Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowy Jork wyznacza „Cezara Szczurów” do poprowadzenia „hurtowej rzezi” znienawidzonych gryzoni |  Wiadomości z USA

Nowy Jork wyznacza „Cezara Szczurów” do poprowadzenia „hurtowej rzezi” znienawidzonych gryzoni | Wiadomości z USA

Burmistrz Eric Adams powiedział: „Szczury myślą, że rządzą miastem”, ale nowy „Rat Car” jest zdeterminowany, by je eksterminować – mówiąc: „Zobaczysz mnie znacznie więcej i znacznie mniej szczurów”. „Ryż jest twardy, ale nowojorczycy są twardsi” – dodała.


Czwartek, 13 kwietnia 2023 09:34, Wielka Brytania

Nowy Jork wyznaczył „Cezara Szczurów”, aby poprowadził niekończącą się bitwę miasta z jego odwieczną plagą: milionami pospolitych szczurów brunatnych, które są zmorą każdej nowoczesnej administracji.

Burmistrz Eric Adams ogłosił w grudniu 2022 r. „Dość krwiożerczą” osobę, która posiadała „instynkt zabójcy” i nie była przeciwna „hurtowej rzezi”, aby pomóc w walce ze szczurami na ulicach miast, tunelach metra i innych zakamarkach.

Oficjalne stanowisko to Director of Rodent Mitigation, a rola ta kosztuje od 120 000 do 170 000 USD (97 700 GBP do 138 430 GBP).

W środę pan Adams ujawnił, że zatrudnił Kathleen Corradi, byłą nauczycielkę w szkole podstawowej, która jako 10-latka po raz pierwszy zademonstrowała swoje instynkty odporności na gryzonie, kiedy zbierała podpisy pod petycją przeciwko szczurom w swojej okolicy.

„Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem tę reklamę, nie byłem pewien, czy jest prawdziwa” – powiedziała pani Corradi. „Żądczy krwi” nie jest słowem, które normalnie widzisz w opisach stanowisk, a już na pewno nie jest to słowo, które zwykle widzisz [use to] opisz siebie”.

„Zobaczycie mnie znacznie więcej i znacznie mniej szczurów” – powiedziała na konferencji prasowej w Harlem Park.

Czytaj więcej:
Nowy Jork szuka „nieco krwiożerczego” szczura Cezara
Naukowcy odkryli, że szczury uwielbiają tańczyć do melodii Lady Gagi
Pies-robot dołącza do nowojorskiej policji

Dodała: „Łagodzenie szczurów to coś więcej niż tylko kwestia jakości życia nowojorczyków. Szczury są objawem problemów systemowych, w tym warunków sanitarnych, zdrowotnych, mieszkaniowych i sprawiedliwości ekonomicznej.

READ  COVID-19: listy podróży w Wielkiej Brytanii zostaną zaktualizowane – dowiedz się, które kraje mogą zmienić kolor na czerwony | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

„Nowy Jork może słynąć z myszy do pizzy, ale myszy i warunki, które pomagają im się rozwijać, nie będą dłużej tolerowane — koniec z brudnymi krawężnikami, niezagospodarowanymi przestrzeniami i bezczelnym grzebaniem”.

Szczury są głównym zmartwieniem nowojorczyków, podobnie jak przestępczość, bezdomność i wygórowane czynsze. Wcześniejsze środki, takie jak rozstawianie pułapek i stosowanie trujących przynęt, nie zdołały skutecznie wyeliminować problemu.

To jest limitowana wersja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

„Szczury są inteligentne i odporne” — powiedział pan Adams, demokrata. „Wielu z nas żyje w społecznościach, które według szczurów rządzą miastem”.

Prawie 3,2 miliona obserwacji szczurów zgłoszono na linię zgłoszeń serwisowych 311 w mieście, niewiele mniej niż najwyższa liczba odnotowana w 2021 roku.

„[The mayor] Nienawidzi myszy. Nienawidzę myszy. „Wszyscy nowojorczycy nienawidzą myszy”, powiedział Corradi. „Szczury są twarde, ale nowojorczycy są twardzi”.