Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Chris Avellone otrzymał siedmiocyfrową zapłatę po zaspokojeniu roszczeń związanych z molestowaniem seksualnym

Chris Avellone otrzymał siedmiocyfrową zapłatę po zaspokojeniu roszczeń związanych z molestowaniem seksualnym

Wybitny autor gier wideo, Chris Avellone, rozstrzygnął sprawę sądową przeciwko dwóm kobietom, które publicznie oskarżyły go o niewłaściwe zachowanie seksualne i twierdzi, że otrzymał siedmiocyfrową zapłatę.

Avellone, która wcześniej pracowała nad grami takimi jak Respawn’s Jedi: Fallen Order, została oskarżona w serii postów na Twitterze z czerwca 2020 r. Przez kobiety o bycie „obraźliwym, szorstkim i seksualnym”. Po ujawnieniu zarzutów kilku deweloperów zerwało więzi z pisarzem, w szczególności studio Dying Light 2 Techland.

Rok później Avellone ogłosił, że to zrobił Podjąłem kroki prawne Oskarżyli obie kobiety o zniesławienie. Teraz, prawie dwa lata później, sprawa jest załatwiona.

Star Wars Jedi: Survivor — oficjalny zwiastun fabularny

W sobotę Avellone ogłosił dzień jego osobisty blog że zarzuty zostały oddalone z uprzedzeniem i że wypłacono by mu siedmiocyfrową sumę, w tym honoraria adwokackie.

Dwie kobiety stojące za pierwotnymi zarzutami, Carissa Barrows i Kelly Ray Bristol, wydały wspólne oświadczenie, twierdząc, że ich publiczne oświadczenia zostały „błędnie zinterpretowane”.

„Pan Avillon nigdy nie dokonał napaści seksualnej na żadną z nas” – czytamy w podpisanym oświadczeniu. „Nie wiemy, czy dokonał napaści seksualnej na jakąkolwiek kobietę. Nie wiemy, że pan Avillon nadużył funduszy firmy. Wszystko, co powiedzieliśmy lub napisaliśmy wcześniej o panu Avillonie, nie było naszą intencją”.

„Chcieliśmy wspierać kobiety w branży. Robiąc to, nasze słowa zostały błędnie zinterpretowane w odniesieniu do konkretnych zarzutów niewłaściwego postępowania, które nie zostały wyrażone ani zamierzone. Jesteśmy pasjonatami bezpieczeństwa, ochrony i sprawczości kobiet, mniejszości, LGBTQIA + ludzi i każdą inną społeczność, która doświadczyła ucisku w branży gier wideo.

„Wierzymy, że pan Avellone podziela pragnienie ochrony i podniesienia tych społeczności. Wierzymy, że zasługuje na pełny powrót do przemysłu i wspieramy go w tych staraniach. „

W swoim własnym oświadczeniu Avellone napisał: „Doceniam gotowość pani Barrows i pani Bristol do współpracy z nami w rozwiązywaniu problemów w społeczności graczy, a ich wsparcie i wsparcie należy pochwalić.

„Wciąż stoi przed nami wiele prawdziwych wyzwań, ale jestem przekonany, że wspólnie możemy im sprostać.

„W duchu tych celów chciałbym poprosić wszystkich o poszanowanie prywatności pani Barrows i pani Bristol oraz wykorzystanie tej okazji jako sposobu na wysłuchanie wszystkich głosów w ulepszaniu naszej kultury i społeczności”.