Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

47-letnia kobieta „podpaliła swój dom”, po czym usiadła na krześle i patrzyła, jak płonie

Kobieta ze stanu Maryland została oskarżona o usiłowanie zabójstwa po tym, jak rzekomo podpaliła swój dom, podczas gdy inna kobieta była w środku, zanim usiadła na krześle ogrodowym, aby patrzeć, jak płonie.

Jill Metwally, lat 47, została nagrana na wideo podczas oglądania płomieni w Elkton, około 50 mil na północny wschód od Baltimore, około 13.15 w zeszły czwartek.

Metwally, na wideoklipie na telefonie komórkowym, w białej koszuli i kapeluszu przeciwsłonecznym, siedziała na trawniku z książką na kolanach i patrzyła na piekło.

Na filmie niezidentyfikowany mężczyzna opowiada, że ​​dom wybuchł w ciągu kilku minut, gdy Metwally ogląda paradę ze swojego przedniego ogrodu.

„Podpaliłem śmieci!” Mężczyzna mówi.

O mój Boże, o mój Boże, to się teraz nie dzieje! Zapaliłem dom króla! Boże! Nie mogę uwierzyć własnym oczom. Właściwie nie mogę w to uwierzyć, siedząc tam chłodno – patrząc, jak dom płonie! „

Ayano: „No tak, patrzę, jak schodzi! O mój Boże, teraz zmieniło się to w poważną i niebezpieczną rzecz!

Przewiń w dół, aby obejrzeć film

Kiedy dom płonął, naoczni świadkowie usłyszeli, jak mieszkaniec okna piwnicy woła o pomoc, a pomógł jej bezpieczny przechodzień za oknem.

47-letnia Metwally jest widziana na filmie w białej koszuli i sukience, siedząc z książką na kolanach, gdy jej dom w Elkton stanął w płomieniach.

47-letnia Metwally jest widziana na filmie w białej koszuli i sukience, siedząc z książką na kolanach, gdy jej dom w Elkton stanął w płomieniach.

Metwally (na zdjęciu) został oskarżony o usiłowanie zabójstwa pierwszego i drugiego stopnia, podpalenie w pierwszym stopniu i napad w pierwszym stopniu - a także dwa zarzuty złośliwego podpalenia pierwszego stopnia, celowe zniszczenie mienia i lekkomyślne zagrożenie.

Metwally (na zdjęciu) został oskarżony o usiłowanie zabójstwa pierwszego i drugiego stopnia, podpalenie w pierwszym stopniu i napad w pierwszym stopniu – a także dwa zarzuty złośliwego podpalenia pierwszego stopnia, celowe zniszczenie mienia i lekkomyślne zagrożenie.

Naoczni świadkowie powiedzieli śledczym, że widzieli, jak Mutwalli rozpalał wiele pożarów w domu, zanim usiadł na krześle. Informacja prasowa Z Urzędu Marszałkowskiego Państwowej Straży Pożarnej.

„Po kilku minutach Mitwalli odszedł z miejsca zbrodni” – powiedzieli urzędnicy.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska – Najnowsze wiadomości: Siły Putina depczą ciała swoich żołnierzy, gdy Wagner wylewa więcej bojowników

Gdy dom płonął, naoczni świadkowie usłyszeli mieszkańca w oknie piwnicy wołającego o pomoc. Przechodnie pomogli jej bezpiecznie wyjść za okno.

Urzędnicy powiedzieli, że w domu mieszkały łącznie cztery osoby, w tym Metwally, ale dwóch nie było.

Kobieta uratowana z piekła została zidentyfikowana jako Belinda Holbrooke, 52 lata WMAR.

Pat Bernal, siostra Holbrooke, powiedziała egzekutorowi, że ktoś wrzucił kosz na śmieci na schody blokujące wyjście Holbrooke.

Film przechodniów pokazuje, jak pożar zaczął się mały, ale szybko urósł, aby połknąć lek

Ogień pochłonął cały dom w ciągu kilku minut

Film przechodniów pokazuje, jak pożar zaczął się mały, ale szybko urósł, aby połknąć lek

Belinda Holbrooke została uratowana z okna piwnicy po tym, jak przechodnie usłyszeli jej wołanie o pomoc, gdy płomienie się rozprzestrzeniły.  Siostra Holbrooke, Pat Bernal, powiedziała, że ​​ktoś wyrzucił kosz na śmieci na schody blokujące wyjście Holbrooke.

Belinda Holbrooke została uratowana z okna piwnicy po tym, jak przechodnie usłyszeli jej wołanie o pomoc, gdy płomienie się rozprzestrzeniły. Siostra Holbrooke, Pat Bernal, powiedziała, że ​​ktoś wyrzucił kosz na śmieci na schody blokujące wyjście Holbrooke.

Strażacy przybywają, aby ugasić pożar w Elkton, około 50 mil na północny wschód od Baltimore

Motywy podpalenia nie były od razu jasne, ale Bernal powiedział WMAR, że Metwally niedawno wrócił do domu Cherry Lane po tym, jak został „ zamknięty w innym miejscu z problemami ze zdrowiem psychicznym ”.

Port stwierdził, że „zignorowano powtarzające się w ostatnich miesiącach apele do władz o rozwiązanie ich uporczywych problemów behawioralnych”.

Bernal powiedział, że jej siostra „została prawie spalona na śmierć w tym domu”.

Jestem naprawdę wdzięczny, że wszystko w porządku. Kiedy ze mną rozmawiała, powiedziała: „Pat, spaliłeś mi włosy”. Bernal powiedział, mając na myśli mężczyznę, od którego wynajmowała pokój.

Dodała: „ Podczas tego COVID-u wynajmowali od niego pokój z tego, co rozumiem, i nie mógł go wydostać z powodu COVID, ale co to kosztuje? ”

Jestem naprawdę wdzięczna dwóm mężczyznom, którzy pomogli jej wyjść z tej piwnicy, ponieważ nie sądzę, żeby była tu dzisiaj, gdyby jej nie pomogli.

READ  Maui publikuje aktualizacje na żywo: Biden ogłasza poważną katastrofę z co najmniej 36 ofiarami śmiertelnymi na Hawajach

Biuro szeryfa hrabstwa Cecil znalazło Metwally w pobliżu i zatrzymało ją, zanim została przeniesiona do koszar północno-wschodniego Maryland State Police. Obecnie jest przetrzymywana w Areszcie Śledczym hrabstwa Cecil.

Mutawali został oskarżony o usiłowanie zabójstwa I i II stopnia, podpalenie I stopnia i napaść I stopnia – oprócz dwóch podpaleń pierwszego stopnia, celowe zniszczenie mienia i lekkomyślne narażenie na niebezpieczeństwo.

Z akt sądowych wynika, że ​​ma kolejną otwartą sprawę sądową w hrabstwie Cecil z pięcioma zarzutami wykroczeń za złośliwe zniszczenie mienia w wypadku, który wydarzył się 10 kwietnia.