Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Austria zdobywa złoto olimpijskie w drużynowych zawodach skoków narciarskich | Sporty

Zhangjiakou, Chiny (AFP) – Austria zdobyła złoty medal olimpijski w Skoki narciarskie Zespół pojawił się w poniedziałek, cztery lata po nieudanej próbie zdobycia medalu podczas Igrzysk PyeongChang 2018.

„Przegapiliśmy podium cztery lata temu”, powiedział austriacki skoczek Manuel Wittner. „Teraz jest znacznie lepiej.”

Wittner skoczył 128 metrów (420 stóp) w swoim ostatnim skoku, aby przelecieć nad Słowenią, zajmując pierwsze miejsce dla czteroosobowej drużyny.

„Stres nie spoczywa tylko na twoich barkach”, powiedział Wittner, który zdobył srebro na skoczni normalnej na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Wittner, Stefan Kraft, Daniel Huber i Jan Huerl razem zdobyli 942,7 punktu, pokonując Słowenię o 8,3 dzięki połączeniu dystansu i imponującego stylu, który zrobił wrażenie na sędziach.

„Powiedziałbym, że to był jeden z najlepszych dni w moim życiu”, powiedział Kraft. „To zespół z przyjaciółmi”.

Srebro zdobyli Słoweńcy, brąz zdobyli Niemcy.

Słowenia dotarła do finału z dziewięcioma punktami za Austrią. Norwegia, Niemcy, Japonia i Polska podążyły za nimi po pierwszej serii w ostatniej konkurencji skoków narciarskich na Igrzyskach Olimpijskich 2022, ale nie nadążały za dwoma najlepszymi narodami.

Austriacy prowadzili Słowenią o 5,3, gdy każdy kraj przesunął się do czwartego i ostatniego skoku, podczas gdy Norwegia i Niemcy wróciły do ​​ósemki, a ostatni skok Wittnera przyniósł im złoty medal.

Wynik Niemiec był szczególnie imponujący, ponieważ zespół nie miał w składzie dwukrotnego złotego medalisty Andreasa Wellingera, ponieważ jego test na COVID-19 był pozytywny.

„Wiem, że Willinger wraca silniejszy i walczę o niego indywidualnie” – powiedział niemiecki skoczek Markus Eisenbechler.

Norwegowie zajęli czwarte miejsce w konkursie drużynowym, a za nimi Japonia i Polska.

Norwegia, Niemcy i Austria zdobyły złoto w poprzednich trzech igrzyskach olimpijskich w konkursie drużynowym. Tradycyjne mocarstwa były na szczycie, odkąd Japonia zajęła pierwsze miejsce na podium na swojej macierzystej skoczni podczas Igrzysk Nagano w 1998 roku w swoim pierwszym konkursie drużynowym.

READ  Anna Danilina / Anna-Lena Friedsam vs Alicja Rosolska / Katarzyna Kawa WTA Poland Open Tennis 2022 Gra Podwójna Tabela finałowa, data, godzina, przewidywania, head to head, kursy, wyniki, wyniki, bilety, transmisje na żywo

Marius Lindvik z Norwegii Pokonaj duże wzgórze sobota, przełożyć Ryoyo Kobayashi z Japoniiktóry zajął pierwsze miejsce na skoczni normalnej na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Mężczyźni jeżdżą na snowboardzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich od pierwszej edycji w 1924 roku, a drużynowo mają okazję rywalizować od 1988 roku.

Szwajcarski skoczek Simone Amann brał udział we wszystkich olimpijskich zawodach narciarskich. 40-letni olimpijczyk z siedmioma zwycięstwami na Igrzyskach w Mediolanie i Cortinie 2026 prawdopodobnie nie będzie rywalizował, mówiąc, że nadszedł czas, aby młodsze pokolenie skoczyło do Szwajcarii.

Kobiety, które do 2014 roku nie miały wstępu na igrzyska, rywalizowały w jedynej indywidualnej imprezie od ponad tygodnia. Ursa Bogataj ze Słowenii Zdobył złoty medal.

Słoweńcy też Zdobył złoty medal W swoich pierwszych zawodach olimpijskich w skokach narciarskich wykorzystała dyskwalifikację pięciu kobiet za noszenie zbyt dużych body i stwarzających przewagę aerodynamiczną.

Amerykańscy skoczkowie Casey Larson, Kevin Beckner, Decker Dean i Patrick Jacinica skoczyli na 10. miejscu – tuż przed chińskimi gospodarzami – z oczekiwanym słabym wynikiem.

Stany Zjednoczone zdobyły tylko jeden medal olimpijski, brązowy, w snowboardzie w prawie stu zawodach.

„Nie mamy wielu skoczków, ale sytuacja się poprawia” – powiedziała 23-letnia Jacinica. „Zwłaszcza od wybuchu epidemii, Wiele różnych dzieci dołącza do różnych klubów w całej Ameryce. Mam nadzieję, że za dwa lata – może pięć, może dziesięć – będziemy mieli naprawdę świetny zespół”.

———

Śledź Larry’ego Lage’a na https://twitter.com/larrylage

———

Więcej Olimpiady AP: https://apnews.com/hub/winter-olympics i https://twitter.com/AP-Sporty

Prawa autorskie 2022 The Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, rozpowszechniany, przerabiany ani redystrybuowany bez pozwolenia.