Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ekskluzywny wywiad z Jacobem Kuyorem: Środkowy obrońca Arsenalu lubi rywalizację o miejsca i robi wrażenie na Mikelu Artecie |  wiadomości piłkarskie

Ekskluzywny wywiad z Jacobem Kuyorem: Środkowy obrońca Arsenalu lubi rywalizację o miejsca i robi wrażenie na Mikelu Artecie | wiadomości piłkarskie

Minęło dziewięć miesięcy, odkąd Jacob Kuyor przybył do Arsenalu, ale biorąc pod uwagę jego oszałamiający transfer za 20 milionów funtów ze Spezii, kiedy zamienił walkę o utrzymanie w Serie A na walkę o tytuł Premier League, środkowy obrońca o łagodnym głosie wciąż się uśmiecha. .

„Emocje były duże od samego początku, nawet od chwili, gdy usłyszałem, że są mną zainteresowani” – mówi. Niebiańskie sporty W cichym zakątku klubu treningowego. „Samo to było dla mnie ogromne. Potem byłem bardzo szczęśliwy, że podpisałem kontrakt”.

Nie mógł być szczęśliwszy, gdy dzień przed oficjalnym ogłoszeniem swojego transferu został zaproszony do obejrzenia pulsującego zwycięstwa Arsenalu nad Manchesterem United 3:2 na stadionie Emirates. Było to ekscytujące widowisko, które pokazało mu z pierwszej ręki, o co mu chodzi. aby dostać się do. .

„Jeśli już jesteś z nami, to już jesteś z nami” – powiedział Oleksandr Zinchenko, ciągnąc później swojego nowego kolegę z drużyny do szatni. „W tym momencie emocje też były duże” – dodaje Kiyur, ponownie się uśmiechając. „Byłem naprawdę szczęśliwy, że mi się to udało”.

Arsenal uważnie go obserwował, ale transakcja była zaskoczeniem dla prawie wszystkich. Kewer (23 l.) miał wielki potencjał, ale niewielką sławę. Zadebiutował w Polsce zaledwie sześć miesięcy temu. Przed dołączeniem do Spezii w 2021 roku grał w Żylinie na Słowacji.

Nic więc dziwnego, że Mikel Arteta postanowił spać powoli. Oprócz tego, że był nowy na tym poziomie, Kiwior przybył bez znajomości języka angielskiego. Na premierę trzeba było czekać dwa miesiące.

„Chciałem jak najszybciej zagrać minuty, ale powiedziano mi, że muszę się uspokoić, że potrzebuję czasu na aklimatyzację” – mówi, korzystając z pomocy tłumacza, kontynuując naukę języka. .

„Te dwa miesiące były dla mnie ważne. To była duża zmiana. Po prostu starałem się skupić na sesjach treningowych i uspokoić. W końcu nadchodziły minuty, więc był to bardzo cenny czas”.

W marcu zadebiutował w Lidze Europy przeciwko Sportingowi. Następnie, po występach przeciwko Crystal Palace i Liverpoolowi, znakomicie zadebiutował w swoim debiucie w Premier League, wygrywając 3:1 z Chelsea, co ponownie rozpaliło nadzieje Arsenalu na tytuł – choć na chwilę.


zdjęcie:
Jacob Kuyor podpisał długoterminowy kontrakt z Arsenalem

„Każdy mecz jest ważny, ale dobrze, że zagrałem dobrze przeciwko Chelsea” – mówi. „To mnie zachęciło do dalszej ciężkiej pracy.

READ  Toby Amosan wygrywa Igrzyska Olimpijskie w Tokio w Polsce

„Wtedy strzelenie mojego pierwszego gola w ostatnim meczu sezonu przeciwko Wilkom również było wyjątkowe. Oczywiście już wygrywaliśmy, ale zawsze ważne jest, aby strzelić pierwszego gola dla klubu”.

Ważne było także wywarcie pozytywnego wrażenia na Artecie. „To zawodnik, którego naprawdę lubię, dlatego go podpisałem” – powiedział w maju menadżer Arsenalu. „W swoim wieku ma potencjał, aby być świetnym”.

Arteta nie jest jedyną osobą, która wysoko oceniła Keiyura. Robert Lewandowski, jego polski kolega z drużyny, pochwalił jego „wyjątkowe” umiejętności po swoim pierwszym powołaniu do reprezentacji w zeszłym roku. Jego ciągłe postępy w Arsenalu zapewniają, że w tym sezonie będzie odgrywał bardziej znaczącą rolę.

Nie żeby zostawił pochwałę na głowie. Kiyoor jest cichą osobą i jego nieśmiałość jest widoczna w tym wywiadzie, jednym z jego pierwszych poważnych wywiadów jako zawodnika Arsenalu. Ale jest w nim też twardość.

„Bardzo miło jest słyszeć tak pozytywne słowa od trenera” – mówi o komentarzach Artety. „Oczywiście pomaga to zwiększyć pewność siebie. Ale staram się o tym nie myśleć za dużo, bo wiem, że może to mieć również odwrotny skutek”.

Roy Keane uważa, że ​​Arsenal jest obecnie najsilniejszym pretendentem do tytułu Manchesteru City, podczas gdy Gary Neville uważa, że ​​Kanonierzy nie są obecnie w najlepszej formie.

Jest to postawa, która powinna mu dobrze służyć pod okiem menedżera, który dąży do ciągłego doskonalenia i którego podziw jest wzajemny.

„Powiem to, co mówią wszyscy inni gracze – relacje i współpraca są bardzo dobre, podobnie jak jego taktyka” – mówi.

