Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wyłącznie dla Justina Henina: Naomi Osaka jest pionierką w tenisie dla kobiet; Czy płomienie wciąż są w żołądku Sereny Williams? | Wiadomości tenisowe

Justin Henin mówi, że Naomi Osaka może prowadzić tenis kobiet, ale zastanawia się, czy Serena Williams wciąż ma płomienie w żołądku, aby zdobyć tytuł 24. Wielkiego Szlema.

Justin Henin mówi, że Naomi Osaka jest pionierką kobiecego tenisa, ale czterokrotna mistrzyni French Open zastanawia się, czy Serena Williams wciąż pali w żołądku, kontynuując pogoń za historycznym 24. tytułem Wielkiego Szlema.

Japońska supergwiazda Osaka zdobyła już cztery tytuły Wielkiego Szlema w wieku 23 lat, a jej ostatnia passa obejmująca 23 mecze obejmowała zwycięstwa we Flushing Meadows i Melbourne, kiedy zdominowała twarde korty.

Nadal wykorzystuje swoją obecność w mediach społecznościowych, aby wyrazić swoje poparcie dla spraw związanych ze sprawiedliwością społeczną, podczas gdy jej popularność gwałtownie wzrosła z list przebojów.

Henin, siedmiokrotna zwyciężczyni slamu, była pod wrażeniem sposobu, w jaki Osaka nadal rozwijała swoją grę na korcie i czuła, że ​​ma całą artylerię i kompetencje, aby pozostać na szczycie kobiecego tenisa przez długi czas.

Henin to czterokrotny mistrz French Open - w tym trio zwycięstw w latach 2005-07

Henin to czterokrotny mistrz French Open – w tym trio zwycięstw w latach 2005-07

1:39
Henin rozmawiał z Sky Sports o tym, dlaczego Osaka jest tak wyjątkowym talentem

Henin rozmawiał z Sky Sports o tym, dlaczego Osaka jest tak wyjątkowym talentem

„Jestem bardziej pozytywnie nastawiony niż dwa lata temu, ponieważ czuję, że mamy pewną stabilność w tenisie kobiecym i myślę, że w Osace mamy kogoś, kto naprawdę może poprowadzić grę kobiet w ciągu następnych kilku lat” – powiedział Henin. , Która przemawiała ze swojej akademii z siedzibą w Limelet w Belgii.

„Kiedy wygrała swoje pierwsze mistrzostwa w US Open i Australian Open wszystko wyglądało dla niej jak nowe i zajęło jej trochę czasu, zanim wstała, ponieważ kiedy była pierwsza, było to dla niej naprawdę trudne. Była bardzo nieśmiała i to było skomplikowane.

READ  El Dio de la Borra przyjeżdża do Polski ze szkoły niewolniczej

„Jako zawodniczka myślałem, że jest naprawdę fajna, ale poprawiła się fizycznie, naprawdę się porusza, bardzo szybko i jest teraz o wiele lepsza na boisku. Szybkość i prędkość uderzeń przednich jest po prostu niesamowita. Potrafi trochę zdziałać wszystkiego.”

„Ma świetną wizję i poprawiła się psychicznie. Na Australian Open uratowała dwa punkty meczowe przeciwko Garbinowi Muguruzie.”

„Jej wysłanie przypomina mi trochę Serenę Williams, która czasami nie grała dobrze, ale czasami musiała grać dobrze. Naomi jest atrakcyjną postacią i kompletnym graczem. Gra szybko, jest konsekwentna i ma dużo lepszą kondycję fizyczną , więc jestem fanem. Bardzo wysoki poziom gry, jaki może osiągnąć ”.

Osaka nie wykazała jeszcze swojej zdolności do wytwarzania towarów na ziemi.  Czy możesz to zrobić w Roland Garros w tym roku?

Osaka nie wykazała jeszcze swojej zdolności do wytwarzania towarów na ziemi. Czy możesz to zrobić w Roland Garros w tym roku?

To, czy Osaka może to zrobić na błocie, jest zastanawiającym pytaniem na ustach wszystkich. Udaje się do Rolanda Garrosa po tym, jak wcześnie spadła w Madrycie i Rzymie, a jej rekord w Paryżu nie wróży dobrze jej szansom na dodanie do jej dużego wyniku po nieudanym przejściu przez trzecią rundę.

Konkurencja jest trudna w porównaniu z grą kobiet

Iga Świątek będzie bronić tytułu singla kobiet na French Open

Iga Świątek będzie bronić tytułu singla kobiet na French Open

Heineen był również pod wpływem mistrzyni French Open Igi Sweetyk i numer jeden na świecie Ashley Partey.

Świątek z Polski skończy 20 lat podczas tegorocznego Wielkiego Szlema i po zwycięstwie w WTA 1000 Internazionali BNL d’Italia zmierzy się o mistrzostwo na najwyższym poziomie. Barty był nieunikniony, wygrywając w tym roku trzy tytuły w singlu. Swoją poprzednią formę ma również w Paryżu po wygraniu swojego pierwszego tytułu Wielkiego Szlema na Roland Garros w 2019.

Australijka Ashley Barty konsekwentnie gra w wysokiej jakości tenis od powrotu na ring po spędzeniu roku w domu z powodu pandemii koronawirusa.

