Fraser-Pryce, Jackson i Richardson są w drodze na pojedynek na 100 metrów

BUDAPESZT (Reuters) – Wszystkie wielkie nazwiska na 100 m kobiet awansowały bezpiecznie przez bieg jednego z mistrzostw świata w niedzielę, a wspaniała Shelley-Ann Fraser-Pryce znów wyglądała w świetnej formie, walcząc o szósty tytuł mistrzowski. wiek 36 lat

Kontuzjowany na początku sezonu Jamajczyk wyskoczył z bloków i trafił home runa w 11,01 sekundy.

Jamajka zdobyła złoto w sześciu z ostatnich ośmiu finałów na 100 m – pięć dla Fraser-Pryce – ale rodaczka Sherica Jackson jest faworytką do przedłużenia swojej dominacji w Budapeszcie.

Była srebrną medalistką i ubiegłoroczną mistrzynią biegu na 200 m, prowadząc sezon z czasem 10,65 s, od startu na tempomacie w swoim zwycięstwie w biegu 11,06.

Ich największym rywalem prawdopodobnie będzie Shaikari Richardson, który prowadzi USA w swoich pierwszych mistrzostwach świata po tym, jak został wykluczony z Igrzysk Olimpijskich w Tokio i nie zakwalifikował się do mistrzostw świata w zeszłym roku.

Ze swoimi ogromnymi sztucznymi paznokciami, które sprawiały, że czuła się niezręcznie, gdy zajmowała pozycję w kępach, i wielobarwnymi warkoczami do pasa, Richardson wyglądała na cicho szczęśliwą, gdy biegła do domu w 10,92 – najszybsza pora dnia.

Polka Ewa Swoboda, być może najlepsza w stawce, imponująco utrzymała formę, wygrywając 10,98, podczas gdy Julien Alfred z St. Lucia wygrał bieg otwarcia z czasem 10,99, jedynym innym przebiegiem poniżej 11 sekund w upalnych warunkach.

Marie-Josée Ta Lou z Wybrzeża Kości Słoniowej, która w tym sezonie była w świetnej formie w Diamentowej Lidze, wyglądała dobrze i wygrała w 11.08, najbardziej ciekawym dniu, na który liczył także Buglarca Takas.

Kristsina Cimawskaja, która uciekła z Białorusi po głośnym konflikcie z ojczyzną na igrzyskach olimpijskich w Tokio, zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski, ale nie awansowała.

READ  Klasyfikacja French Open do rozegrania w sobotę

Półfinały i finały zostaną rozegrane w poniedziałek. W niedzielę wieczorem odbędą się półfinały i finał biegu na 100 metrów mężczyzn.

(Raportowanie przez Mitcha Phillipsa; montaż przez Eda Osmonda)

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.