France Mbappe, Serbia Vlahovic w drodze na Euro 2024

Kylian Mbappe poprowadził Francję do wygodnego startu w eliminacjach do Mistrzostw Europy, chociaż Dusan Vlahovic z Serbii był wyróżniającym się napastnikiem w poniedziałek.

Francja Zwycięstwo 1:0 nad Irlandią Uderzenie obrońcy Benjamina Pavarda w 50. minucie było rzadkim pokazem siły ataku w Dublinie.

Podobnie jak Francja, Serbia rozpoczęła swój program kwalifikacyjny od dwóch zwycięstw dzięki podwójnej bramce Vlahovicia w wygranym 2:0 meczu z Czarnogórą. Pierwszy w 78. meczu był znakomitym strzałem z pierwszej piłki, który trafił na dośrodkowanie z lewej strony.

Polacy zdobyli pierwsze punkty po pokonaniu Albanii 1:0, mimo że bramkę strzelił napastnik MLS, a nie supergwiazda Robert Lewandowski.

Karol Schwedersky, który gra dla Charlotte i był mało używany w Pucharze Świata, strzelił decydującego gola tuż przed przerwą.

Spojrzenie na osiem meczów kwalifikacyjnych w Europie w poniedziałek:

Grupa B

Po raz drugi w ciągu czterech dni francuscy piłkarze ściskali bramkarza Mike’a Mignana po ostatnim gwizdku po tym, jak obronili mecz numer 1.

Magnean wskoczył, przedłużając swoją obronę, aby odbić główkę obrońcy Irlandii Nathana Collinsa, co zapewniło zwycięstwo 1: 0 w Dublinie. W piątek, w wygranym 4:0 meczu z Holandią, Maignan obronił swoją obronę, broniąc karę doliczonego czasu gry od Memphisa Depaya.

Depay otworzył wynik w poniedziałek dla Holendrów, uderzając głową w 24. minucie w wygranym 3: 0 meczu z Mino Gibraltarem.

Wyglądało to jak trening ataku kontra obrony, jeszcze zanim Liam Walker z Gibraltaru został wyrzucony z boiska w 51. minucie za ciężki atak na pomocnika Matsa Weavera.

Minutę wcześniej Nathan Ake strzelił głową, a obrońca dołożył swoją drugą bramkę w 82. minucie, kiedy jego strzał z krawędzi pola karnego delikatnie odbił się od bramki.

Grupa G

Dusan Vlahović nie był w pełni przygotowany na mundial i Serbia wcześnie wróciła do domu bez zwycięstwa i ostatnia w grupie, do której zakwalifikowały się Brazylia i Szwajcaria.

READ  Włochy U19 1-1 Polska U19 - Faza grupowa Mistrzostw Europy U19 - Piłka nożna

Napastnik Juventusu był potężny w poniedziałek, strzelając dwa strzały lewą nogą w końcówce w wygranym 2: 0 meczu z Czarnogórą.

Serbia i Czarnogóra, które w piątek rozpoczęły pięciodrużynową grupę od zwycięstwa, są sąsiadami, którzy od trzech lat, począwszy od 2003 roku, łącznie z mistrzostwami świata w 2006 roku, tworzą zjednoczoną drużynę.

Kapitan Węgier Dominic Zuboszlai strzelił być może gola wieczoru w wygranym 3:0 meczu z Bułgarią.

Szoboszlai szybko uderzył z woleja z rzutu wolnego z 25 jardów (metrów) w prawy górny róg bułgarskiej bramki. To doprowadziło Węgry do dwubramkowego prowadzenia po zaledwie 26 minutach pierwszego meczu kwalifikacyjnego, a wynik 3: 0 do końca pierwszej połowy.

Wygląda na to, że druga porażka z rzędu z Bułgarią rzeczywiście przedłuży ich oczekiwanie na grę w turnieju finałowym ponad 20 lat.

Grupa F.

Belgia spędziła noc w pięciodrużynowej grupie i we wtorek zmierzy się z gospodarzami Euro 2024, Niemcami.

To pozwoliło Austrii awansować w rankingu, dodając zwycięstwo 2:1 nad Estonią do kolejnego zwycięstwa u siebie w piątek z Azerbejdżanem.

Austria prowadziła przez większą część meczu do pierwszej bramki Estonii w 25. minucie, obejmując prowadzenie dopiero w 88. minucie po odbiciu strzału Michaela Gregorica z okolic pola karnego.

Trener Ralf Rangnick wibruje z radości w swojej strefie technicznej, a następnie zabiera swoją drużynę na mecz z faworytami Belgii 17 czerwca.

Szwecja wróciła na właściwe tory, wygrywając u siebie 3:0 z Belgią w piątek, wyprzedzając Azerbejdżan 5:0.

Szwecja odniosła sukces bez Zlatana Ibrahimovicia z powodu nieokreślonej kontuzji 41-letniego napastnika i złagodziła część presji, która narastała na menedżerze Jan Andersson.

Grupa E.

Trener reprezentacji Polski Fernando Santos zdobył pierwsze punkty w nowej pracy od czasu odejścia z Portugalii, mistrza Euro 2016 po mundialu w grudniu.

Świderski przypieczętował skromne zwycięstwo 1: 0 nad Albanią w 41. minucie, kiedy szybciej zareagował na skraju pola karnego, by złapać odbicie po strzale, który trafił w słupek.

READ  Najeźdźcy przetaczają się przez Polskę | Wiadomości, sport, praca

Czesi prowadzą w pięciozespołowej grupie z czterema punktami, chociaż ich remis 0: 0 z Mołdawią był spadkiem w ich kategorii po wygranej 3: 1 u siebie z Polską w piątek. ___