Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Baymax”: spin-off „Big Hero 6” czyni nadmuchiwanego robota medycznego bohaterem

„Baymax”: spin-off „Big Hero 6” czyni nadmuchiwanego robota medycznego bohaterem

W sześcioodcinkowej serii Baymax pomaga ludziom z fizycznymi dolegliwościami, jednocześnie pokonując je z emocjonalnymi przeszkodami.

.

Baymax ma swój własny serial animowany — pierwszy serial Disney+ z jednostki animacji Disneya — i jest daleki od zachowania superbohatera w „Big Hero 6” i poprzedniej animowanej serii pop-up. „Baymax!” (streaming w środę) Odnajduje uroczego nadmuchiwanego robota (z głosem Scott Adsit) z powrotem w jego oryginalnym programie jako towarzysz opieki zdrowotnej w San Franchochio. W sześciu krótkich odcinkach pomaga ludziom z fizycznymi dolegliwościami, jednocześnie pokonując emocjonalne przeszkody.

„Myślałem, że możemy zrobić z serią, tak naprawdę skupić się na Baymaxie i jednym pacjencie na raz” – powiedział twórca treści Don Hall na wirtualnej konferencji prasowej na początku tego tygodnia. W poszukiwaniu innej perspektywy na „Baymax!” Nagrodzony Oscarem reżyser „Wielkiego bohatera 6”, „Moany” i nadchodzącego „Dziwnego świata” powraca do telewizyjnej przeszłości. „Pamiętam, kiedy jako dziecko oglądałem procedury medyczne, gdzie [in each] W odcinku jest pacjent, który ma coś, a miłosierni lekarze w końcu go leczą” – powiedział.

Scenarzysta Sirocco Dunlap („Russian Doll”, „Big Mouth”, „Mężczyzna szuka kobiety”) skupia się w siedmio-do ośmiominutowych odcinkach na ludziach, którzy początkowo opierają się pomocy Baymaxa, ale ulegają jego sprytowi i współczuciu. „Pisanie jest tak zabawne, ponieważ po prostu mówi dokładnie, co się dzieje” – powiedziała w notatkach produkcyjnych. „Nie ma za tym żadnych niuansów ani ludzkiej logiki”.

Odcinki rozciągają się od cioci Hiro (Ryan Potter) i ciotki Cass (Maya Rudolph) zwichniętą kostkę, ale odmawiającą sobie przerwy od prowadzenia Lucky Cat Café do grobu międzymiastowego z głodnym kotem i słuchawką, kończącą się zawieszką na klifie, która sprawia, że ​​Baymax jest niecierpliwy . Adsit powiedział, że poruszył go odcinek, w którym uczennica gimnazjum Sofia (Lilimar Hernandez) miała swoją pierwszą sesję podczas przygotowań do pokazu talentów, co doprowadziło ją do ukrycia się w łazience, podczas gdy Baymax dostarcza jej asortyment tamponów. „[She] Nie wie, czy jest gotowa na skok w dorosłość, a Baymax pomaga jej zrozumieć, że zmiana to dobra rzecz i nie ma się czego bać” – powiedział.

Studia animacji Walta Disneya

„Baymax!”

Disney

READ  Polski reżyser znany z filmów gangsterskich reżyseruje nowy film o Władimirze Putinie

„Baymax!” Jego produkcja trwała od trzech lat, skupiając się na takich filmach, jak „Raya and the Last Dragon” (którego Hall wyreżyserował wspólnie z Carlosem Lopezem Estradą) i „Incanto”. Trochę zajęło też przyzwyczajenie się do Disney+: chociaż scenografię i postacie z „Big Hero 6” można było ponownie wykorzystać, minęło wiele lat od ukończenia filmu do rozpoczęcia prac nad „Baymaxem”, a zespół animatorów musiał zrobić pracują w rurze prądowej. Seria Disney+ odeszła od bardziej rozbudowanej rzeczywistości na rzecz prostszego, bardziej spójnego wyglądu zgodnie z nową rolą Baymax jako towarzysza opieki zdrowotnej.

„to jest [wonderful] To szansa dla gawędziarzy, ponieważ jesteśmy w stanie odkryć nowe formaty, powiedział producent Roy Conley („Big Hero 6”, „Strange World”). „To był nowy obszar dla wielu z nas. Na ogół pracujemy nad 90-minutowymi filmami i iterujemy, iterujemy, iterujemy i powtarzamy przez cztery do pięciu lat. W tym przypadku zrobiliśmy tę samą liczbę iteracji, ale ponieważ struktura jest bardzo małe w porównaniu, mamy również sześć odcinków uruchomionych jednocześnie. Udało nam się wziąć każdy z tych małych klejnotów i dopracować je.”

W międzyczasie Walt Disney Animation Studios przygotował dla Disney+ następujący serial animowany: „Zootopia +” (9 listopada), antologia poświęcona różnym postaciom i stylom; Akcja „Iwájú” (2023), pierwszego afrykańskiego serialu studia, koprodukowanego przez Kogaliego, rozgrywa się w futurystycznym mieście Lagos w Nigerii. Tiana” na podstawie gwiazdy „Księżniczka i żaba” (2023) i „Moana” (2024).

Udział: Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami filmowymi i telewizyjnymi! Zapisz się do naszych biuletynów e-mail tutaj.