Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Android 12L może zrobić dobre tablety z Androidem

Obraz 3 sposobów korzystania z Androida 12L na tablecie

Android 12L jest przeznaczony do dużych ekranów, większych ekranów, a nawet większych ekranów.
zdjęcie: przeglądarka google

Twój tablet z Androidem wkrótce będzie dobryA przynajmniej wydaje się, że Google ma na to nadzieję Android 12 dla. Ta nowa wersja Androida jest przeznaczona dla Ekrany wielkości tabletów i wszystko powyżej 600 dp, dostępne dla programistów już dziś.

Dla wszystkich innych Android 12L powinien pojawić się na początku przyszłego roku – w sam raz na „następną falę tabletów i składanych urządzeń z Androidem 12”, jak napisał Google Post na blogu. ten Pełna wersja powinna pojawić się w drugim kwartale 2022 roku.

Android 12L wygląda i brzmi jak Android 12 na smartfonie, ale został zoptymalizowany pod kątem większych ekranów pod maską. Obszar powiadomień, ekran blokady i inne części systemu mają układ dwukolumnowy, dzięki czemu żadna część ekranu nie pozostaje nieużywana.

Obraz z trybu podzielonego ekranu

Tryb podzielonego ekranu powinien ułatwić przełączanie się między dwiema aplikacjami w systemie Android 12.
zdjęcie: przeglądarka google

Android 12L zawiera nowy pasek zadań na dole interfejsu, podobny do tego dostępnego w systemie operacyjnym Chrome. Możesz przypiąć często używane aplikacje i uzyskiwać do nich dostęp podczas przechodzenia między oknami. Możesz także przeciągnąć i przypiąć aplikację po obu stronach ekranu, tak jak w systemie operacyjnym na komputery, co znacznie ułatwia pracę między dwiema aplikacjami. Google zmniejszyło liczbę kroków potrzebnych do podzielenia ekranu, co wcześniej było ogromnym problemem dla użytkowników tabletów z Androidem. Domyślnie wszystkie aplikacje mogą przejść do trybu podzielonego ekranu, niezależnie od tego, czy można zmieniać rozmiar aplikacji.

Android 12L will also work with folding displays. Smartphones like the Galaxy Z Fold 3 Ten tryb można wykorzystać po odblokowaniu. Skrzynka na listy i format . materiał ty Motywy adaptacyjne będą również używane do poprawiania wyglądu aplikacji. Starsze wersje Androida zostaną wycofaneKompatybilny z aplikacjami zoptymalizowanymi dla 12 litrów.

Wygląda na to, że tryb wielozadaniowości Androida 12L działa podobnie do systemu operacyjnego Chrome.
GIF: przeglądarka google

Łatwiej będzie też znajdować aplikacje na tablety w Sklepie Play. Google aktualizuje Sklep Play, aby wyniki wyszukiwania miały pierwszeństwo dla następujących aplikacji ten Przewodnik po jakości aplikacji na dużym ekranie. Sklep da ci Monit ostrzegawczy informujący o tym, że masz zamiar pobrać aplikację, która nie została opracowana do użytku na dużym ekranie.

sprzedaż urządzeń wielkoekranowych, W tym laptopy i hybrydy Google Chrome OS, Ty masz jeszcze w W poprzednich latach. Ale nie wszyscy chcą korzystać z Chrome OS. Podobnie jak Apple, Microsoft, a nawet Samsung, który ma swoją własną rolę w Androidzie, ulepszony ich interfejsy W przypadku tabletu system Android firmy Google został w tyle.

Jak widać z ton jest panel pikseli, jest jasne Chrome OS nie był odpowiedzią na problemy z tabletami z Androidem. Ciekawe, czy wystarczy mały przegląd obecnego systemu operacyjnego, aby wybrać między najtańszym iPadem a tabletem z Androidem. Przynajmniej sprawi, że Android będzie bardziej użyteczny na ekranach większych niż 7 cal.

Dla tych, którzy chcą majstrować przy Androidzie 12L, zanim stał się on powszechnie dostępny, wkrótce pojawi się podgląd programisty na Lenovo P12 Pro. W przemówieniu na szczycie programistów Google ogłosił również, że niektóre funkcje wkrótce trafią do Galaxy Z Fold 3.

READ  Aparat Samsunga Galaxy S22 Ultra wygląda fatalnie