Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Japonia wydaje rozkaz ewakuacji na Hokkaido, podczas gdy Korea Północna wystrzeliwuje pocisk

Japonia wydaje rozkaz ewakuacji na Hokkaido, podczas gdy Korea Północna wystrzeliwuje pocisk

Japonia wydała nakaz ewakuacji i ostrzegła mieszkańców, aby schronili się w rejonie Hokkaido po tym, jak Korea Północna wystrzeliła rakietę.

Wystrzelenie rakiety nastąpiło kilka dni po tym, jak północnokoreański dyktator Kim Dzong Un ogłosił, że zwiększy swój potencjał nuklearny w sposób „praktyczny i ofensywny”.

Według Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Południowej pocisk balistyczny został wystrzelony ze wschodniego wybrzeża Półwyspu Koreańskiego.

J-Alert lub Narodowy System Wczesnego Ostrzegania dla japońskiego programu telewizyjnego, czwartek, 13 kwietnia 2023 r., w Jokohamie, na południe od Tokio.

(AP)

Japoński rząd ostrzegł mieszkańców wyspy Hokkaido, aby natychmiast schronili się, mówiąc, że pocisk prawdopodobnie wyląduje w pobliżu wyspy około 8:00 JST (2300 GMT).

Urzędnicy twierdzą, że pocisk ostatecznie wylądował na wodach między Półwyspem Koreańskim a Japonią. Nie podali, jak daleko poleciała rakieta.

Do incydentu doszło również dzień po tym, jak Japonia ogłosiła plany opracowania i zbudowania szeregu zaawansowanych pocisków dalekiego zasięgu, aby poprawić obronę kraju.

Japońskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że podpisało kontrakty z Mitsubishi Heavy Industries na produkcję broni.

Pocisk został wystrzelony, ponieważ południowokoreańscy urzędnicy powiedzieli, że Korea Północna nie odpowiadała na wezwania Korei Południowej na zestaw gorących linii przez granicę międzykoreańską przez około tydzień.

READ  „Napalm Girl” Phan Thi Kim Phuc otrzymuje ostateczne leczenie oparzeń po 50 latach | wojna wietnamska