Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Poznaj właścicielkę salonu, która tworzy idealnie wypolerowane i błyszczące paznokcie

Poznaj właścicielkę salonu, która tworzy idealnie wypolerowane i błyszczące paznokcie

Otworzyła własną firmę sześć lat temu i zaprasza klientów do swojego domowego salonu w Chapelford, aby umawiać się na wizyty i nadrabiać zaległości.

W naszym najnowszym artykule Poznaj właściciela salonu Karen opowiada nam, że zawsze interesowała się paznokciami – nawet jako młoda dziewczyna – i jak czerpała przyjemność z nadążania za ciągle zmieniającymi się trendami.

Jeśli chcesz wziąć udział w jednej z naszych funkcji Poznaj właściciela salonu, Poznaj wizażystę lub Poznaj kosmetyczkę, wyślij e-mail na adres [email protected]

Karen Wesson założyła własną firmę w 2017 roku

Jakie jest twoje pełne imię?

Karen Wesson

Jak nazywa się salon/firma?

Idealny lakier od Karen

Jaki jest adres?

Chapelford

Jesteś właścicielem/menadżerem?

Co jest z tobą

Ilu masz pracowników?

tylko ja!

Twórczość Karen

Twórczość Karen

Kiedy otworzyłeś salon?

Został otwarty w 2017 roku.

Czy był zawsze w tym samym miejscu?

Tak, chociaż zaczynałem pracę w biurze na górze i oferowałem spotkania mobilne, wiedząc, że ta lokalizacja jest bardzo popularna. Jednak zapotrzebowanie na usługi mobilne było niskie ze względu na moją dogodną lokalizację, więc gdy biznes naprawdę się rozkręcił, w 2018 roku mój mąż przekształcił część garażu w piękne prywatne studio paznokci. Dzięki temu mogłam zaoferować szerszą gamę produktów, które Klienci mogli zobaczyć i spróbować Indywidualnie dostosowane z pełną kontrolą wszystkich aspektów higieny.

Czytaj więcej:

Utalentowany zespół Orford Salon traktuje klientów jak gwiazdy filmowe

Czy jesteś mieszkańcem tego obszaru? Dorastałeś tutaj?

Dorastałem w Coolsheath i w 1999 roku przeprowadziłem się niedaleko centrum Warrington.

Opowiedz mi trochę o swoim salonie/firmie. Co robisz? Jakie usługi świadczysz?

Specjalizuję się w paznokciach naturalnych i pomagam klientom uzyskać najlepsze rezultaty z naturalnych paznokci, włączając konsultacje i bieżące porady dotyczące paznokci. Oferuję ponad 160 wariantów kolorów lakierów, zdobień i produktów wzmacniających paznokcie bez konieczności stosowania akryli czy gęstych żeli budujących. Zależy mi na pracy z Twoimi paznokciami – po prostu na ulepszaniu ich!

READ  Recenzje filmów: Sydney | cicha ziemia | On jest w każdym z nas

Dlaczego zdecydowałeś się otworzyć własny salon?

Paznokcie robię sama od 11 roku życia, a lakier hybrydowy to świetny produkt. Uwielbiam energię płynącą z przebywania w towarzystwie innych, więc zdecydowałam się połączyć te dwie rzeczy, zwłaszcza że tak dobrze sprawdza się to w przypadku mojej rodziny. To prawda, gdy mówią, że jeśli będziesz robić to, co kochasz, nie przepracujesz ani jednego dnia w swoim życiu.

Karen's Salon jest jak w domu w Chapelford

Salon Karen jest w domu w Chapelford

Jaka jest Twoja przeszłość związana z włosami i urodą?

Nic, dopóki nie zdobyłem kwalifikacji w 2017 roku. Miałem 20 lat kariery w bankowości i opuściłem branżę, aby mieć dzieci. Oprócz bankowości i paznokci byłem jubilerem i projektowałem wystawy detaliczne, co nauczyło mnie wiele o teorii wyjaśniającej, dlaczego określone wzory i kolory dobrze ze sobą współgrają. Przez lata miałem także wiele kreatywnych zainteresowań. Jestem zorganizowana, kreatywna i uwielbiam kolor i blask, więc jest idealny do pielęgnacji paznokci.

Dlaczego tego typu biznes?

Zawsze interesowałam się wszystkimi aspektami piękna i zaczęłam dbać o swoje paznokcie w wieku 11 lat. Przestałam obgryzać paznokcie i za swoje kieszonkowe kupowałam każdy lakier Avon, żeby mieć wyjątkowo długie, naturalne paznokcie. Moi rodzice martwili się, że wygłupiam się z tymi polskimi oparami! Wynalezienie wytrzymałego, szybkoschnącego lakieru hybrydowego całkowicie zmieniło branżę paznokci, zastępując łatwy do rozmazywania zwykły lakier do paznokci, który utrzymywał się tylko dwa dni, błyszczącym lakierem żelowym, który utrzymywał się do trzech tygodni. Uwielbiam zmieniające się trendy i sposób, w jaki dają one noszącej je osobie pewność siebie, formę wyrażania siebie, a nawet alternatywę dla biżuterii ze wszystkimi oferowanymi technikami zdobienia paznokci i wykończeniami.

