Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dirk van Duijvenbode zdobył pierwszy tytuł PDC w turnieju Super Series 3 Players Championship Event | Arrows News

Dirk Van Duiggenbud pokonał Davida Evansa, Gili Claasena, Jeffa Smitha, Krzysztofa Ratajsky’ego, Scotta Mitchella, Andy’ego Boltona i Martina Kliermakera w drodze do zdobycia pierwszego tytułu w PDC w Niedernhausen w poniedziałek.

Ostatnia aktualizacja: 26.04.21 21:45

Akcje Dirka van Duijvenbode nadal rosną

Dirk van Duijvenbode zdobył pierwszy tytuł klasyfikacyjny PDC w swojej karierze w 11. Mistrzostwach Graczy w poniedziałek podczas PDC Super Series 3 w Niedernhausen.

Abergenius pokonał Martijna Kleermakera 8: 6 w przerwie.

Holender cieszył się znacznym awansem w rankingach PDC w 2020 roku, w tym dotarciem do swojego pierwszego telewizyjnego finału podczas World Grand Prix i kontynuował w tym formacie do 2021 roku, kiedy zdobył swój pierwszy tytuł ProTour.

Zwycięstwo nad Kleermakerem oznaczało, że Van Duijvenbode stał się 85. graczem w historii, który wygrał ranking PDC.

Ale Van Dujenbod nie był łatwy w finale dla swoich rodaków. 28-latek zaczął świetnie, gdy złapał swoje otwierające nogi, ale natychmiast został zremisowany 2: 2 przez Kleermaker, w tym 109 punktacji wyjściowej.

Van Duijvenbode natychmiast odzyskał prowadzenie w dwóch meczach na 4-2, a następnie para wymieniła kolejne cztery nogi, zanim Kleermaker znalazł kolejną przerwę w rzucie i wyjście 140 z licytacji na poziom 6-6.

Po raz kolejny Van Dujenbod rzucił się do przodu, ponownie przełamując go, zanim zobaczył go w napiętym finale, który zdobył tytuł w D16, a Kleermaker stracił pięć strzał, aby zmusić decydenta.

Martijn Kleermaker przez cały dzień cieszył się wspaniałą wycieczką

Martijn Kleermaker przez cały dzień cieszył się wspaniałą wycieczką

„Byliśmy spięci”, powiedział podekscytowany Van Duijvenbod. „Kiedy myślałem, że mogę to skończyć, byłem bardziej zdenerwowany niż on, a kiedy musiał w tym zostać, był jeszcze bardziej zdenerwowany.

„Byłem w dobrej formie przez ostatnie dwie serie i myślałem, że zdobędę tytuł, ale nie wygrałem. Byłem biedny przez ostatnie dwa dni, więc poszedłem do dzisiejszego dnia z nadzieją na wygranie pierwszej rundy”.

„Z jednej strony wiem, że muszę grać lepiej, ale z drugiej strony wspaniale jest wygrywać, kiedy nie dajesz z siebie wszystkiego.

„Czasami trzeba wygrać w zły dzień, ale ja zawsze chcę grać dobrze i tak właśnie myślę – a potem wszystko się układa”.

Śledź Sky Sports Darts na Twitterze!

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami z całego świata.

Van Dujenbod rozpoczął dzień od zwycięstwa 6: 3 nad Davidem Evansem, po czym ustanowił rekord swojego dnia – 105,9 – w znakomitym występie, wygrywając 6: 2 z Geely Classen.

Po tym nastąpiły 6-4 zwycięstwa nad Kanadyjczykiem Jeffem Smithem, Polakiem Krzysztofem Ratajskim i Anglikiem Scottem Mitchellem, którzy zarezerwowali mu miejsce w półfinale.

Tam poznał 48-letniego Andy’ego Boltona, kiedy Holender razem rozegrał imponujący czar trzech prostych nóg późno, gdy dotarł do finału wygrywając 7: 5.

Clermaker, który również grał w swoim pierwszym finale rankingu PDC po otrzymaniu karty turystycznej w 2020 roku, rozpoczął swój dzień ze średnią 101,6 w wygranej 6-3 z Johnem Hendersonem.

Następnie zdobył wspaniałe zwycięstwo 6: 5 z pierwszym rozstawionym Niemcem Gabrielem Clemensem, zanim pokonał Luke’a Petersa 6: 4 i niedzielnego mistrza Michaela Smitha 6: 3.

W międzyczasie Michael Van Gerwen walczył o swoją najlepszą formę, przegrywając w drugiej rundzie z Gino Vossem 6-1.

Akcja kończy się w Niederhausen we wtorek ostatniego dnia PDC Super Series 3.

Barney wycofuje się po złym samopoczuciu

Raymond van Barneveld, który zachorował w marcu w Mistrzostwach Zawodników, został zmuszony do wycofania się w poniedziałek po południu. Pięciokrotny mistrz świata wycofał się po złym samopoczuciu.

Holender rozpoczął dzień pozytywnie, zdobywając średnio 101 punktów w zwycięstwie w pierwszej rundzie ze Stevem Brownem.

Mistrzostwa 2021 dla 11 graczy – PDC Super Series 3 Dzień trzeci

Kolejne 16
Andy Bolton 6: 1 Chas Barstow
Damon Hita 6: 5 Chris Dubey
Scott Mitchell 6: 2 Robert Thornton
Dirk van Duijgenbod 6-4 Krzysztof Ratajsky
Rob Cross 6: 5 Jason Lowe
Brendan Dolan 6-5 Mansour Solyovic
Martijn Kleermaker 6: 3 Michael Smith
Richie Edhouse 6: 1 Lewis Williams

Ćwierćfinały
Andy Bolton 6: 5 Damon Hita
Dirk Van Dujenbaud 6-4 Scott Mitchell
Brendan Dolan 6-4 Rob Cross
Martijn Kleermaker 6: 5 Richie Edhouse

półfinał
Dirk Van Duijfenbod 7: 5 Andy Bolton
Martijn Kleermaker 7: 5 Brendan Dolan

Finał
Dirk van Duijfenbod 8-6 Martin Klermaker

Obejrzyj pełną relację z Premier League każdej nocy o godz Sky SportsKontaktuj się z nami przez cały rok, ponieważ dostarczamy Ci najnowsze wiadomości dotyczące strzałek na skysports.com/darts, naszej aplikacji mobilnej i naszym koncie na Twitterze. Osadź tweeta

READ  Polka Anna Nidza Kupenick zdobywa złoto w biathlonie | Wiadomości, sport, praca