana 10 marca, rzekomo poszła o krok dalej, a jej twórca został oskarżony o „kradzież” animacji bezpośrednio z Elden Ring.

Twórca modów do Dark Souls Meowmaritus podał adres na Twitterzeprzedstawił kilka obciążających dowodów i niestety źle zrozumiał grę.

READ  Ogromny Star Fox Mod dodaje nowe poziomy, statki, broń, a nawet tryb wieloosobowy

W odpowiedzi deweloper z firmy Bleak Faith, Archangel Studios, wydał oświadczenie w sprawie Discord, broniące włączenia zasobów, stwierdzając, że zostały one zakupione jako część pakietu uzyskanego ze sklepu Epic Games Store.

Deweloper, pod nazwą użytkownika „überfaith42”, pisze: „Zawsze zapewniamy przejrzystość w korzystaniu z Epic Marketplace dla animacji, które są dobre i pasują do naszego motywu. Resztę zrobiłem – potrzebowaliśmy większej różnorodności, a nie jestem animatorem Z zawodu musiałem się uczyć dla dobra tej gry.

Dostarczono link do pakietu zasobów Epic Games Store, który, jak twierdził deweloper, pochodzi z anime, ale zawiera tylko linki do „nieistniejącej” strony.

Archangel twierdzi teraz, że studio pracuje nad alternatywnymi animacjami do gry, a überfaith42 kontynuował swój post na Discordzie z innym, który brzmi: „Chcę podkreślić, że ta decyzja jest obecnie podyktowana czysto artystyczną perspektywą, jako artysta, z którego jestem dumny całe rękodzieło i unikalne rzeczy, które stworzyłem przez te wiele lat. Chciałem, aby gra się wyróżniała i dawała swój własny blask na jak najwięcej sposobów. Z pewnością nie wiedziałem, że którykolwiek z animatroników był naprawdę podobny cokolwiek innego, po prostu myślałem, że mamy do czynienia z legalnym podmiotem, a ich praca pasowała do naszej wizji walki.Jeśli okaże się, że ten sprzedawca jest nielegalny, wszyscy będziemy ofiarami skandalicznego zachowania.

Co sądzisz o całej tej sytuacji? Czy korzystanie z aktywów nabytych za pośrednictwem legalnie zakupionego pakietu aktywów jest „kradzieżą”? Czy uważasz, że pakiet zasobów został już legalnie zakupiony? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.