Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Yuji Naka został usunięty ze stanowiska dyrektora Balan Wonderworld, a przeciwko Square Enix wniesiono pozew

Yuji Naka został usunięty ze stanowiska dyrektora Balan Wonderworld, a przeciwko Square Enix wniesiono pozew

Zdjęcie: Square Enix

Balan Wonderworld Dla wielu było to ogromne rozczarowanie. Fani Yuji Naki (Failed Platform Manager) i jego pracy nad różnymi Mój głos adresy noce w snachI Billy Hatcher i gigantyczne jajko Rzucił okiem na platformę wydawniczą, którą Square Enix opublikował w momencie jej ogłoszenia, i był zachwycony muzyką i grafiką. Przywoływała platformówkę z ery Dreamcast i tęskniliśmy za nią.

Niestety sprawy nie poszły zgodnie z planem i nazwano go Balan Wonderworld Najgorsza gra na Switcha 2021 rAle wygląda na to, że za kulisami wiele się działo. Dziś Yuji Naka ujawnił na Twitterze, że został usunięty z roli reżysera gry już na sześć miesięcy przed jej premierą. Wielu wciąż przypisuje Nace wiele Balan Wonderworld, więc jest to dość szokujące, ale oryginał Jeż Sonic Programista na tym nie poprzestał.

Naka złożył pozew przeciwko Square Enix, który już się zakończył, ale w serii tweetów na Twitterze wyjaśnia, jak bardzo jest zdenerwowany wieloma decyzjami podejmowanymi zarówno przez Square Enix, jak i współtwórcę Arzesta. Naka wiedział, że gra jeszcze się nie skończyła i potrzebuje więcej pracy, i chciał w tym pomóc, ale usunięcie go przez Square Enix oznaczało, że nie mógł.

Na razie mamy tylko maszynowe tłumaczenie przez Nibel i DeepL tego, co Yuji Naka ma do powiedzenia, ale mimo to jego wyraźnie zjadliwe przemyślenia na ten temat:

Naka głęboko przeprasza fanów, którzy podchwycili grę w jego wątku, odnosząc się konkretnie do Square Enix:

Myślę, że Square Enix nie dba o fanów gry, ponieważ retweety, lajki itp. są również zakazane w mediach społecznościowych. Było tak wiele wspaniałych komentarzy i ilustracji Balan Wonderworld i przepraszam, że nie mogłem nic z tym zrobić.

Wyglądało na to, że Yuji Naka chciał dać fanom to, czego chcieli, a ponieważ został usunięty ze stanowiska menedżera, nie mógł nic z tym zrobić. Jego końcowe oświadczenie doskonale podsumowuje to uczucie:

Dla mnie naprawdę szkoda, że ​​wypuszczasz światu swoje niedokończone dzieło „Balan Wonderworld”. Chciałem wydać ją światu jako grę akcji w odpowiednim formacie z myślą o różnych rzeczach. Myślę, że Square Enix i Arzest to dwie firmy, które nie dbają o gry i miłośników gier.

Ani Square Enix, ani Arzest nie odpowiedzieli na te zarzuty w momencie pisania, ale z powodu słabego odbioru Balana Wonderworld – w tym 3 z 10 komentarzy – Frustrację Naki łatwo zrozumieć. Wydawałoby się, że to dobry moment, aby ponownie przeczytać naszą obronę z mocą wsteczną w świetle tego kontekstu:

Jeśli dowiemy się czegoś więcej o zaistniałej sytuacji, poinformujemy Cię.

READ  PS5 i PSVR2 zostaną pokazane jutro na żywo w Sony State of Play