Australijka Ashley Barty konsekwentnie gra w wysokiej jakości tenis od powrotu na ring po spędzeniu roku w domu z powodu pandemii koronawirusa.

Henin powiedziała: „Świątek będzie interesujący, ponieważ podobno radzi sobie całkiem nieźle w ciągu ostatnich kilku miesięcy po wygraniu French Open, ale będzie to pierwszy raz, kiedy obroniła tytuł Wielkiego Szlema, więc będzie to dla niej nowy krok. .

READ  Dolores R. Romeo 1930-2023 | Wiadomości, sport, praca

„Ashley Party była niesamowita pod względem konsekwencji, ponieważ nie zagrała drugiej części zeszłego roku i jest bardzo stabilna, więc to niesamowite.

„Konkurencja jest znowu wyzwaniem, ale to, czego nam brakowało przez ostatnie dwa lata, to konsekwencja. Mam wrażenie, że powoli, ale pewnie wracamy do tego i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy i podekscytowany”.

Czy Serena może odebrać te zwodnicze Wielkie Szlemy?

1:39
Belgijska legenda tenisa, Henin, zastanawia się, czy Serena nadal miała ogień w żołądku, by wygrać 24. tytuł Wielkiego Szlema

Belgijska legenda tenisa, Henin, zastanawia się, czy Serena nadal miała ogień w żołądku, by wygrać 24. tytuł Wielkiego Szlema

Heineen uważa, że ​​istnieje „duża szansa”, że Williams w końcu będzie mogła zakończyć swoje czekanie na zdobycie 24. tytułu Wielkiego Szlema, co przeniesie ją na stronę Margaret Court.

Chociaż była zawodniczka nr 1 w USA skończyła 40 lat później w tym roku, Henin była zaskoczona, że ​​Williams nadal rywalizuje w czołówce kobiet, mimo że jest matką swojej trzyletniej córki Olympii.

„Ponieważ jest Sereną Williams, nigdy nie mogę zamknąć drzwi i powiedzieć„ Nie, ona nigdy nie odniesie sukcesu ”, ponieważ jest tak wyjątkowa i udowodniła to wiele razy w przeszłości” – powiedział Henan, który dwukrotnie dotarł do finału Wimbledonu. Sky Sports.

„Musimy pamiętać, że była bardzo konsekwentna, nawet po tym, jak urodziła córeczkę. Nie wygrała Wielkiego Szlema, ale była w finale czterech Mistrzostw Pokoju, a ostatnio była w półfinale US Open. roku i Australian Open w tym roku, więc jest … Nadal istnieje.

„Teraz, aby rywalizować w siedmiu meczach w ciągu dwóch tygodni z niektórymi zawodniczkami, które są teraz na szczycie kobiecej gry, a dla mnie na innym poziomie, presja na to jest znacznie większa niż kilka lat temu .

READ  Manchester United 2-3 Galatasaray: Szokująca porażka drużyny Erika Ten Haga w Lidze Mistrzów po wyrzuceniu Casemiro | wiadomości piłkarskie

„Myślę, że byłoby to naprawdę trudne, ponieważ jest teraz, gdy zmieniła się emocjonalnie. Nadal ma ten ogień w żołądku, ale czy jest taki sam, jak wcześniej, kiedy w jej życiu był tylko tenis? pytanie.

„Myślę, że ona chce tam być. Nadal ma pasję, ale teraz jest mamą i ma różne rzeczy do czynienia, a to zmienia życie. Mam około 40 lat i nadal tam jestem, lubię ją dużo, ale to się stanie. Będzie ciężko ”.

Mama to słowo

Carlos Rodriguez, były trener Henina, pracuje obecnie w jej akademii w Belgii

Carlos Rodriguez, były trener Henina, pracuje obecnie w jej akademii w Belgii

Henin, która powitała swojego byłego trenera Carlosa Rodrigueza jako nowego dyrektora sportowego akademii, już dwukrotnie przeszła na emeryturę w swojej karierze.

Po odejściu z gry nadal miała dzieci, podczas gdy w ostatnich latach pojawiła się tendencja, by zawodniczki wracały do ​​zawodowego tenisa, nawet po porodzie, czego najlepszym przykładem jest Williams.

Heinen powiedział: „Myślę, że to świetna wiadomość, że niektórzy faceci mają dzieci, a potem wracają do tenisa, ponieważ nie musi to być wybór, nawet jeśli uważam, że to bardzo trudne, ale to świetna wiadomość do wysłania”. , Który zdobył trzy tytuły French Open w latach 2005-07.

„Nie byłbym w stanie tego zrobić, ponieważ dwa życia, które musisz dać 200 procent, i dla mnie trudno to połączyć.

„Podziwiam kobiety, które mają do tego prawo. Myślę, że to naprawdę fajne. 10 lat temu nie doświadczylibyśmy tego, co pokazuje, jak ewoluowały sprawy”.

Nie zapomnij śledzić nas na skysports.com/tennis, naszym koncie na Twitterze Osadź tweeta & Sky Sports – gdziekolwiek jesteś! Dostępne do pobrania już teraz pod adresem – iPhone i iPad I Wygląd męski