Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

EKSKLUZYWNIE Tencent chce większego udziału w twórcy Assassin’s Creed Ubisoft — źródła

HONG KONG, 4 sierpnia (Reuters) – Tencent Holdings Ltd (0700.HK) Plany zwiększenia udziałów we francuskiej grupie gier wideo Ubisoft Entertainment SA (UBIP.PA) Cztery źródła zaznajomione z tą sprawą powiedziały Reuterowi, że chiński gigant gier koncentruje się na globalnym rynku gier.

Źródła podały, że największa chińska firma zajmująca się serwisami społecznościowymi i grami, która w 2018 roku kupiła 5% udziałów w Ubisoft, skontaktowała się z rodziną Guillemot, która założyła francuską firmę i wyraziła zainteresowanie zwiększeniem swojego udziału w firmie.

Dwa źródła, które rozmawiały pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedziały, że nie jest jasne, ile Tencent chciałby posiadać w Ubisoft o wartości 5,3 miliarda dolarów, ale że Tencent zamierza stać się największym pojedynczym udziałowcem francuskiej firmy poprzez zakup dodatkowego pakietu.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Tencent ma nadzieję, że kupi część dodatkowych udziałów w firmie Ubisoft, twórcy przebojowej serii gier wideo „Assassin’s Creed”, z rodziny Guillemot, która posiada 15% udziałów w firmie, według trzech źródeł.

Dwa źródła zaznajomione z wewnętrznymi dyskusjami powiedziały, że Tencent zaoferował do 100 euro (101,84 USD) za akcję za dodatkowy udział. W 2018 r. zapłacił 66 euro za akcję za 5%.

Źródła podały, że szczegóły transakcji nie zostały jeszcze sfinalizowane i mogą ulec zmianie.

Akcje Ubisoftu zamknęły się w czwartek o 11%, po tym, jak wcześniej wzrosły aż o 21% po raporcie Reutera o największym dziennym wzroście od 2004 roku.

Akcje w Guillemot Corp SA (GTCN.PA)spółka holdingowa, w której rodzina Guillemot posiada udziały większościowe, zlikwidowała 7,3%.

Grafika Reutera

Notowany w Hongkongu Tencent odnotował w piątek poranny spadek o 2%, podczas gdy indeks Hang Seng Tech odnotował w piątek poranny spadek o 2%. (.HSTECH) Był płaski.

Dwa źródła podały, że Tencent będzie również starał się nabyć akcje od ogólnych akcjonariuszy Ubisoftu, aby skonsolidować swój udział i stać się największym pojedynczym akcjonariuszem.

READ  PS5 Stock UK Najnowsze – powtórki z konsoli Playstation 5 pojawią się w GAME i Amazon oraz aktualizacje Argos, Very i Smyths

Według najnowszego raportu rocznego, około 80% akcji francuskiej firmy należy do akcjonariuszy publicznych.

Wszystkie źródła odmówiły opublikowania swoich nazwisk, ponieważ nie mają prawa rozmawiać z mediami.

Tencent i Ubisoft odmówiły komentarza.

Przedstawiciele rodziny Gilmo nie mogli od razu uzyskać komentarza.

Planowany zakup udziałów, ostatnia duża transakcja zagraniczna Tencent od czasu represji regulacyjnych pod koniec 2020 r., pomoże zrównoważyć część presji na lokalnym rynku gier. Chiński rynek gier wideo, największy na świecie, stał się zaciekłym konkurentem.

Jedna osoba powiedziała: „Tencent bardzo chce sfinalizować transakcję, ponieważ Ubisoft jest krytycznym zasobem strategicznym dla Tencent”.

Przy limicie 100 euro za akcję Tencent oferowałby 127% premię w stosunku do średniej ceny akcji wynoszącej 44 euro w ciągu ostatnich trzech miesięcy, blisko historycznego pułapu cenowego 108 euro w 2018 r.

Jedno ze źródeł podało, że Tencent przedstawił rodzinie Guillemot arkusz warunków – niewiążącą ofertę, która opisuje podstawowe warunki inwestycji – po cenie „znacznie wyższej” niż obecna cena firmy, aby powstrzymać potencjalną konkurencję.

Mocny pokaz pojawia się, gdy światowe potęgi gier ścigają się, aby pozyskać twórców wysokiej jakości gier niezależnych w ostatnich latach, którzy zmagają się z niedostatkiem, podały dwa źródła.

Dwie osoby powiedziały, że dyrektorzy wyższego szczebla Tencent pojechali do Francji w maju, aby spotkać się z rodziną Guillemot w sprawie zakupu.

stres w domu

Od czerwca zeszłego roku regulator gier w Chinach nie przyznał firmie Tencent żadnych nowych licencji na gry, zanim zamroził zezwolenia na gry na prawie dziewięć miesięcy. Od kiedy wznowiła zatwierdzanie w kwietniu tego roku, firma nie włączyła żadnej z ostatnich czterech partii. Czytaj więcej

W maju Tencent poinformował, że krajowe przychody z gier hazardowych spadły o 1% w pierwszym kwartale, podczas gdy przychody z międzynarodowych gier hazardowych wzrosły o 4%.

READ  ŁAMANIE: Samsung Galaxy S22 One UI 5.0 beta jest właśnie wprowadzany

Tencent, który posiada udziały w amerykańskich twórcach gier wideo Epic Games i Riot Games, powiedział w czerwcu, że do końca roku uruchomi na całym świecie swoją flagową grę mobilną „Honor of Kings”. Czytaj więcej

W 2016 roku kupił większościowy pakiet udziałów w firmie Supercell, producencie gier mobilnych „Clash of Clans” za około 8,6 miliarda dolarów, co stanowi jedną z największych na świecie ofert gier wszechczasów.

Jest również właścicielem 9% brytyjskiej firmy produkującej gry wideo Frontier Developments i powiedział w zeszłym roku, że kupi innego brytyjskiego dewelopera Sumo za 1,3 miliarda dolarów. Czytaj więcej

Ubisoft, którego pseudonimy to także „Prince of Persia” i „Rainbow Six”, w maju prognozował niższy zysk operacyjny w latach 2022-23 po tym, jak firma ogłosiła przychody operacyjne w latach 2021-22, które nie zawierają szacunków. Czytaj więcej

(1 dolar = 0,9819 euro)

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże autorstwa Pameli Barbaglia w Londynie, Sudeep Kar Gupta i Richarda Love w Paryżu. Montaż przez Sumit Chatterjee, David Evans i Jacqueline Wong

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.