Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zamówienie Apple Vision Pro może wymagać urządzenia Apple z funkcją Face ID

Zamówienie Apple Vision Pro może wymagać urządzenia Apple z funkcją Face ID

Firma Apple ogłosiła niedawno, że rozpocznie przyjmowanie zamówień w przedsprzedaży na Apple Vision Pro w USA 19 stycznia o godzinie 5:00 czasu pacyficznego, a pierwsze egzemplarze zostaną wysłane 2 lutego. Podobnie jak w przypadku wszystkich nowych produktów Cupertino, z pewnością możemy spodziewać się pewnych przeszkód we wczesnym zakupie. Być może odnosi się to bardziej do Apple Vision Pro, biorąc pod uwagę, że analitycy spodziewali się niedoborów sprzętu i ograniczonej początkowej dostępności produktu.

Mamy teraz nieco większe pojęcie o tym, jak będzie wyglądał początkowy proces zamówienia Apple Vision Pro w przedsprzedaży i wygląda na to, że będzie on wymagał skanowania twarzy za pomocą urządzenia Apple kompatybilnego z Face ID. Dlatego potencjalni nabywcy muszą mieć przygotowany kompatybilny iPhone lub iPad i zainstalować najnowszą aplikację ze sklepu Apple Store, aby przejść przez ten proces.

Miej w pobliżu iPhone'a lub iPada z funkcją Face ID.


Zamawiając Apple Vision Pro, musisz zeskanować twarz za pomocą iPhone'a lub iPada przy użyciu funkcji Face ID. Pomaga nam to w określeniu odpowiedniego rozmiaru Light Seal i pasków nagłownych, które współpracują ze sobą, zapewniając dokładne dopasowanie.

Upewnij się, że aplikacja Apple Store jest zaktualizowana.


Aby wykonać skanowanie twarzy, potrzebujesz najnowszej wersji aplikacji Apple Store, która została udostępniona 11 stycznia.

Pracownicy MacRumors znaleźli także w aplikacji Apple Store ciąg o treści: „Możesz zeskanować twarz, aby określić swój rozmiar dla Apple Vision Pro”, co sugeruje, że skanowanie może nie być w przyszłości obowiązkowe dla wszystkich kupujących, ale możemy sobie tylko wyobrazić Apple użyje go jako swego rodzaju filtra dla osób najbardziej entuzjastycznych na początku.

Warto również zauważyć, że Apple Vision Pro jest wyposażony w pasek Solo Knit i pasek z podwójną pętelką, a w opakowaniu znajduje się Light Stamp i dwie różne podkładki Light Stamp, a także ściereczka do polerowania, bateria, USB-C kabel i adapter USB-C. Wygląda więc na to, że każdy użytkownik otrzyma co najmniej dwie opcje dopasowania, niezależnie od skanu twarzy? A może nadal będą polegać na ankiecie, aby uzyskać jakieś przybliżone szacunki?

READ  Forza Horizon 5: Darmowa szybka podróż (Jak odblokować)

Szczerze mówiąc, jest za wcześnie, aby o tym mówić, ale wygląda na to, że Apple zdecydowanie chce, aby Vision Pro był urządzeniem wysoce osobistym, zaprojektowanym na zamówienie, a nie takim, którym można łatwo i skutecznie dzielić się z innymi. Fakt ten potwierdza również wymóg zakupu opcjonalnych wkładek optycznych ZEISS za 149 USD dla użytkowników wymagających korekcji wzroku. Najwyraźniej będzie to wymagało ważnej recepty.

Miej przepis na swoją wizję w zasięgu ręki.


Ponieważ Apple Vision Pro można nosić bez okularów, nawiązaliśmy współpracę z firmą ZEISS, aby stworzyć niestandardowe akcesoria optyczne, które pasują do większości recept. Kiedy złożysz zamówienie, zadamy Ci kilka krótkich pytań, aby sprawdzić, czy potrzebujesz pomocy wizualnej. Jeśli to zrobisz, po dokonaniu płatności prześlesz ważną, nieprzeterminowaną receptę od okulisty w Stanach Zjednoczonych.

Na koniec Apple szczegółowo opisał także zasady dotyczące okresu próbnego Vision Pro w sklepie. Początkowo odbędzie się ono w weekend, według kolejności zgłoszeń, ale nadal będzie wymagana rejestracja.

Bądź jedną z pierwszych osób, które otrzymają wersję demonstracyjną Apple Vision Pro. Tylko w sklepie Apple.


Od godziny 8:00 w piątek 2 lutego zapraszamy do zapisania się na wersję demonstracyjną Apple Vision Pro w lokalnym sklepie Apple Store. Demo będzie dostępne od piątku do weekendu według kolejności zgłoszeń. Nie możemy się doczekać, aż Cię tam zobaczymy.

Przypominamy, że Apple początkowo wypuści Vision Pro tylko w Stanach Zjednoczonych i w jednej wersji 256 GB 3499 dolarów. Cupertino zasugerował, że w przyszłości prawdopodobnie dostępne będą również inne opcje przechowywania.

źródło | przez