Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Amerykańscy snowboardziści wycofują się z zawodów Grand Prix

Amerykańscy snowboardziści wycofują się z zawodów Grand Prix

Amerykańskie tancerki olimpijskie na lodzie Kaitlin Hoyek i Jean-Luc Becker oraz srebrne medalistki narodowe w łyżwiarstwie Emily Chan i Spencer Howe wycofały się z nadchodzących wydarzeń Grand Prix.

Hawaek i Baker, którzy na ubiegłorocznych igrzyskach olimpijskich zajęli 11. miejsce, wycofali się z Grand Prix we Francji i Japonii w przyszłym miesiącu po upadku, w wyniku którego Baker doznał wstrząśnienia mózgu. Baker miał już wstrząśnienie mózgu w latach 2015 i 2018.

„Biorąc pod uwagę przejrzystość, ten rok był dla nas jako zespołu pełen wzlotów i upadków” – opublikowali w mediach społecznościowych. „Chociaż nasza rekonwalescencja przebiega dobrze, jeśli nauczyliśmy się czegoś w trakcie naszej kariery, to tego, że wstrząśnienie mózgu nie jest kontuzją, po której należy szybko wracać. Z tego powodu przełożyliśmy powrót do zawodów, aby zapewnić najlepszą możliwą regenerację Nasza pasja do rywalizacji jest nadal silna i musieliśmy. Mając więcej cierpliwości, niż oczekiwaliśmy w zeszłym roku, skupiamy się na powrocie do rywalizacji w Mistrzostwach Krajowych, gdzie będziemy mogli przystąpić do zawodów w najlepszym możliwym zdrowiu fizycznym i psychicznym .

Para ostatni raz rywalizowała w finale Grand Prix w grudniu ubiegłego roku, gdzie zajęła piąte miejsce.

W zeszłym sezonie opuścili mistrzostwa kraju i świata ze względów zdrowotnych i psychicznych. W lutym Howayek napisała, że ​​doznała skutków wstrząśnienia mózgu, którego doznała w sezonie olimpijskim 2021–2022.

Hawaek i Baker zdobywali brąz na każdym turnieju w USA na poprzednich igrzyskach olimpijskich i awansowali do drugiej pary w USA po odejściu na emeryturę brązowych medalistów olimpijskich Madison Hubbell i Zachary’ego Donohue w zeszłym roku.

Chan i Hao, najlepiej powracający w tym sezonie amerykański duet, wycofali się z debiutu w sezonie Grand Prix w Chinach w przyszłym miesiącu. Nadal biorą udział w listopadowym Grand Prix w Japonii.

Nie podali powodu swojej rezygnacji.

Chan i Hao awansowali z czwartego miejsca na Mistrzostwach USA w styczniu 2022 r. na piąte miejsce na Mistrzostwach Świata w marcu 2023 r.

READ  James W. Ogden 1944-2021 | Wiadomości, sport, praca

Weszli w ten sezon jako czołowy amerykański duet po tym, jak mistrzowie krajowi Alexa Knierim i Brandon Frazier nie wzięli udziału w żadnych jesiennych wydarzeniach, twierdząc, że poprzedni sezon będzie prawdopodobnie ich ostatnim sezonem w zawodach.

Opuszczając ani jedno wydarzenie Grand Prix, Chan i Hao nie będą mogli zakwalifikować się do grudniowego finału Grand Prix, w którym bierze udział szóstka najlepszych zawodników z każdej dyscypliny serii składającej się z sześciu wydarzeń Grand Prix. W skład finałowej grupy wchodzą łyżwiarze, którzy uzyskali dwa najlepsze wyniki podczas serii Grand Prix.

Ponadto dwukrotny olimpijczyk amerykański Jason Brown wystartował w przyszłym miesiącu w zawodach niższej rangi w Polsce, świętując swoje pierwsze pełne zawody w sezonie. Brown drugi raz z rzędu nie wziął udziału w serii Grand Prix, ale oczekuje się, że w styczniu wystartuje w zawodach na poziomie krajowym.