Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Andy Murray wygrywa po epickim ringu; Świątek na wietrze

Drugie rozstawienie Iga Świątek jest młodą zawodniczką, o której fani tenisa mogą jeszcze niewiele wiedzieć, mimo wygranej we French Open w 2020 roku.

A fanom saharyjskiego tenisa można wybaczyć, że nie wsiadają jeszcze do pociągu Świątek, bo 20-letni Polak nie grał w Indian Wells do piątku.

Świątek zadebiutowała w BNP Paribas Open jako pierwszy mecz na własnym stadionie. Wykonała szybką robotę z Chorwatką Petrą Martic 6-1, 6-3 i wyglądała na faworytkę do zdobycia trofeum w następną niedzielę.

– Czuję, że od początku był to bardzo mocny mecz – powiedział Świątek. „Chciałem być ofensywny i nie pozwolić jej grać w swoją grę… Użyłem tych taktyk, które chciałem”.

Świątek, 20-latek z Polski, jest częścią zrywu utalentowanych młodych piłkarzy, którzy wygrywają na najwyższych poziomach. Miała zaledwie 19 lat, kiedy wygrała French Open.

Polak Iga Świątek świętuje pokonanie Petry Martic z Chorwacji na Court One podczas BNP Paribas Open w Indian Wells w Kalifornii 8 października 2021 roku. Świątek wygrał w dwóch setach.

Co myślisz o graniu na boisku?

„Czułem się tam trochę mały w porównaniu do stadionu, ale nie był zatłoczony, czego się spodziewałem” – powiedział Świątek. „Chciałbym w pełni wykorzystać potencjał tego stadionu. Mam nadzieję, że będę miał okazję to zrobić”.

Andy Murray odzyskuje swój pierścionek, a potem wygrywa

Dzień po opublikowaniu na Instagramie, że jego buty tenisowe – i związana z nimi obrączka ślubna – zostały skradzione, Murray stwierdził, że jego buty i pierścionek zostały zwrócone.

Powiedział, że ochrona hotelu pomogła mu go odzyskać, ale nie było jasne, co właściwie stało się z butami i pierścionkiem.

Andy Murray oddaje strzał podczas meczu z Adrianem Mannarino na BNP Paribas Open w Indian Wells, piątek, 8 października 2021 r.

„Dziękuję bardzo za wszystkie wiadomości, a także wszystkim za podzielenie się historią butów i obrączki” – napisał Murray na Instagramie. „Musiałem wykonać kilka telefonów i porozmawiać z ochroną hotelu i wszystkim, a także trochę zaktualizować wszystkich. Czy możesz w to uwierzyć? Znowu obrączka wróciła i wracam do dobrych książek. Chodźmy! „