Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rynki europejskie reagują na francuskie zwycięstwo Macrona

Rynki europejskie reagują na francuskie zwycięstwo Macrona

LONDYN – Oczekuje się, że europejskie akcje w poniedziałek otworzą się gwałtownie niżej, ponieważ rynki światowe kontynuują wyprzedaż w nowym tygodniu handlowym.

Zjednoczone Królestwo Indeks FTSE Oczekuje się, że indeks otworzy się o 94 punkty niżej po 7533, niemiecki Dax 241 punktów niższy na 13901 i Francji CWC 40 Według danych IG spadła o 72 punkty do 6509.

Inwestorzy w Europie przetrawią też oczekiwany wynik poniedziałkowych wyborów prezydenckich we Francji i będą obserwować najnowsze wydarzenia na Ukrainie.

Francuski Emmanuel Macron Wygląda na to, że w niedzielnych wyborach pewnie pokona rywalkę Marine Le Pena zapewnienie drugiej kadencji prezydenta jest w jego pro-biznesowym i prounijnym programie.

Oficjalne wyniki Centrist Macron z La Republique En Marche wykazał 58,5% wzrost w drugiej i ostatniej turze głosowania. Le Pen z nacjonalistycznej i skrajnie prawicowej partii Zgromadzenie Narodowe otrzymał prawie 42% głosów.

Wybrane akcje i trendy inwestycyjne od CNBC Pro:

Europejscy inwestorzy nadal obserwują rozwój sytuacji na Ukrainie, ponieważ rosyjska inwazja na ten kraj w niedzielę wkracza w trzeci miesiąc. Konflikt, który zabił tysiące i doprowadził do najgorszego kryzysu uchodźczego w Europie od II wojny światowej.

Premier Ukrainy Denis Szmyal powiedział, że wojna nie zakończy się, dopóki siły rosyjskie nie wycofają się całkowicie z kraju.

Rynki Azji i Pacyfiku W poniedziałek gwałtownie spadła po sprzedaży na Wall Street w piątek. kontrakty terminowe na akcje w USA Spadł w niedzielę po czterotygodniowej serii spadków indeksu Dow Jones Industrial Average, ponieważ inwestorzy oceniali możliwość wyższych stóp procentowych. Wall Street również przygotowuje się na skumulowany tydzień zarobków, w tym raporty największych firm technologicznych, takich jak Amazon i Apple.

Zyski mają pochodzić od Deutsche Boerse, Philips i Roche w poniedziałek. Publikowane dane będą zawierać najnowsze badanie koniunktury Ifo z Niemiec.

READ  Twitter pozwala wspólnikowi Mohammeda bin Salmana zamieszanego w spisek szpiegowski zachować zweryfikowane konto | Świergot

Podobał Ci się ten artykuł?
Ekskluzywne typy akcji, pomysły inwestycyjne i globalna transmisja na żywo w CNBC
zapisać się na CNBC PRO
Zacznij swój
Bezpłatny okres próbny teraz

Silvia Amaro, Sarah Main i Matt Clinch z CNBC przyczynili się do powstania tego raportu rynkowego.