Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Deepdub i FilmRoj współpracują przy wydaniu thrillera psychologicznego AI „SWARM” na festiwalu Cinequest

Tel Awiw, Izrael, 30 sierpnia 2023 r /PRNewswire/ — Miświodąca firma w dziedzinie dubbingu audiowizualnego i lokalizacji językowej w oparciu o sztuczną inteligencję FilmrogNiezależne studio produkcji filmowej ogłosiło dziś wieczorem premierę swojego thrillera psychologicznego „SWARM” nazwanego sztuczną inteligencją na festiwalu Cinequest Film & Creativity Festival w San José, Kalifornia.

105-minutowy polski film opowiada historię rodziny żyjącej w izolacji na odległej wyspie i ukazuje jej wewnętrzne zmagania o władzę i wolność. Ufundowany przez ponad 300 inwestorów indywidualnych w drodze crowdfundingu, SWARM powstał przy pomocy niezliczonej liczby oddanych wolontariuszy. Starając się uczynić film bardziej przystępnym dla anglojęzycznej publiczności, FilmRoj poszukiwał niedrogiego rozwiązania bez utraty jakości.

Deepdub ma na celu pokonanie barier językowych i luk kulturowych w zakresie treści audiowizualnych. Firma udostępnia ekonomiczne metody lokalizacji treści audiowizualnych bez utraty jakości, korzystając z innowacyjnej technologii dubbingu opartej na sztucznej inteligencji. W ten sposób Deepdub umożliwia niezależnym studiom, takim jak FilmRoj, dzielenie się swoimi historiami z publicznością na całym świecie.

„Naszym celem zawsze było otwarcie publiczności na całym świecie na różnorodne historie i punkty widzenia” – powiedział. Ophir KrakowskiDyrektor generalny i współzałożyciel Deepdub. „Korzystając z naszej najnowocześniejszej technologii audioprzewodników, umożliwiliśmy fascynującą historię „SWARM” dotarcie do szerszej publiczności, zachowując jednocześnie głęboki rezonans emocjonalny oryginału. Bycie na czele tego rozwoju jest ekscytujące w lokalizacji filmowej.”

„Byłem zdumiony, jak dobrze technologia uchwyciła niuanse każdej postaci” – powiedział Łukasz Siódmok, producent SWARM. „W filmie wystąpiły tylko cztery postacie, więc konieczne było, aby każdy głos z dubbingiem był spójny i wysokiej jakości. Innowacyjna technologia Deepdub nie tylko to osiągnęła, ale także podniosła jakość oglądania. Dzięki temu nasza artystyczna wizja pozostała nienaruszona. Finansowanie społecznościowe pozwoliło nam podejmuj ryzyko i wprowadzaj innowacje. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Deepdub, aby udostępnić ten polski film osobom anglojęzycznym i nadać mu prawdziwie globalny zasięg.”

READ  Intymne tradycje świąteczne dla A&E Book | Sztuka i Rozrywka

Deepdub wykorzystuje zastrzeżoną sztuczną inteligencję do tworzenia syntetycznych głosów, które wychwytują emocje i zapewniają oryginalne występy. Technologia ta upraszcza pracochłonny proces dubbingu i zmniejsza koszty, dorównując jednocześnie jakością tradycyjnemu przepływowi pracy.

Po projekcji Oz Krakowski, menedżer ds. relacji z klientami Deepdub, dołączy do producentów filmu podczas szczerej sesji pytań i odpowiedzi, rzucając światło na proces dubbingu AI i powstawanie tego wyjątkowego arcydzieła kina.

Chcąc zwiększyć globalny zasięg, twórcy filmu ujawnili plany wydania „SWARM” w języku łacińskim i hiszpańskim.

O misiu:

Celem Deepdub jest pokonanie bariery językowej i luki kulturowej w zakresie rozrywki międzynarodowej publiczności za pośrednictwem telewizji, filmu, reklamy, gier i e-learningu. Świadczymy wysokiej jakości i kompleksową usługę lokalizacyjną dla branży rozrywkowej, wykorzystując algorytmy głębokiego uczenia się i sztuczną inteligencję. Zespół Deepdub składa się z przedsiębiorców technologicznych, inżynierów, naukowców, a także specjalistów od dubbingu i postprodukcji z dużym doświadczeniem branżowym. W radzie doradczej zasiadają wybitni dyrektorzy mediów, m.in Kevina Rileyaktóry pełnił funkcję dyrektora ds. treści w HBO Max oraz prezesa TNT, TBS i truTV, oraz Emiliano Calmezuca, byłego prezesa Fox Television Studios.

Więcej informacji na temat misia znajdziesz na stronie https://deepdub.ai Lub znajdź nas na LinkedIn https://www.linkedin.com/company/deepdub-ai/

O filmie Łotr

Film RÓJ SA to polska spółka celowa produkująca film fabularny SWARM w reżyserii Partik Bala. Firmę założyli producenci: Łukasz Siódmok, Partik Bala, Tomasza Langnera. W 2021 roku spółka uruchomiła kampanię crowdfundingową, w ramach której przy udziale 300 prywatnych inwestorów zebrano 2 mln zł.
Dystrybutorem SWARM jest Content Spot, który w 2023 roku wspólnie z Film RÓJ SA rozpoczął ogólnopolską kampanię promocyjno-dystrybucyjną docierającą do 20 milionów widzów. Film dystrybuowany jest w innowacyjnym systemie self-publishingu na własnej docelowej platformie technologicznej.

SWARM został doceniony przez selekcjonerów festiwali na całym świecie. 27 sierpnia odbyła się międzynarodowa premiera filmu na Festiwalu Filmu i Kreatywności Cinequest w Stanach Zjednoczonych. We wrześniu film będzie miał europejską premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tiranie Albania. Adres strony filmu to: www.filmroj.pl I swarmthemovie.com

READ  Ukraina: Obawy rosną, gdy czarni donoszą o rasizmie, uciekając ze strefy wojennej

Komunikacja:

[email protected]
SWARM jest dystrybuowany przez Content Spot
Tomasz Napakowski
[email protected]

Źródłem jest pluszowy miś