Davis Woodhull zdobywa swój pierwszy medal mistrzostw świata IAAF

Budapeszt – Tara Davis-Woodhull zdobyła srebrny medal dla Stanów Zjednoczonych na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce 2023 w skoku w dal, oddając swój pierwszy okrągły skok na odległość 6,91 metra.

Drugie miejsce Davisa-Woodhulla to najlepsze miejsce w historii skoczka w dal (skok w dal, skok wzwyż lub trójskok) na igrzyskach olimpijskich lub mistrzostwach świata. To także najlepszy wynik ze wszystkich dużych międzynarodowych zawodów od czasu, gdy Marquis Goodwin zdobył srebrny medal na Igrzyskach Panamerykańskich w 2015 roku.

Davis-Woodhull prowadziła w swoim pierwszym skoku na odległość 6,91 m, ale spadła na drugie miejsce po drugiej próbie Ivany Voletta na 7,05 m. Serbka Voleta wygrała później w swojej piątej próbie, pokonując najlepszy na świecie skok na 7,14 m.

Mistrz NCAA 2023 w skoku w dal na świeżym powietrzu Akwila Smith z Jamajki zajął 11. miejscey Z jej wysiłku w drugiej rundzie 6,49 m.

Na drodze, Juliana Alfreda Kontynuowała swój dominujący sezon na 100 m i wygrała bieg 1 z czasem 10,99. Czas Saint Luciana był trzecim najszybszym tego dnia za Sha Carrie Richardson z USA z czasem 10,92 i Ewą Swobodą z Polski z czasem 10,98.

Półfinały biegu na 100 metrów zaplanowano na poniedziałek o godzinie 13:35 czasu kairskiego. Alfred ma wystartować na trzecim pasie i będzie pracował na piątym.

Irlandia Rashidat Adelek Wygodnie pokonała bieg 5 ze swoim czasem 50,80. Była jedyną zawodniczką w swoim konkursie, która przebiegła poniżej 51 sekund. Adeleke, mistrzyni NCAA 2023 w biegu na 400 m na świeżym powietrzu, pobiegnie w biegu 1 półfinałów o 14:12 na torze 5.

Jonathana Jonesa Zakończył sezon na 400 metrów mężczyzn, zajmując siódme miejsce w swoim biegu, z czasem 46,03 dla Barbadosu.

Elena Bruckner sięgnęła po swoje pierwsze duże mistrzostwo reprezentując USA w rzucie dyskiem kobiet i zakończyła z rzutem na 55,94 m.