Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Apple wypuszcza swoją pierwszą „szybką” łatkę – i szybko psuje • rekord

Apple wypuszcza swoją pierwszą „szybką” łatkę – i szybko psuje • rekord

W poniedziałek Apple udostępnił niektórym iPhone’om i komputerom Mac swoją pierwszą szybką poprawkę bezpieczeństwa.

Ten typ łatek ma być automatycznie i bezproblemowo pobierany i instalowany przez system operacyjny w celu natychmiastowej ochrony urządzeń przed exploitami, unikając w ten sposób zwykłego cyklu aktualizacji systemu, który użytkownicy mogą opóźniać lub przegapić, narażając w ten sposób swoje rzeczy na ataki.

Na szczęście ta pierwsza łatka nie wyszła bez żadnych problemów. Zgłosili się niektórzy fani Cupertino problemy Pobierz aktualizację już teraz.

„iOS 16.4.1 (a) odpowiedź bezpieczeństwa nie powiodła się, ponieważ nie masz już połączenia z Internetem” był najczęściej zgłaszanym komunikatem o błędzie z systemu operacyjnego, chociaż użytkownicy zazwyczaj byli w stanie zastosować aktualizację zabezpieczeń po kilku próbach.

Ponadto: Apple nie opublikowało żadnych informacji zwrotnych poza szybką łatką ani tego, czy aktualizacja załatała lukę w zabezpieczeniach, którą złoczyńcy już odkryli i wykorzystali. oraz jako analityk bezpieczeństwa Will Dorman WymaganyCzy błędy zostaną w końcu zmapowane na CVE?

Biorąc pod uwagę, że niektóre z ostatnich aktualizacji iOS i macOS obejmowały zero dni, które zostały już wykorzystane przez hakerów do rozprzestrzeniania oprogramowania szpiegującego na urządzeniach ofiar, dobrym pomysłem jest nie czekać z instalacją tej najnowszej poprawki, nawet jeśli proces instalacji trwa dłużej niż to powinien.

Oto, co wiemy o pierwszej w historii „szybkiej reakcji bezpieczeństwa” iGiant, według Apple 1 maja Rada:

Uwaga: cytaty wokół „In the Wild” to tagi Apple, a nie nasze.

Ponadto Apple wypycha te nowe poprawki tylko do najnowszych wersji iOS, iPadOS i macOS, począwszy od iOS 16.4.1, iPadOS 16.4.1 i macOS 13.3.1. Klienci z bardziej szanowanym oprogramowaniem będą musieli czekać na regularne aktualizacje oprogramowania.

READ  Plotka: Switch Pro był prawdziwy, ale został anulowany, twierdzi Digital Foundry

Te najnowsze poprawki mają domyślnie być stosowane automatycznie (zakładając, że działają), a po sprawdzeniu aktualizacji są one oznaczone literą po numerach, np.: macOS 13.3.1(a).

Jeśli wyłączysz tę opcję domyślną (może to zły pomysł na dłuższą metę), Twoje urządzenie otrzyma poprawki, gdy zostaną uwzględnione w regularnym raporcie Aktualizacja systemu operacyjnego. ®