Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

10 najszybciej rozwijających się miejsc dla emerytów z Wielkiej Brytanii przechodzących na emeryturę za granicą

10 najszybciej rozwijających się miejsc dla emerytów z Wielkiej Brytanii przechodzących na emeryturę za granicą

  • Nowe badania ujawniają najszybciej rozwijającą się destynację dla byłych emerytów w Wielkiej Brytanii
  • Czy jesteś na emeryturze przeniesiony do pierwszej dziesiątki? E-mail: [email protected]

Polska i Korea Południowa należą do najszybciej rozwijających się kierunków wśród brytyjskich emerytów przechodzących na emeryturę na pokładzie.

Republika Środkowoeuropejska i kraj Azji Wschodniej znajdują się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych lat zachodu słońca wśród osób starszych.

Ale maleńka Wyspa Man wykazuje największy wzrost ze wszystkich – odnotowując 984% wzrost liczby osób ubiegających się o emeryturę od 2012 r. do najnowszych danych.

Pomimo swojej bliskości wyspa nie jest częścią Wielkiej Brytanii ani Unii Europejskiej i jest samorządną zależną Koroną Brytyjską.

Poniższe odliczanie pokazuje Republikę Słowacką z 488% wzrostem liczby emerytów oraz Republikę Litewską, która zajęła trzecie miejsce ze wzrostem o 309%.

Nowe badania ujawniły najszybciej rozwijające się kierunki dla emerytów opuszczających Wielką Brytanię

Korea Południowa zajmuje czwarte miejsce i odnotowała wzrost o 277%, podczas gdy Polska zajmuje piąte miejsce ze wzrostem o 214%.

Tabelę przygotowała porównywarka pieniędzy Recenzje inwestycji Z danych dostarczonych przez Departament Pracy i Emerytur.

Lokalizacje, które wydają się być najszybciej rozwijającymi się, mogą na pierwszy rzut oka zaskakiwać, ale wiele miejsc ma swoje plusy i minusy.

W Polsce stosunkowo łatwo jest znaleźć mieszkanie – nawet w stolicy, Warszawie.

Zakwaterowanie może być niewielkie, chociaż agenci nieruchomości – z których większość mówi po angielsku – mogą pomóc w znalezieniu większego lokalu.

Polska, gdzie stosunkowo łatwo znaleźć miejsce do życia – nawet w stolicy, Warszawie
Korea Południowa stała się również zaskakującym celem dla emerytów opuszczających swoje domy w Wielkiej Brytanii

Ale koszty życia są dość niskie, a bary na wieczorne wyjścia są według niej tańsze niż te na Zachodzie. emigranci emigranci.

Benzyna i paliwo są drogie, co oznacza, że ​​wszelkie oszczędności można spożytkować gdzie indziej, jeśli jesteś kierowcą.

Według strony internetowej Korea Południowa miała być „rozsądna” pod względem cen międzynarodowe.

Mówi, że nie jest tak tanio jak w Chinach czy Laosie, ale koszty życia są znacznie niższe niż w Japonii czy Singapurze.

READ  Mistrz Francji Open Party i Swatec konfrontują się z Madrytem | Wiadomości tenisowe

Kolacja w taniej restauracji kosztowałaby 17 funtów na parę, ale 17% wynagrodzenia trafia do National Health Insurance.

Popularna miejscowość turystyczna na Wyspie Man, Isle of Man Railway może być również magnesem dla wyspy
Wyspa Man jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc do życia na Wyspach Brytyjskich i jest domem dla biosfery UNESCO

Atrakcyjność Wyspy Man jest łatwiejsza do zrozumienia, ponieważ w jednym badaniu 86% ludzi twierdzi, że mają „doskonałą jakość życia”.

Został uznany za jedno z najbezpieczniejszych miejsc do życia na Wyspach Brytyjskich i otrzymał status biosfery UNESCO ze względu na swój wyjątkowy charakter.

Wyspa ma tylko 33 mile długości i 13 mil szerokości, ale nigdy nie cierpi z powodu tłumów, z dużą ilością otwartej przestrzeni.

Według oświadczenia działa tu 400 restauracji, barów i kawiarni oraz 30 klubów i stowarzyszeń sportowych Przenieś Magazyn.

Mężczyzna spaceruje wśród pól ryżowych (po lewej) i warzywnych (po prawej) w mieście Can Tho w delcie Mekongu w południowym Wietnamie

W pozostałej 10 pierwszej dziesiątce raportu Exit Retirement Report Republika Estonii wzrosła o 190%, a Gruzja zajęła siódme miejsce ze 183%.

Pozostałą część listy stanowiły Łotwa, Wietnam i Rumunia, ze wzrostem odpowiednio o 173%, 155% i 148%.

Simon Jones, dyrektor generalny InvestingReviews.co.uk, powiedział: „To zdumiewające, gdy pomyślimy, że ponad milion osób korzysta z brytyjskich emerytur państwowych z najbardziej odległych i egzotycznych miejsc”.

Jeśli przeprowadziłeś się do UE, Szwajcarii lub gdzieś w Europejskim Obszarze Gospodarczym, Twoja emerytura wzrośnie wraz z poziomem brytyjskim, ale jeśli mieszkasz gdzie indziej, być może będziesz musiał zaplanować inne plany.

Jeśli już mieszkasz za granicą lub zamierzasz przejść na emeryturę za granicą po osiągnięciu wieku emerytalnego, ważne jest, abyś był świadomy zasad, które mogą mieć na Ciebie wpływ podczas pobierania brytyjskiej emerytury za granicą jako rezydent Wielkiej Brytanii niebędący rezydentem.