Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dr.. Daniel Rocco D’Amato, Polska, Ohio nekrolog

Poland, Ohio (MyValleyTributes) – Dr Daniel Rocco D’Amato, OD, 93 lata, zmarł w sobotę 30 października 2021 r. w szpitalu St. Elizabeth Youngstown w otoczeniu swojej rodziny.

Daniel urodził się 17 sierpnia 1928 na 12th Street w Campbell jako syn nieżyjącego już Donato Daniela i Marii Coletta D’Amato.

Dr D’Amato ukończył i był przewodniczącym klasy w 1946 w Campbell Memorial High School.

Później uczęszczał na University of Miami w Ohio i ukończył Ohio State University College of Optometry w 1953 roku. W tym samym roku dołączył do swojego brata Henry’ego w prywatnej praktyce w Campbell i ostatecznie podjął praktykę. Pracował jako optometrysta przez 47 lat i kochał każdą minutę, przechodząc na emeryturę w wieku 72 lat, choć niechętnie.

Dr D’Amato był praktykującym prawdziwym oddaniem i umiejętnościami. Jeśli pacjent ma nagły wypadek w nocy, otworzy swój dom lub pociąg. Znany był z tego, że korzystał z systemu barterowego, gdy pacjentów nie było stać na opiekę. Miał złote serce i nigdy nie mógł odmówić nikomu w potrzebie.

Daniel i były Marilyn Pizzolo pobrali się 22 listopada 1985 roku. Często mówił, że jego najdroższym osiągnięciem była piękna rodzina.

Był fanem sportu i uwielbiał kibicować w Ohio State Bucks. Ciesz się grą w tenisa stołowego, kręgle i podróżowaniem. Przede wszystkim Daniel będzie wspominany jako kochający mąż, oddany ojciec i troskliwy dziadek.

Daniel pozostawił swoją córkę Daniel D’Amato (Samuel Craig) z Polski. jego syn Daniel D’Amato z Polski; wnuk Polski Daniel D’Amato; A także przez Buddy’ego, jego wiernego futrzanego towarzysza, który zawsze był owinięty w piersi.

Oprócz rodziców, jego żona Marilyn D’Amato poprzedzała go śmiercią; Siostra Marie Marzano; i bracia, dr Henry D’Amato, MD, dr. dr med. Frederic D’Amato i dr Nicholas A D’Amato.

READ  Zapaśnicy trzeciej ligi rywalizują w rzadkich spotkaniach plenerowych z fanami

Godziny kontaktu będą od 16:00 do 19:00 w czwartek 4 listopada 2021 o godz Higgins Reardon Funeral Homes, Polska Kaplica. Modlitwy rozpoczną się o godzinie 10:15 w piątek, 5 listopada 2021 r., w domu pogrzebowym, po czym nastąpi 11 rano chrześcijański pogrzeb w kościele rzymskokatolickim św. Karola Boromeusza.

Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Kalwarii.

Aby wysłać kwiaty rodzinie lub posadzić drzewo ku pamięci Daniela Rocco D’Amato, odwiedź naszą stronę internetową kwiaciarnia.