Czy byłeś otwarty przed/w trakcie/po pandemii Covid-19? Jak to wpłynęło na Twoją pracę?

Tak, byłam otwarta przed Covidem, w czasie pandemii, kiedy pozwoliły ograniczenia i po. Prowadzenie firmy opierającej się na bezpośrednich kontaktach było trudnym okresem. Najważniejszym pytaniem było: czy ktoś wróci? Tym bardziej, że miękkie ręczniki zastąpiono jednorazowymi matami, klienci mieli na sobie maseczki, a ja byłem tam w pełnym ŚOI, maseczce, przyłbicy, rękawiczkach, fartuchu i walczyłem ze wszystkim w zasięgu wzroku. Nie jest to dokładnie to, do czego przyzwyczajeni są zrelaksowani klienci. Miałam nowych klientów i miesiącami nie wiedziałam, jak naprawdę wyglądają, więc miło było w końcu zdjąć maseczki. Najbardziej kreatywni ludzie w branży mieli czas, aby w czasie pandemii przekazać swoją wiedzę i był to świetny czas na naukę nowych umiejętności – świetna szansa. Rada gminy Warrington zapewniła mi dotacje, które umożliwiły mi kontynuowanie działalności i na szczęście moi klienci nie zostali dotknięci rygorystycznymi zmianami Covid. Zawsze kierowałem się wysokimi standardami czystości i przestrzegałem zasad branżowych. Uczciwość jest najważniejsza i większość moich klientów szybko wróciła do moich drzwi.

READ  Koncert z udziałem Marthy Argerich otwiera II Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Dawnych

Czytaj więcej:

Młoda stylistka robi furorę w branży fryzjersko-kosmetycznej

Czym Twoja firma różni się od innych w tym samym obszarze/branży? Co wyróżnia Twoją firmę na tle konkurencji?

Mój syn wymyślił nazwę Perfect Polish, gdy miał dziewięć lat i powiedział mi, że to anagram – i musiał wyjaśniać, że oznacza słowa zaczynające się na tę samą literę! Choć wszyscy wiedzą, że w życiu nic nie jest idealne, to perfekcja jest moim zamysłem w przypadku każdego kompletu paznokci. Tworzę bezpieczne i spokojne doświadczenie, w którym klienci mogą być sobą w poufnym środowisku. Kiedy jedna z pacjentek chorych na raka powiedziała, że ​​jej zdaniem wszyscy opuścili mój salon z uśmiechem na twarzy, poprawiło mi to dzień. Moje zdobienia paznokci można było zobaczyć w telewizji – Lorraine i Rip Off Britain – dzięki lokalnemu dziennikarzowi finansowemu. Na mojej stronie na Facebooku mam dziesiątki pięciogwiazdkowych recenzji, a na początku tego roku zostałam nominowana do nagrody Best for Nails przyznawanej przez Warrington. Zawsze wierzyłem, że utrzymanie wysokich standardów jest kluczem do sukcesu.

Karen uwielbia nadążać za ciągle zmieniającymi się trendami

Karen uwielbia nadążać za ciągle zmieniającymi się trendami

Dlaczego lojalni klienci wracają do Twojej firmy?

Moje wysokie standardy usług są spójne od rezerwacji wizyty po wyjście z pięknymi paznokciami. Uwielbiam spotykać się i rozmawiać z klientami – obecnymi i nowymi – i mam okazję poznać najbardziej niesamowitych ludzi. Oni też muszą mnie kochać, bo niektórzy klienci spędzają ze mną kilka godzin w miesiącu! Atmosfera jest pouczająca, zrelaksowana i rozmowna. Branża kosmetyczna w ogromnym stopniu przyczynia się do dobrego samopoczucia i zdrowia psychicznego ludzi, a paznokcie to coś, co Ty i inni możecie zobaczyć i podziwiać.

Co wtedy? Co najbliższe miesiące przyniosą Tobie i Twojemu salonowi?

Boże Narodzenie to zawsze najbardziej pracowity czas w roku. Dla niektórych Boże Narodzenie nie jest Bożym Narodzeniem, jeśli ich paznokcie nie są wypielęgnowane i błyszczące. Zawsze pojawiają się nowe projekty, za którymi warto nadążać, a świat paznokci zawsze ma do zaoferowania coś nowego i ekscytującego. Kto nie pragnie natychmiastowej poprawy nastroju i niewymagającego zaangażowania sposobu na wypróbowanie nowych kolorów i trendów?

READ  Conan O'Brien ujawnia swoje pięć ulubionych piosenek