Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zasoby publiczne wygrywają sprawę w 2012 r. Sędzia orzekł, że zamieszczanie regulaminów w Internecie jest dozwolonym użytkiem

z Ogłoszenie EFF w tym tygodniu:
Według federalnego sądu apelacyjnego standardy techniczne, takie jak przepisy przeciwpożarowe i elektryczne, opracowane przez organizacje prywatne, ale włączone do prawa publicznego, mogą być swobodnie publikowane bez jakiejkolwiek odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich. Wtorkowe orzeczenie.

Sędzia orzekł, że opublikowanie materiału stanowi dozwolony użytek, więc opublikowanie go przez grupę non-profit nie będzie pociągać za sobą odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich. the Dziennik Amerykańskiego Stowarzyszenia Adwokatów Raporty:

Decyzja ta jest zwycięstwem obrońcy domeny publicznej Karla Malamuda i grupy, którą założył, Public.Resource.org. Grupa publikuje na swoich stronach internetowych materiały prawne, w tym standardy ustalone przez trzy organizacje, które pozwały… „Było Ponad 10 lat „Od czasu, gdy powodowie złożyli pozew w tej sprawie” – oznajmił Malamud w komunikacie prasowym Electronic Frontier Foundation. „Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych orzekł zdecydowanie na korzyść twierdzenia, że ​​obywatele nie powinni być zmuszeni schodzić ze względów ekonomicznych, aby uzyskać dostęp do prawa”.

W 2012 roku Karl Malamud odpowiadał na pytania czytelników Slashdot.

A teraz na koniec ogłoszenie EFF:

Orzeczenie wydane we wtorek przez panel składający się z trzech sędziów Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Dystryktu Kolumbii podtrzymuje pogląd, że nasze prawa należą do nas wszystkich i powinniśmy móc je znajdować, czytać i udostępniać bez konieczności rejestracji . Opłaty i inne bariery… „W państwie prawa podmioty prywatne nie mają kontroli nad tym, kto może czytać, udostępniać i wypowiadać się na temat zasad, którym wszyscy podlegamy” – powiedziała Corinne McSherry, dyrektor prawna EFF. „Cieszymy się, że Sąd Apelacyjny podtrzymał to, co inne sądy amerykańskie, w tym Sąd Najwyższy, głosiły przez prawie 200 lat: nikt nie powinien kontrolować dostępu do prawa”.

Lub jak mówi EFF Na innej stronie„Prawo autorskie nie może przeważać nad podstawowym interesem publicznym…”

READ  Yoram Gross: Google Doodle o australijskim reżyserze, animatorze i scenarzyście w jego 95. urodziny

Dziękujemy długoletniemu czytelnikowi Slashdot schwit1 za podzielenie się wiadomościami.