Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zapomnijcie o nowym MacBooku Pro, Apple ma coś znacznie lepszego

Zapomnijcie o nowym MacBooku Pro, Apple ma coś znacznie lepszego

Aktualizacja 18 lutego: Artykuł został pierwotnie opublikowany 17 lutego.

Obecne laptopy MacBook Pro są najwyższej klasy, ale nie doskonałe. Apple przygotowuje się do ulepszenia swojej specyfikacji, aby dorównać konkurencji Windows, ale może to zająć trochę czasu.

Oferta MacBooków nadal pozostaje w tyle za rynkiem Windows pod względem kilku kluczowych funkcji pod względem kształtu, obsługi urządzeń peryferyjnych i wyświetlaczy. Chociaż obsługę ekranów dotykowych można było znaleźć w systemie Windows ponad dwadzieścia lat temu dzięki intrygująco praktycznemu systemowi Windows.

Apple pozostaje również w tyle pod względem technologii wyświetlaczy, pozostając przy wyświetlaczach LCD i mini-LED. Wygląda na to, że to się zmieni wraz z wprowadzeniem wyświetlaczy OLED na linię produkcyjną, o czym w tym tygodniu poinformował południowokoreański magazyn. elektryczny.

Podkreśla plany Samsunga dotyczące udostępnienia linii produkcyjnej paneli OLED ósmej generacji do urządzeń Apple i MacBook.

Wyświetlacze OLED zapewniają głębszą czerń i żywsze kolory niż podobnej wielkości wyświetlacze LCD i małe wyświetlacze LED, a zużywają przy tym mniej energii. Wszystkie te funkcje pasują do każdego laptopa, ale biorąc pod uwagę, że Apple jest daleko w tyle za ekranami, z których korzystają konkurenci, samo ich dopasowanie byłoby ogromnym ulepszeniem dla platformy MacBook.

Niestety, eksperci Apple będą musieli poczekać, zanim będzie można kupić MacBooka z nowoczesnym wyświetlaczem. Obecne modele MacBooka Pro generacji M3 korzystają z technologii Mini-LED i raczej w tym roku to się nie zmieni. Nie widzieliśmy jeszcze MacBooka Air M3, którego premiera ma nastąpić w połowie marca, ale jest mało prawdopodobne, aby tańszy laptop przeznaczony dla konsumentów miał zadebiutować z wyświetlaczem OLED.

Realistycznie rzecz biorąc, MacBooka wyposażonego w OLED zobaczymy dopiero w 2025 roku, a wpływ Samsunga na łańcuch dostaw będzie odczuwalny dopiero w 2027 roku.

Aktualizacja: niedziela, 18 lutego: Warto także zastanowić się nad wpływem AI na urządzenia. Apple Silicon, na którym działają platformy iPad, iPhone i Mac, nie oferuje tych samych dodatków sprzętowych do obsługi sztucznej inteligencji, jakie można znaleźć w innych procesorach opartych na ARM, takich jak Samsung, Qualcomm i MediaTek.

Oczekuje się, że Apple wprowadzi sprzęt AI do własnego układu krzemowego wraz z nadchodzącym chipsetem A18 dla iPhone'a 16 i iPhone'a 16 Pro i nie było co do tego wątpliwości po ogłoszeniu możliwości tego krzemu na konferencji Worldwide Developers Conference w czerwcu. Doniesienia ze strony tajwańskiej Codzienne wiadomości gospodarcze A18 podkreśla także włączenie sprzętu AI do chipsetu M4 nowej generacji dla platformy Mac.

Biorąc pod uwagę niedawny harmonogram premier Mxx, każdy nowy MacBook Pro wyposażony w M4 może pojawić się w ostatnim kwartale kalendarzowym 2024 r., ale bardziej prawdopodobne jest, że stanie się to na początku 2025 r.… harmonogram zbiega się z harmonogramem pierwszych MacBooków wyposażonych w OLED. Bez sprzętu M4 sztuczna inteligencja na komputerze Mac będzie słabsza lub będzie wymagać aktywnego połączenia z usługami w chmurze, aby dopasować się do nowego sprzętu. Jeśli sztuczna inteligencja jest następną najlepszą rzeczą, rozsądną decyzją jest oczekiwanie na ulepszenia skupiające się na sztucznej inteligencji.

Tym, którzy chcą dołączyć do ekosystemu Apple, trudno jest poprosić o odczekanie roku przed dołączeniem do wizji Tima Cooka dotyczącej komputerów stacjonarnych. Dla wszystkich innych, którzy są już zamknięci w tej części cyfrowego świata, przejście na ekran OLED jest znaczącym ulepszeniem. Biorąc pod uwagę długą żywotność każdego laptopa, pominięcie tegorocznej modernizacji na rzecz żywego wyświetlacza OLED, z którego będziesz się cieszyć przez pięć lat lub dłużej, jest oczywistą decyzją.

Przeczytaj teraz najnowsze nagłówki dotyczące komputerów Mac, iPhone'ów i iOS w cotygodniowym podsumowaniu wiadomości Apple Loop magazynu Forbes…

Chodź za mną Świergot Lub LinkedIn. spłacać Dla mnie strona internetowa.

READ  GOG oficjalnie zakończył Steam-import Connect po latach bezczynności