Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Edycja Star Wars Knights of the Old Republic „w poważnych tarapatach” i „opóźniona w nieskończoność”

Nowy raport mówi, że remake Star Wars Knights of the Old Republic jest „w poważnych tarapatach” i „nieskończenie opóźniony”.

Bloomberg Deweloper Aspyr powiedział, że w tym miesiącu zwolnił głównego oficera technicznego i dyrektora ds. projektowania gry, informując personel, że bardzo oczekiwana nowa wersja została „wstrzymana”.

Dramatyczna decyzja ma miejsce po tym, jak Aspyr, który pracuje nad grą od trzech lat, pod koniec czerwca zaoferował pionowy slajd Lucasfilmowi i wydawcy Sony. Szefowie Aspyr najwyraźniej powiedzieli pracownikom, że to demo „nie było tam, gdzie chcieli”.

Star Wars: Knights of the Old Republic Edition — zwiastun PlayStation 2021 | PS5

Aspyr i spółka macierzysta Embracer jeszcze nie skomentowały.

co się stało? Bloomberg powiedział, że na demo przeznaczono „nieproporcjonalną” ilość czasu i pieniędzy, a projekt nie był zrównoważony. Aspyr celował w uruchomienie pod koniec 2022 roku, aby wydać nową wersję KOTORa, ale „bardziej realistycznym” celem byłby rok 2025.

co się działo później? Bloomberg powiedział, że Aspyr stara się znaleźć nowy projekt, Sabre Interactive, który jest również częścią ogólnego parasola deweloperów Embracer i Opracowany, aby pomóc w majumoże przejąć bezpośrednią kontrolę.

W raporcie za czwarty kwartał członek zarządu Embracer Matthew Karsh określił KOTOR jako „wielki produkt”.

„Aspyr dołożył wszelkich starań, aby była to najlepsza gra, jaką mogli zrobić. Kiedy przejęliśmy Aspyr, od początku wiedzieliśmy, że będą potrzebować naszej pomocy. [and] Sabre ma ogromne doświadczenie w tworzeniu tego typu produktów.”

„Jesteśmy prawie pewni, że gra będzie świetna, ale jest to ogromny, ogromny produkt, a ogromne produkty wymagają dużo wysiłku i dużo czasu, aby osiągnąć jakość. Zwłaszcza, gdy mówimy o naprawdę starej grze – bardzo starej – Zasadniczo musieliśmy przerobić tę grę od zera” – kontynuował, zanim potwierdził, że więcej o grze usłyszymy „w ciągu najbliższych kilku miesięcy”.

READ  Nic oficjalnie nie zapowiada 1 krzykliwego telefonu, zaczynając od 399 £

po jego wydaniu, Nowa wersja Star Wars KOTOR będzie zarówno tymczasową konsolą, jak i komputerem PC.