Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Gigantyczny samogłów ważący tonę został złapany i wypuszczony przez naukowców u wybrzeży Hiszpanii

W Hiszpanii złowiono wielkiego samogłowa, który potrzebuje dwóch dźwigów do podniesienia na pokład statku.

Naukowcy z Hiszpanii schwytali i wypuścili bestię o wysokości 3,2 metra od płetwy do płetwy.

Egzotyczny gatunek ma charakterystyczne ciało w kształcie dysku, które nadaje mu wygląd całej głowy i bardzo małego ogona.

Okaz złapany przez naukowców u wybrzeży Ceute 4 października ważył tonę, mierzył 2,9 metra długości i 3,2 metra długości od płetwy do płetwy.

Biolodzy morscy uwięzili ryby w podwodnej komorze i przenieśli je na pokład swojego statku za pomocą dźwigów.

Nurek pomaga samogłowowi, gdy wypuszcza się i wpływa w głąb. przypisane mu: Stacja Biologii Morskiej Estrecho (Ceuta) – Uniwersytet w Sewilli

Zespół stacji biologii morskiej Uniwersytetu w Sewilli wykonał pomiary, zanim 4 października powróciły ryby do wód u wybrzeży Ceuty.

Uniwersytet w Sewilli poinformował, że naukowcy z amerykańskiego Laboratorium Biologii Morskiej, kierowanego przez profesora Jose Carlosa García Gómeza, wraz z kolegami ze Szwajcarii, pracują nad monitorowaniem populacji samogłów przechodzących przez Ceutę.

Pracują nad zidentyfikowaniem różnic morfologicznych i genetycznych między dwoma gatunkami „Mola mola” i „Mola Alexandrini”.

Naukowcy twierdzą, że okaz złowiony u wybrzeży Ceuty należy do gatunku „Mola Alexandrini”.

Samogłowa to jedna z najcięższych ryb kostnych znanych na świecie.

Wiadomo, że wygrzewają się na bokach na powierzchni morza, w zachowaniu, które naukowcy uważają, że może być strategią „doładowania termicznego” po nakarmieniu zanurza się w głębszych, zimniejszych wodach.

READ  Wiadomości na temat Covid z Wielkiej Brytanii NA ŻYWO: Naukowcy z RPA twierdzą, że nowy wariant Covid mógł zwiększyć przepuszczalność