„Umie bardzo dobrze przekazać to, co ma na myśli. Nawet jeśli chcę powiedzieć coś negatywnego, nie ma nic negatywnego do powiedzenia.”

Keiyur był pod szczególnym wrażeniem dbałości Hiszpana o szczegóły, w tym kreatywnych i motywujących rozmów zespołowych przedstawionych w Wszystko albo nic Dokument sprzed dwóch sezonów.

READ  Dekoracja pomagająca uczcić 75. rocznicę Weirton | Wiadomości, sport, praca

„To bardzo różni się od tego, do czego jestem przyzwyczajony” – mówi. „Przychodząc tutaj, po raz pierwszy widziałem, jak to ostatnie spotkanie przed wyjściem na boisko wyglądało tak, jak tutaj. To zdecydowanie coś nowego.

Dlaczego Arsenal chce w niedzielę zakończyć trik Evertonu na Goodison Park?

„Byłem dość zaskoczony, że coś takiego mogło się wydarzyć, gdy trener mógł wymyślić takie koncepcje, aby kształtować nasze podejście do gry poprzez wszelkiego rodzaju zawody i wyzwania, które miały na celu skupienie naszych umysłów”.

Kiwior jak nikt inny ucieleśnia to skupienie. Polak wciąż pracuje nad utrzymaniem pozycji wyjściowej w obronie Arsenalu, ale nie jest sfrustrowany nieregularnym czasem gry; Wystarczy determinacja, aby wykorzystać szanse, gdy się pojawią.

„Mamy tutaj znakomitych zawodników. Poziom rywalizacji jest bardzo wysoki. Jestem jednak szczęśliwy, że mogę rywalizować z tak dobrymi zawodnikami. Nawet jeśli nie zostanę wybrany do podstawowego składu, staram się dać z siebie wszystko”. lepsza.

„Jestem szczęśliwy, kiedy mogę pomóc zespołowi, więc nie uważam rywalizacji za coś złego”.

Jak dotąd Kewer występował na pozycji środkowego obrońcy, ale jego inteligencja taktyczna pozwoliła mu również przyjąć rolę rezerwowego lewego obrońcy. Po powrocie do Spezii jego umiejętności gry w piłkę sprawiły, że wykorzystywano go na środkowym pomocniku.

Jego wszechstronność była dużą częścią jego atrakcyjności dla Arsenalu. Właściwie była to jedna z pierwszych cech, o których Arteta wspomniał po ogłoszeniu swojego przybycia. Keiyur ze swojej strony chce po prostu pomóc drużynie na dowolnej pozycji, na jaką może.

„Nadal uważam, że moją ulubioną i najlepszą pozycją jest środkowy obrońca, ale to trener decyduje, gdzie gram, a ja zawsze wiem, gdzie zagram przed meczem. Teraz nie jest to dla mnie ważne. Dobrze się czuję, grając. Jestem szczęśliwy tak długo, jak będę miał minuty na boisku.”

Kewer wydaje się być zadowolony ze swoich szans na częstszą grę. Nauczył się, jak ważna jest cierpliwość i wytrwałość na okrężnej drodze na szczyt, co ukształtowało również jego stanowczy sposób myślenia, z jakim podchodzi do nowego wyzwania w Anglii.

READ  Igrzyska Europejskie 2023: na czym polega i kto znalazł się w kadrze Wielkiej Brytanii?

Mając zaledwie 23 lata, grał już w pięciu różnych krajach, przeniósł się z Polski do Belgii, aby jako nastolatek zapisać się do akademii Anderlechta, następnie wyjechał na Słowację w poszukiwaniu pierwszego składu i trzy lata później przeniósł się do Spezii.

„Jako młody zawodnik bardzo ważne było dla mnie granie w różnych ligach” – mówi. „Oczywiście, grając w pierwszym składzie w młodym wieku, miałem duże oczekiwania i wiele się nauczyłem.


zdjęcie:
Jacob Kuyor cieszy się rywalizacją o miejsca w Arsenalu

„Trudno było się tu dostać. Arsenal to jeden z największych klubów na świecie i jestem zaszczycony, że mogę dla nich grać. Ale moje wcześniejsze doświadczenia były również bardzo ważne. Muszę podziękować wszystkim klubom, dla których grałem wcześniej”.

Szczególnie cenny był jego czas w Serie A, poligonie doświadczalnym dla młodych obrońców. „Pomogło mi to nie tylko podczas treningów, ale także podczas meczów. To była najlepsza lekcja, jakiej mogłem się nauczyć jako obrońca, móc doświadczać tej piłki co tydzień”.

Spędzone tam 18 miesięcy przygotowało go na kolejny krok, ale czy kiedykolwiek marzył, że trafi do tak dużego klubu? Kiyoor wzrusza ramionami. „Nie jestem pewien, czy naprawdę o tym marzyłem, ale skupiłem się na tym, żeby to zrobić i cieszę się, że udało mi się osiągnąć ten cel” – mówi.

Teraz skupia się na ugruntowaniu swojej pozycji w składzie Arsenalu i pomocy drużynie w osiągnięciu lepszych wyników niż w zeszłym sezonie. „Każdy zawodnik chce walczyć i zdobywać trzy punkty w każdym meczu” – mówi. „W zeszłym roku zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu. Tym razem mamy nadzieję, że uda nam się utrzymać tę pozycję do końca.”

Jacob Kuyor, środkowy obrońca o łagodnym głosie, którego nastawienie odpowiada jego umiejętnościom, jest więcej niż gotowy, aby odegrać swoją rolę.

Oglądaj mecz Everton vs Arsenal na żywo w Sky Sports Premier League od 16:00 w niedzielę; Początek o 16.30