Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wydajność procesora graficznego Meta Quest 2 wzrosła dzięki aktualizacji oprogramowania

Wydajność procesora graficznego Meta Quest 2 wzrosła dzięki aktualizacji oprogramowania

Wydajność GPU Quest 2 jest teraz o 7% wyższa niż wcześniej.

Quest OS dynamicznie dostosowuje częstotliwość zegara GPU, aby zapewnić aplikacjom wydajność, której potrzebują, bez marnowania baterii, gdy jej nie potrzebujesz. W dzisiejszej aktualizacji oprogramowania Meta zwiększyła maksymalną częstotliwość 490 MHz do 525 MHz. Wygląda na to, że jest to automatyczna aktualizacja, która dotyczy wszystkich słuchawek, a nie zupełnie nowa aktualizacja systemu, na którą trzeba czekać.

Nie jest wymagana integracja z programistą, ale programiści mogą skorzystać z tej dodatkowej mocy, aby wydać aktualizacje, które nieznacznie zwiększają rozdzielczość ekranu. Piko 4 Używa tego samego GPU z maksymalną częstotliwością zegara ustawioną na 587 MHz Użyj tego dewelopera Red Matter 2 oferować znacznie wyższą rozdzielczość.

Co dziwne, nowy Quest 2 używa 525 MHz maks Musisz zdjąć zestaw słuchawkowy, a następnie założyć go ponownie po uruchomieniu każdej aplikacji. To dziwne wymaganie ma zostać usunięte w aktualizacji systemu w wersji 49. Wersja V47 została wydana na początku tego miesiąca, więc wersja 49 może być za kilka miesięcy — chociaż Meta pomijała numery wersji w przeszłości.

Meta nie ujawniła, dlaczego ta aktualizacja była możliwa. Quest 2 jest teraz w ostatnim roku swojego trzyletniego życia – Quest 3 Planowane jest jego wydanie Później w przyszłym roku jego nowy chipset może dostarczyć Co najmniej dwukrotnie wyższa wydajność GPU.

READ  Tylko ludzie o mocnych żołądkach mogą patrzeć na tę iluzję bez uczucia mdłości – czy jesteś wystarczająco odważny?