Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Williama E.  Fragera 1922-2023 |  Wiadomości, sport, praca

Williama E. Fragera 1922-2023 | Wiadomości, sport, praca

MANCHESTER, N.H. — William E. „Bill” Frager, lat 101, dawniej mieszkający w Canfield i Youngstown, zmarł w sobotę 16 września 2023 r. w hotelu Courville w Manchesterze po okresie pogarszającego się stanu zdrowia.

Bill urodził się 22 lipca 1922 r. w Youngstown jako syn Williama seniora i Alice Selby Frager.

Po odbyciu służby podczas II wojny światowej w armii amerykańskiej na Alasce Bill uzyskał tytuł licencjata na Uniwersytecie Ohio Wesleyan. Podczas studiów magisterskich na Uniwersytecie Wisconsin poznał Jordana L. Smitha. Pobrali się w grudniu 1951 r.

Rozpoczął karierę w reklamie i marketingu pracując dla Magnavox, a następnie Instant Whip. W 1958 roku wrócił do Youngstown, aby pracować w Youngstown Sheet and Tube Company. Przez ponad 35 lat Bill był konsultantem ds. marketingu i dyrektorem Farragher Marketing Services w Canfield.

Bill mocno wierzy w odwdzięczanie się swojej społeczności. W Dolinie Mahoning pełnił różne funkcje w kilku organizacjach: Kościół Episkopalny św. Jana; Siedlisko dla Ludzkości; Symfonia w Youngstown; planowanie rodziny; sieć pomocy; I wiele innych rzeczy.

Wcześniej zmarła jego żona, z którą spędził 58 lat, Arden Smith Frager. i córka Kate Louise Frager.

Bill pozostawił czworo dzieci: Kelly Frager-Barras (Stan) z Manchesteru w stanie New Hampshire, Allison Frager z Everett w stanie Waszyngton, Mark Frager (Trish), również z Everett w stanie Waszyngton i Robert Shellenbarger (Chris) z Eau Claire w stanie Wisconsin . ; ośmioro wnuków: Harrison Barrass (Betsy), Alexander Barrass (Naylene), Patrick Gray (Leslie), Colleen Gray (Clare), Billy Shellenbarger, Spencer Shellenbarger, Kaitlyn Shellenbarger i Steven Shellenbarger; i dwójka prawnuków, Mirabelle i Anneliese Gray. Pozostawia także dwóch kuzynów, Richarda Selby’ego i Sally Rose; szwagier Evan C. Smith; oraz liczne siostrzenice i siostrzeńcy.

Rodzina pragnie podziękować całemu personelowi The Courville w Manchesterze za wyjątkową opiekę podczas ostatnich lat życia Billa.

Wizytacja odbędzie się o godzinie 10:00 w piątek, 27 października 2023 r. w kościele episkopalnym św. Jana, 323 Wake Street, Youngstown, po czym nastąpi nabożeństwo pogrzebowe i pochówek o godzinie 11:00.

READ  Mistrzostwa Świata IAAF 2023: wyniki lekkoatletyczne i drogowe oraz tabela medali

Zamiast kwiatów można składać datki na pamiątkę na rzecz Habitat for Humanity of Mahoning Valley, 480 Youngstown-Poland Road, Struthers, OH 44471.

Dom pogrzebowy i krematorium Lambert w Manchesterze w stanie New Hampshire pomaga rodzinie w przygotowaniach. Aby zostawić wiadomość z kondolencjami, zapoznaj się z nekrologiem na stronie www.lambertfuneralhome.com.

(specjalne powiadomienie)