Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wimbledon: Świątek podejmuje wyzwanie Kerkhovego.  Drób ogłusza Pliskova

Wimbledon: Świątek podejmuje wyzwanie Kerkhovego. Drób ogłusza Pliskova

Numer jeden na świecie Iga Świątek, która ma za sobą dobrą passę, odniosła 37. zwycięstwo z rzędu, gdy miejscowa młodziutka Katie Poulter odzyskała równowagę po przegranym secie, by pokonać ubiegłoroczną finalistkę Karolinę Pliskovą w drugiej rundzie singli kobiet na Wimbledonie w czwartek.

Mistrzyni French Open Świątek przedłużyła swoją passę, ale jej ostatnie zwycięstwo przyszło po długiej walce. Polak Świątek pokonał holenderskiego przegranego Leslie Patinamę Kerkhove 6-4 4-6 6-3 w drugiej rundzie Wimbledonu w czwartek.

Dziewięć dni po tym, jak Pliskova została wyrzucona przez Eastbourne’a Rothsay International w drugiej rundzie, Poulter powtórzył wyczyn na Wimbledonie Central, zdobywając 3-6, 7-6 (4), 6-4 zwycięstwo nad Czechami, finalistą 2021 i rozstawionym nr. 6 Tym samym Poulter po raz pierwszy dotarł do trzeciej rundy dużego turnieju.

W następnej kolejności Poulter zmierzy się z Harmony Tan, zwycięzcą pierwszej rundy Sereną Williams. Francuzka kontynuowała swoją bramkę otwierającą, wygrywając 6:3 6:4 z 32. rozstawioną Sarah Sorribes-Turmo.

Inna brytyjska zawodniczka, Heather Watson, również zakwalifikowała się do trzeciej rundy, a Chińczyk Wang Qiang zakończył w czwartek 7:5 6:4 w meczu, który został zawieszony późno w środę z powodu ciemności.

Dwukrotna mistrzyni Petra Kvitova i hiszpańska nr 4 Paula Padusa wygrały mecze drugiej rundy kobiet w singlu w dwóch kontrastujących ze sobą stylach, przygotowując pasjonujący mecz w trzeciej rundzie.

Czeska gwiazda Kvitova, która zdobyła tytuł w 2011 i 2014 roku, musiała zmarnować drugą porażkę z Rumunką Anną Bogdan, aby wygrać 6-1 7-6 (5), podczas gdy Padusie stosunkowo łatwiej było pokonać drugą Rumunkę Irinę . Barra 6-3, 6-2.

Elena Rybakina przetrwała Biancę Andreescu w prostych setach 6-4, 7-6 (5) – ta ostatnia wygrała 6-4, 5-3, by ostatecznie przełamać remis. Ale Andreescu, były zwycięzca US Open, nigdy nie znalazł wystarczającego rozpędu, by popchnąć decydenta.

READ  - Mistrzostwa Europy U-17 2023: Walia 3-0 Polska

Barbora Krejsikova poszła na Wimbledonie o krok dalej w nękanym kontuzją sezonie 2022. A po wygranej 6-3 6-4 ze Szwajcarką Victorią Golubic, Czech wygrał dwa kolejne zwycięstwa po raz pierwszy od Australian Open. Krijikova przegrała od lutego do maja z powodu kontuzji łokcia, przegrała w pierwszej rundzie obrony tytułu na Roland Garros, a także odbiła się w pierwszej rundzie na Eastbourne po wyzdrowieniu z COVID-19.

Po zwycięstwie w Paryżu w zeszłym roku Kryzhikova przegrała z ewentualnym mistrzem Ashleigh Barty w 1/8 finału Wimbledonu. Następnie zmierzy się z kolejną Australijką: Agla Tomljanovic, która w zeszłym roku dotarła do ćwierćfinału i również przegrała z Bartym.

– Jans

BSK

(Tytuł i obraz tego raportu mogły zostać przerobione tylko przez personel Business Standard; reszta treści jest automatycznie generowana z udostępnionego kanału.)

Drogi Czytelniku,

Business Standard zawsze starał się dostarczać najnowsze informacje i komentarze na temat wydarzeń, które są dla Ciebie ważne i mają szersze implikacje polityczne i gospodarcze dla kraju i świata. Wasze nieustanne zachęty i opinie na temat tego, jak możemy ulepszyć nasze oferty, jeszcze bardziej wzmocniły naszą determinację i zaangażowanie w realizację tych ideałów. Nawet w tych trudnych czasach spowodowanych przez Covid-19, kontynuujemy nasze zobowiązanie do informowania Cię na bieżąco o zaufanych wiadomościach, autorytatywnych opiniach i wnikliwych komentarzach na temat istotnych aktualnych problemów.
Mamy jednak prośbę.

Walcząc z ekonomicznymi skutkami pandemii, potrzebujemy Waszego wsparcia jeszcze bardziej, abyśmy mogli nadal dostarczać Wam więcej wysokiej jakości treści. Nasz formularz subskrypcji spotkał się z zachęcającą odpowiedzią wielu z was, którzy subskrybowali nasze treści online. Większe subskrybowanie naszych treści online może tylko pomóc nam osiągnąć nasze cele polegające na dostarczaniu lepszych i bardziej odpowiednich treści. Wierzymy w wolne, uczciwe i wiarygodne dziennikarstwo. Twoje wsparcie w postaci większej liczby subskrypcji może pomóc nam ćwiczyć dziennikarstwo, do którego jesteśmy zobowiązani.

READ  Mecz tygodnia piłki nożnej Canfield Cardinals vs Poland Bulldogs High School 2023

Wsparcie jakości prasy i Subskrybuj Business Standard.

edytor cyfrowy