Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Donald R Inglis 1928-2021 | Wiadomości, sport, praca

Polska – Donald Ralph Inglis, 92 lata, zmarł pokojowo we wtorek 13 lipca 2021 r.

Urodził się 25 września 1928 w Youngstown jako syn Ralpha Germana i Kathleen Bolmer Inglis. Śmierć Dona poprzedzili jego rodzice i brat Lee.

Don ukończył Boardman High School w 1946 roku. Uczył w Worcester College do 1948 roku i ukończył studia licencjackie w The Wharton School of the University of Pennsylvania, gdzie ukończył studia z zakresu administracji biznesowej w 1951 roku.

Służył w armii amerykańskiej w Korpusie Kontrwywiadu w White Plains w stanie Nowy Jork w latach 1951-1953.

Don rozpoczął karierę w księgowości publicznej (CPA w 1956) w Price Waterhouse w Pittsburghu w 1953. W 1958 przeniósł się do Polski i dołączył do firmy księgowej znanej obecnie jako Packer Thomas. Został wspólnikiem w 1967 roku, w końcu został wspólnikiem zarządzającym i przeszedł na emeryturę w 1988 roku.

W 1954 ożenił się z byłą Reginą „Jean” Louise Aldrich. Mieli czterech synów, Thomasa (Margaret) z północnej Limy, Timothy’ego (Carol) z Pittsburgha, Marka (Stephanie) z Southport w stanie Connecticut i Michaela (Stephanie) z Fort Wayne w stanie Indiana. Zostawił dziewięcioro wnucząt i dziesięciu prawnuków.

Don i Jean byli zachwyceni rodzinnymi zajęciami, w tym goszczeniem ponad 30 lat pełnych wspomnień rodzinnych wycieczek do Outer Banks w Północnej Karolinie. On i Jan widzieli, jak ich potomstwo przemieszcza się po kraju i uważali, że święta pomogą zapewnić bliskość rodziny. Don lubił tańczyć ze swoimi wnukami i prawnukami, nawet po osiemdziesiątce. Po przejściu na emeryturę Don i Jean przenieśli się do Neapolu na Florydzie, gdzie mieli kilka rodzinnych spotkań.

Don był członkiem zarządu Home Savings and Loan, Poland Swim Club, Inglis Greenhouses, Youngstown Club i Blackburn Home for Aged People Association. W latach 1968-1976 był także członkiem Polskiej Kuratorium Oświaty (w tym jeden rok jako prezes). Don z dumą wręczał synom dyplomy ukończenia szkoły średniej. Hobby obejmowały ćwiczenia, samochody sportowe, narciarstwo (na stoku, biegi i wodę), tenis i inwestowanie.

READ  UFC 267 - Jan Blachowicz kontra Glover Teixeira: karta walki, data, szanse, czas rozpoczęcia, lokalizacja, kompletny przewodnik

Nie będzie godzin połączeń ani zawieszonych usług. Aranżacjami zajmuje się Dom Pogrzebowy Davis-Becker w Boardman.

Zamiast kwiatów rodzina prosi o hołd dla Fundacji Mill Creek MetroParks (ograniczającej się do utrzymania Fellows Riverside Gardens), odwiedzając stronę www.lovemillcreek.org/online-donations, do Poland Forest Foundation, 308 S., Poland, Ohio 44514 (ograniczone do utrzymania lasu) gmina Polska) lub na cele charytatywne według wyboru darczyńcy.

Odwiedź stronę www.beckerobits.com, aby podzielić się wspomnieniami i kondolencjami online z rodziną.

(uwaga specjalna)