Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zobacz: Bezcenna reakcja Igi Świątek po spotkaniu z Lewandowskim szybko się rozprzestrzenia | wiadomości tenisowe

Numer jeden na świecie Iga Świątek dodała swój drugi tytuł French Open do swojej szafy, wygrywając z Coco Gauff w sobotnim finale singla kobiet na Roland Garros. 21-latek zmiażdżył Amerykanina 6-1, 6-3.

Mieszanka siły, opanowania i precyzji, dominujący pokaz Świątek był zbyt silny dla 18-letniej Gauff, która nigdy nie odzyskała sił po chwiejnym starcie w swoim pierwszym finale Wielkiego Szlema.

Dzięki tej wygranej Świątek przedłużyła swoją passę zwycięstw, która obecnie wynosi 35. Jest to również najdłuższa passa niepokonanych od czasu Venus Williams w 2000 roku.

Wkrótce po zwycięstwie przywitał ją inny polski napastnik Robert Lewandowski, który cieszył się z akcji z trybun. Nagranie wideo dwóch ikon w odpowiednich polach zostało udostępnione na oficjalnym koncie French Open z podpisem: „Dwie legendy”.

W rzeczywistości Świątek był oszołomiony, widząc reprezentację Polski na trybunach, gdy oboje witali się po zawodach.

„Dwa lata temu zwycięstwo w tym wydarzeniu było świetną rzeczą”, powiedział Świątek po szlochaniu, gdy grano hymn Polski. „Tym razem czuję, że ciężko pracowałem, aby tu dotrzeć. Było tak ciężko, presja była wielka”.

„Dziękuję kibicom za wsparcie, za przybycie, wszystkie polskie flagi, które tam widzę” – dodała, dziękując również swojej drużynie.

„Cieszę się, że każdy kawałek w końcu się połączył”.

Z drugiej strony Lewandowski to gorąca wiadomość na rynku transferowym po tym, jak podczas konferencji prasowej z reprezentacją Polski publicznie stwierdził, że „jego historia Bayernu Monachium się skończyła”.

Podczas gdy Barcelona wcześniej była liderem w walce z napastnikiem, pojawiły się doniesienia o angielskich gigantach Chelsea, również wyrażających zainteresowanie pozyskaniem polskiego piłkarza.

-Z wejściem Reuters


READ  Netflix, Amazon Prime Video, Disney +, Apple TV +, Ipla i Canal Plus; Player +, zagraj teraz, CDA; HBO. Viewplay