Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Carter zdobył piąty złoty medal na Mistrzostwach Świata FIFA (FINA)

Carter zdobył piąty złoty medal na Mistrzostwach Świata FIFA (FINA)


Na tym zdjęciu z 25 lipca 2021 r. Dylan Carter z Trynidadu i Tobago pływa w upale podczas biegu grzbietowego mężczyzn na 100 m na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio w Japonii. (Zdjęcie AP) –

Jonathan Ramnansingh

Pływak z Trynidadu i Tobago, Dylan Carter, kontynuował swój bezbłędny bieg podczas drugiego meczu Pucharu Świata FINA w Toronto w Kanadzie, w sobotę, kiedy ustanowił złoty rekord mężczyzn na 50 m stylem grzbietowym, ustanawiając kolejny krótki rekord kraju.

Po zjechaniu z siódmego toru w Toronto Pan Am Sports Center Carter miał trzeci najszybszy czas reakcji (0,55 sekundy), ale nadal prowadził wyścig do zwycięstwa w 22,94 sekundy.

Dotknął muru przed Polakiem Kasperem Stokowskim, który strzelił 23,01 i amerykańskim brązowym medalistą Justinem Reese (23,07).

Imponujący czas Cartera spowodował, że o 23.15 skasowano jego rekord na 50 metrów stylem grzbietowym na krótkim dystansie, który został ustanowiony podczas jego złotego występu w pierwszym meczu Pucharu Świata w Berlinie, Niemcy, osiem dni temu.

W kwalifikacjach Carter zajął trzecie miejsce w trzech kwalifikacjach z czasem 23,80 i był szóstym najszybszym finalistą.

Po wygranej Carter został zapytany, czy postawił sobie za cel dodatkowy jackpot w wysokości 10 000 U$, który mógłby zdobyć, gdyby wygra ten sam turniej w trzecim i ostatnim meczu Pucharu Świata w Indianapolis w USA, rozpoczynającym się w czwartek.

Odpowiedział: „Jeden krok na raz. Nadal mamy 50 much (w niedzielę) i 100 m stylem dowolnym (w sobotni wieczór), więc pomyślimy o tym dla Indy”. Było dużo zabawy, świetna publiczność i świetna konkurentów, więc było naprawdę dobrze”.

A w finale na 100 metrów stylem dowolnym, który odbył się zaledwie 30 minut po wygraniu 50 metrów stylem grzbietowym, Carter wciąż imponująco pływał, ale ukończył wyścig z medalami na czwartym miejscu.

READ  Raporty: Brexit eliminuje szansę dla fabryki BYD UK EV

Zdobył 46,36, podczas gdy Australijczyk Kyle Chalmers (45,52) zdobył złoto, Włoch Thomas Secon (46,15) zdobył srebro, a Amerykanin Brooks Curry (46,32) brąz.

W szóstej rundzie Carter zajął drugie miejsce z czasem 47,37 i był piątym najszybszym finalistą.

W piątek wieczorem pływak TT również popłynął po złoto w 50-metrowym stylu dowolnym. Płynąc z czwartego toru, 26-latek dotknął ściany o 20.91. Pokonał passę Curry’ego (21.07) i Chalmersa (21.10), którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

W play-offach Carter ścigał się w Heat Six i był na szczycie tabeli z wynikiem 20,91. Czas był też szybszy od finalistów.

W pierwszym etapie w zeszłym tygodniu w Berlinie Carter wygrał 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem motylkowym. Ustanowił także dwa rekordy narodowe w 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym.