World

Gwałtowne starcia w Australii jako tysiące protestujących przeciwko blokadzie

„Jestem głęboko zniesmaczony dzisiejszymi nielegalnymi demonstrantami w mieście, których egoistyczne działania obrażają bezpieczeństwo nas wszystkich” – powiedziała w oświadczeniu premier Nowej Południowej Walii w Sydney, Gladys Berejiklian.

„Protestujący okazywali absolutną pogardę dla swoich współobywateli, którzy robią to rygorystycznie”.

Setki policjantów zareagowało na protest w Sydney, a funkcjonariusze wyciągnęli kajdanki. Policja poinformowała, że ​​nałożyła prawie 100 grzywien i aresztowała 57 osób.

Policja w Melbourne poinformowała, że ​​aresztowano sześć osób.

Minister policji Nowej Południowej Walii, David Elliott, powiedział, że zespół śledczych przyjrzy się materiałowi filmowemu, aby zidentyfikować i oskarżyć jak najwięcej osób w nadchodzących dniach.

„To, co widzieliśmy dzisiaj w Sydney, jest niestety czymś, co widzieliśmy w miastach i wszyscy potrząsaliśmy głowami” – powiedział Elliott mediom po proteście.

– Najwyraźniej wiesz, że Sydney też nie jest odporna na głupców.

Powiedział również, że spodziewa się, że zgromadzenie doprowadzi do gwałtownego wzrostu liczby przypadków Covid-19 i wezwał wszystkich uczestników, aby poddali się testom i izolacji.

Organizatorzy nazwali protest „Wolnością” i umieścili go na stronach mediów społecznościowych często wykorzystywanych do rozpowszechniania dezinformacji na temat szczepionek i teorii spiskowych.

READ  Wszystkie kraje z wyjątkiem dwóch na liście podróży „Amber” w Wielkiej Brytanii mają obecnie mniej przypadków Covid niż Wielka Brytania