Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

E-maile marketingowe Far Cry 6 zadziwiają fanów • Eurogamer.net

„Z pewnością możesz zrobić coś lepszego niż to…”

Ubisoft wysyła e-mailem do właścicieli Far Cry 6 z krótkim raportem na temat dotychczasowego czasu gry – co wywołało mieszane reakcje niektórych fanów.

E-mail, napisany w stylu złoczyńcy gry, El Presidente, jest zasadniczo wiadomością mającą na celu przywrócenie postaci gracza, Daniego Rojasa, do pracy.

„Hej Rojas. Chciałem ci podziękować za danie mi swobody kontrolowania Yury” – wywołał e-mail. „Spokojnie i wiedz, że Yara jest w dobrych rękach”. W e-mailu nadal pojawia się pytanie: „Zdecydowanie możesz zrobić coś lepszego”, przed podaniem zestawu niestandardowych statystyk gracza, takich jak czas gry i całkowita liczba zabójstw.

Wizja zbierania e-maili wczoraj po południu po opublikowaniu w Świergot Autor: redaktor naczelny GamesIndustry.biz Brendan Sinclair. Ton wiadomości, wraz z liczbą rozgrywek wynoszącym zaledwie trzy godziny, sprawiał wrażenie, że Ubisoft wybiera kogoś, kto szybko porzuci grę.

Ta treść jest hostowana na zewnętrznej platformie, która wyświetli ją tylko wtedy, gdy zaakceptujesz pliki cookie do targetowania. Włącz pliki cookie, aby je wyświetlić.

Ale gdy coraz więcej osób publikuje swoje e-maile, stało się jasne, że czas na zabawę nie był jedynym powodem. Gracze, którzy mają dziesiątki godzin za pasem, wciąż otrzymują wiadomości. Niektórym było to zabawne, innym mniej.

Sam nie grałem w Far Cry 6, ale otrzymałem podobne e-maile pokazujące przeszłe statystyki rozgrywki dla wielu innych gier Ubisoft, w tym Assassin’s Creed. Czy wywołałeś to, odkładając grę o dwa tygodnie? Ciężko powiedzieć.

Ale masowa poczta tutaj, najwyraźniej niezależnie od czasu gry, sprawia, że ​​wydaje się to mniej ukierunkowane niż początkowo wydawało się – nawet jeśli dotyczy to graczy, którzy nie zalogowali się od tygodnia.

„E-maile wysyłane do graczy Far Cry 6 mają być zabawnym i sprytnym sposobem na przypomnienie ludziom, aby wrócili do Yara i są napisane tak, jakby pochodziły od samego El Presidente” – powiedział Eurogamerowi rzecznik Ubisoft. „Słyszeliśmy od społeczności i podzieliliśmy się ich troską z El Presidente. Wiemy, że Chorizo ​​bardzo za tobą tęskni”.

Ian napisał: „To nie do końca rewolucja, ale mimo wszystko to potężne wejście” Recenzja Far Cry 6 dla Eurogamer. „Jest wiele rzeczy znanych o najnowszej strzelance Ubisoftu z otwartym światem, ale to nie przeszkadza, że ​​jest odlotowa”.

READ  LEGO Builder Journey trafi na PS5 i PS4 19 kwietnia