Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wyniki wyborów we Francji 2022: sondaże exit polls przewidują zwycięstwo Emmanuela Macrona nad Marine Le Pen

FWyborcy w Wielkiej Brytanii po obu stronach spektrum politycznego powiedzieli, że uważają, że wybory prezydenckie mogą przynieść „poważną zmianę” w kraju w postaci przesunięcia w prawo. Raporty Autonomii Palestyńskiej.

Ankiety mówią, że wierzą, że urzędujący prezydent Emmanuel Macron zachowa przywództwo, ale jego skrajnie prawicowa rywalka Marine Le Pen zdobędzie więcej mandatów, gdy w czerwcu odbędą się wybory do Senatu.

Obaj politycy znaleźli się również w czołówce ostatnich francuskich wyborów w 2017 roku, ale sondaże sugerują, że tegoroczna walka o przywództwo będzie jeszcze bliższa.

Wyborczyni Lydie Rybacki, dietetyk z Paryża, która mieszka w Kensington od 48 lat, powiedziała, że ​​wierzy, iż prezydent Macron utrzyma swoje przywództwo, ale wzrost liczby skrajnie prawicowych wyborców prawdopodobnie doprowadziłby do „znacznej zmiany” we francuskiej polityce.

Przemawiając w lokalu wyborczym konsulatu francuskiego w Kensington, w zachodnim Londynie, powiedziała, że ​​jej głos zmienił się od ostatnich wyborów i uważa, że ​​w ciągu ostatnich pięciu lat pani Le Pen „znacznie się poprawiła”.

Ale Agatha Ducheron, 28-letnia pracownik finansowy z Paryża, powiedziała, że ​​nie sądziła, by pani Le Pen się zmieniła.

Ducheron, która mieszka w Bermondsey w południowo-wschodnim Londynie, powiedziała: „Była bardzo dobra w zmienianiu swojego wizerunku i trochę niepokojące było jej oglądanie spoza kraju, ale nie sądzę, żeby zmieniła swoją politykę. Co jest trochę niepokojące ”.

READ  Zwycięzca Szwecji, przegrany Sonak i mistrz Toyah's Guitar - Zrób test Czwartek | Życie i elegancja