Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sport strzelecki w USA |  Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 ruszają do Polski po Puchar Prezesa ISSF Karabin i Pistolet

Sport strzelecki w USA | Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 ruszają do Polski po Puchar Prezesa ISSF Karabin i Pistolet

Siedmiu najlepszych strzelców USA udaje się w tym tygodniu do Wrocławia po karabin i pistolet o Puchar Prezydenta ISSF (finały Pucharu Świata), które odbędą się w dniach 3-10 listopada 2021 r.

Wszyscy zaproszeni ze Stanów Zjednoczonych to Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 – pięciu strzelców: Will Chaner (nr 1, wiatrówka męska), Lukas Kosinski (nr 3, wiatrówka męska), Mary Tucker (nr 1, wiatrówka damska) , nr 7, 3-pozycyjna strzelba na 50m kobiet), Ali Wise (nr 8, wiatrówka damska, na zdjęciu powyżej), Sagen Maddalena (nr 5, 3-pozycyjna strzelba na 50m kobiet) z dwoma pistoletami sportowymi, Nick Mowrer (nr 10 , pistoletowa męska antena) oraz Lexi Lagan (nr 12, damski pistolet 25-metrowy).

Łukasz Koczyński trenuje w Tokio przed rozpoczęciem tegorocznych igrzysk olimpijskich.

Mecz jest kontynuacją Pucharu Prezydenta ISSF dla Wenecji 2021, który odbył się w Larnace na Cyprze w dniach 19-24 października i zakończył się zdobyciem Złotego Gola przez mistrza USA Austina Smitha.

Zwycięzcy indywidualni w poszczególnych dyscyplinach otrzymają nagrodę Złotego Gola lub tytuł „Sportowca Roku”. Ponadto dla wszystkich strzelców dostępny jest udział w wysokości 860 000 euro w puli nagród.

Ten konkurs jest przeznaczony dla 12 najlepszych sportowców na całym świecie w dyscyplinach karabinów i pistoletów męskich i damskich, w tym karabinów pneumatycznych, strzelb, pistoletów pneumatycznych, pistoletów sportowych i pistoletów szybkostrzelnych.

Cała siódemka amerykańskich sportowców weźmie w tym tygodniu po raz pierwszy udział w President’s Cup – największej drużynie President’s Cup na karabiny i pistolety w historii strzelectwa w USA, a także po raz pierwszy w Team USA wystąpi dwóch czołowych sportowców w ich dyscypliny w meczu. .

Will Channer i Mary Tucker

Will Shanner i Mary Tucker byli kolegami z drużyny strzelców na Uniwersytecie Kentucky.

W męskiej wiatrówce na 10 m złoty medalista olimpijski Will Shanner z Tokio zajął pierwsze miejsce, a Mary Tucker, srebrna medalistka olimpijska z roku 2020 z kolegą z drużyny Lukasem Kosińskim, zajęła pierwsze miejsce w wiatrówce damskiej. Wydarzenie.

READ  Auger-Aliassime pokonał Brazylijczyka Monteiro i awansował do trzeciej rundy Miami Open

Pochodzący z jednej z najbardziej udanych igrzysk olimpijskich w historii olimpijscy strzelcy i sportowcy pistoletowi w Stanach Zjednoczonych z pewnością chcą wykorzystać rozmach. Od 2020 roku amerykańscy strzelcy strzelcy zdobywali medale na wszystkich mistrzostwach świata, w których brali udział, a także zdobyli dwa medale olimpijskie w Tokio tego lata.

Lexi Lagan

Lexi Lagan weźmie udział w zawodach z 25-metrowego pistoletu kobiet – pierwsza amerykańska zawodniczka, która została zaproszona na Puchar Prezydenta FIFA od 1999 roku i piąta w historii strzelectwa w USA.

Dowiedz się więcej na Witryna ISSF.

Artykuł i zdjęcia dzięki uprzejmości Strzelanie w USA.


Czytaj więcej: Dokładnie przywołaj swoje strzały